Urząd Gminy w Nadarzynie

Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej - Rusiec

PGE Dystrybucja S.A informuje o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej.

Szczegóły na stronie dostawcy: https://pgedystrybucja.pl/wylaczenia/Lista-wylaczen?rejon=Jeziorna

Zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Zapraszamy do wspólnego świętowania 11 listopada

SPG ZOZ Nadarzyn informacje dla Pacjentów

Informacje nt. odry dostępne są pod numerami (Inspekcja Sanitarna w Pruszkowie 22 758 75 26, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny 22 54 21 202).

SPG ZOZ w Nadarzynie uruchamia specjalną infolinię i udostępnia punkt szczepień dla Pacjentów, którzy mieli kontakt z osobami chorymi/chcących skorzystać z bezpłatnego szczepienia.

tel. 530 398 715

Szczepienie jest bezpłatne dla:

 • dzieci nie szczepionych przeciwko odrze, z bezpośredniego kontaktu z dziećmi/osobami chorymi;
 • dzieci szczepionych jedną dawką szczepionki z bezpośredniego kontaktu z dziećmi/osobami chorymi;
 • osoby dorosłe nie szczepione przeciwko odrze z bezpośredniego kontaktu z dziećmi/osobami chorymi;
 • dzieci nie szczepione (brak udokumentowanych szczepień) spoza kontaktu z dziećmi/osobami chorymi.

Zapisy na badanie kwalifikacyjne/szczepienie prowadzone są w Rejestracji SPG ZOZ w Nadarzynie osobiście lub telefonicznie.

31.10.2018 r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszkowie wydał komunikat dot. zidentyfikowania ogniska epidemicznego odry na terenie powiatu pruszkowskiego.

Przypominamy, że odra to wirusowa choroba zakaźna, której nie wolno lekceważyć! Źródłem zakażenia jest chory człowiek. Odra rozprzestrzenia się drogą kropelkową oraz przez bezpośrednią styczność z wydzieliną z jamy nosowo-gardłowej chorej osoby.

Objawy:

 • występują po 10-12 dniach od zakażenia;
 • 2-4 dni przed pojawieniem się charakterystycznej wysypki występuje gorączka, złe samopoczucie, zapalenie spojówek, katar, kaszel;
 • Temperatura ciała wzrasta do 39-41ºC;
 • W jamie ustnej pojawiają się białe wykwity otoczone czerwoną linią (plamki Koplika), a następnie czerwona wysypka stopniowo zlewa się w plamy i obejmuje całą głowę i ciało.

Ok. 30% zachorowań przebiega z powikłaniami (szczególnie wśród dzieci <5 r.ż i dorosłych powyżej 20 r.ż.).

Do najczęstszych powikłań należy:

 • Zapalenie ucha środkowego;
 • Biegunka;
 • Zapalenie płuc;
 • Ostre zapalenia mózgu;
 • Zaburzenia wzroku;
 • Odra jest najbardziej niebezpieczna dla dzieci do 5 lat oraz osób z zaburzeniami układu odporności.

W przypadku wystąpienia podobnych objawów i/lub jeżeli Pacjent miał styczność z zarażonymi osobami prosimy o kontakt z poradnią lekarza POZ w Nadarzynie lub w Młochowie.

 

Przychodnia w Nadarzynie: 22 739 48 40, ul. Sitarskich 3, 05-830 Nadarzyn

Przychodnia w Młochowie: 22 729 91 46, ul. Mazowiecka 5a, 05-831 Młochów

Dyrekcja

SPG ZOZ w Nadarzynie

 

Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja informuje o planowanych wyłączeniach prądu. Szczegóły na stronie dostawcy: https://pgedystrybucja.pl/wylaczenia/Lista-wylaczen?rejon=Jeziorna

Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat

Badania mammograficzne pozwalają na wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, dzięki czemu natychmiast można rozpocząć skuteczne leczenie. Wystarczy poświęcić chwilę, aby sprawdzić swój stan zdrowia. Badanie jest wykonywane przy użyciu promieni rentgenowskich.

Wykonanie bezpłatnego badania, w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ, zalecane jest kobietom w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat bądź znajdują się w grupie ryzyka. Skierowanie od lekarza nie jest wymagane.

Z bezpłatnych badań mammograficznych w mobilnej pracowni (mammobus) będzie można skorzystać 9 grudnia br. przy Ośrodku Zdrowia przy ul. Sitarskich 3 w Nadarzynie.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy zarejestrować się wcześniej pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Można również przynieś ze sobą zdjęcia/płyty z poprzednich mammografii, które pozwolą lekarzom na porównanie wyników z poprzednimi.
 

Nabór instruktorów na szkolenia z kompetencji cyfrowych

Gmina Nadarzyn ogłasza nabór instruktorów na szkolenia realizowane w ramach projekcie „Ja w internecie”.  

Celem projektu realizowanego w Gminie Nadarzyn „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie kompetencji cyfrowych” realizowanego ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa działania 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych skierowanego do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Szkolenia organizowane w ramach projektu zostaną poprowadzone przez instruktorów, którzy w szczególności posiadają udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu lekcji, zajęć, szkoleń lub warsztatów w wymiarze minimum 50 godzin szkoleniowych w ciągu ostatnich 3 lat. Pozostałe wymagania dla instruktorów określone zostały w „Standardzie wymagań kompetencji cyfrowych osób objętych szkoleniem w ramach konkursu" który dostępny jest do pobrania pod adresem https://tiny.pl/gzdll.

Zgłoszenia chętnych osób proszę kierować w formie elektronicznej na adres Lokalna Grupa Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice mmarciniak@nadarzyn-raszyn-michalowice.pl z dopiskiem „Nabór instruktorów na szkolenia z kompetencji cyfrowych”. Zgłoszenia proszę przesyłać do dnia 23 listopada 2018 r. do godz. 10.00. Do zgłoszenia proszę dołączyć CV wraz z informacją o doświadczeniu w realizacji podobnych projektów.

Osoby wybrane w ten sposób przez Gminę przejdą dalsze szkolenia organizowane przez Operatora projektu, czyli Fundację Legalna Kultura.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.