Urząd Gminy w Nadarzynie

„30 lat wolności”

4 czerwca będziemy obchodzić 30. rocznicę szczególnie ważnych dla naszej Ojczyzny wyborów do Sejmu i Senatu. W wyniku ustaleń Okrągłego Stołu wszystkie miejsca w Senacie oraz 35% miejsc w Sejmie miało być przedmiotem rywalizacji wyborczej. Efektem był sukces wyborczy „Solidarności” i powstanie pierwszego niekomunistycznego rządu, na czele którego stanął Tadeusz Mazowiecki. Charakter tych wyborów był początkiem przełomowych dla Polski przemian. Dziś, 30 lat od tamtych wydarzeń, ważna jest świadomość osiągnięć i dalsza, konsekwentna praca na rzecz dobra wspólnego.

Chcąc uczcić tą szczególną rocznicę samorząd gminy Nadarzyn wspólnie ze społecznością Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II zaprasza na debatę  – „30 lat wolności oczami świadków i samorządowców”, która odbędzie się 30 maja 2019 roku o godz. 18.00 w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. 

Przeżyjmy wspólnie ten ważny dzień i pielęgnujmy pamięć o przełomowych wydarzeniach. W spotkaniu wezmą udział znakomici goście, którzy walczyli o wolną Polskę, a także pracujący na rzecz „małych ojczyzn” samorządowcy. Zachęcamy do udziału wszystkich mieszkańców gminy Nadarzyn.

W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych tworzona jest „Ścianka wolności”. 14 maja do placówek oświatowych z terenu gminy Nadarzyn dotarły części puzzli, na których dzieci i młodzież przygotują obrazy związane z wolnością, patriotyzmem, tożsamością. Ta szczególna rocznica stanowi dla młodego pokolenia ważną lekcję historii, której kulminacją będzie spotkanie zaplanowane na 30 maja.

„Ściankę wolności” tworzyć mogą również mieszkańcy – elementy puzzli znajdą się w UG Nadarzyn oraz w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. Zapraszamy do wpisywania się. 
 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

Powrót

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.