Urząd Gminy w Nadarzynie

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Badania mammograficzne pozwalają na wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, dzięki czemu natychmiast można rozpocząć skuteczne leczenie. Wystarczy poświęcić chwilę, aby sprawdzić swój stan zdrowia. Badanie jest wykonywane przy użyciu promieni rentgenowskich.

Wykonanie bezpłatnego badania, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ, zalecane jest kobietom w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat bądź znajdują się w grupie ryzyka. Skierowanie od lekarza nie jest wymagane.

Z bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnej pracowni (mammobus) będzie można skorzystać 9 grudnia br. przy Ośrodku Zdrowia przy ul. Sitarskich 3 w Nadarzynie.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy zarejestrować się wcześniej pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Można również przynieś ze sobą zdjęcia/płyty z poprzednich mammografii, które pozwolą lekarzom na porównanie wyników z poprzednimi.
 

Powrót

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.