Urząd Gminy w Nadarzynie

  • -

Wybory do Sejmu i Senatu w gminie Nadarzyn

Zgodnie z Postanowieniem Prezydenta RP, 13 października 2019 r. odbędą się wybory do Sejmu i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.

Mieszkańcy gminy Nadarzyn głosować będą – tak jak podczas ostatnich wyborów – w siedmiu obwodach głosowania, czyli w lokalach Obwodowych Komisji Wyborczych (OKW), tj:
1. W lokalu OKW nr 1 w Szkole Podstawowej w Nadarzynie (ul. Sitarskich 4), głosować będą wyborcy zamieszkali: w Nadarzynie - ulice: Aleja Katowicka, Babiego Lata, Graniczna, Karmelowa, Kościuszki, Krucza, Kryształowa, Kubusia Puchatka, Makowa, Małego Księcia, Morelowa, Mszczonowska, Promienna, Sęczkowa, Starowiejska, Szyszkowa, Świerkowa, Tulipanowa, Wiśniowa, Zielonej Łąki, Żółwińska, Akacjowa, Błońska, Fiołkowa, Leśna, Maciejki, Malwy, Mała, Modrzewiowa, Nad Mrówką, Plantowa, Podleśna, Pruszkowska, Wierzbowa, Wiosenna, Czekoladowa, Komorowska, Księżycowa, Mazurska, Poprzeczna, Sitarskich, Turystyczna, Warszawska; oraz mieszkańcy Starej Wsi - ulice: Bajkowa, Baśniowa, Calineczki, Krokusowa, Srebrna, Starowiejska.
2. W lokalu OKW nr 2, znajdującym się w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury (pl. Poniatowskiego 42), głosować będą wyborcy zamieszkali: w Nadarzynie - ulice: Bociania, Kajetanowska, Kościelna, Krótka, Kwiatowa, plac Poniatowskiego, Pogodna, Polna, Poświętna, Sienkiewicza, Słoneczna, Spokojna, Zarzewie, Bukowa, Bukszpanowa, Cedrowa, Grabowa, Jarzębinowa, Jaśminowa, Jaworowa, Jesionowa, Kalinowa, Kasztanowa, Leszczynowa, Liliowa, Lipowa, Narcyzowa, Niezapominajki, Orzechowa, Sosnowa, Stokrotki, Storczykowa, Wrzosowa oraz mieszkańcy Strzeniówki.
3. W lokalu OKW nr 3, znajdującym się w OSP Nadarzyn (ul. Warszawska 15), głosować będą mieszkańcy Kajetan, Szamot i Walendowa.
4. W lokalu OKW nr 4, znajdującym się w Szkole Podstawowej w Ruścu (ul. Osiedlowa 72), głosować będą mieszkańcy Ruśca oraz Starej Wsi - z wyjątkiem ulic: Bajkowa, Baśniowa, Calineczki, Krokusowa, Srebrna, Starowiejska.
5. W lokalu OKW nr 5, znajdującym się w Przedszkolu Publicznym w Młochowie (ul. Źródlana 1), głosować będą mieszkańcy Parol, Młochowa, Krakowian i Woli Krakowiańskiej.
6. W lokalu OKW nr 6, znajdującym się w Przedszkolu Publicznym w Wolicy (ul. Przedszkolna 2), głosować będą mieszkańcy Wolicy.
7. W lokalu OKW nr 7, znajdującym się w Świetlicy NOK w Rozalinie (ul. Młochowska 59), głosować będą mieszkańcy Urzuta, Kostowca i Rozalina.

Lokale wyborcze otwarte będą w dniu 13 października 2019 r. od godz. 7.00 do godz. 21.00.
Pamiętajmy o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości, ponieważ przed wydaniem kart do głosowania członkowie komisji są zobowiązani do sprawdzenia tożsamości wyborcy, na podstawie dowodu osobistego lub innego dokumentu z fotografią, pozwalającego na identyfikację osoby.

Dla przypomnienia: w lokalu wyborca otrzyma dwie karty do głosowania.
1) na karcie do głosowania do Sejmu RP głosować można tylko na jedną listę kandydatów, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska jednego kandydata z tej listy, przez co wskazuje się jego pierwszeństwo do uzyskania mandatu;
2) na karcie do głosowania do Senatu RP głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając znak „X” w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.
Znak „X” to co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki.

Więcej informacji dotyczących wyborów 13 października 2019 r. na stronie Państwowej Komisji Wyborczej: https://pkw.gov.pl/
Informacje o organizacji wyborów na terenie gminy Nadarzyn na stronie internetowej gminy Nadarzyn, zakładka „Wybory do Sejmu RP i do Senatu RP 13.10.2019 r.”

Powrót

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.