Urząd Gminy w Nadarzynie

  • -

Prawo jazdy i dowód rejestracyjny szybciej

Z półtora do trzech etatów – podwojenie ilości pracowników usprawni pracę Filii Wydziału Obsługi Mieszkańców Starostwa Powiatowego w Gminie Nadarzyn. Dla mieszkańców oznacza krótsze oczekiwanie na prawo jazdy czy dowód rejestracyjny.

 

Decyzję o udzieleniu pomocy finansowej i rzeczowej Powiatowi Pruszkowskiemu podjęto 20 czerwca podczas XLV Sesji Rady Gminy Nadarzyn. Mieszkańcy jak i przedsiębiorcy korzystający z obsługi nadarzyńskiej Filii Wydziału Obsługi Mieszkańców Starostwa Powiatowego krytykowali czas oczekiwania na załatwienie swojej sprawy. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców i podnosząc standardy obsługi Gmina Nadarzyn postanowiła zwiększyć ilość etatów z 1,5 do 3. Co oznacza stworzenie dodatkowego stanowiska do rejestracji samochodów.

Na ten cel Gmina Nadarzyn przekaże 117.580,00 zł pomocy finansowej oraz nieodpłatnie użyczy dwóch pomieszczeń biurowych. Z tej kwoty 115.000,00 zł przeznaczonych zostanie na pokrycie kosztów wynagrodzenia i nagród uznaniowych wraz z pochodnymi za rok 2018. Natomiast kwota 2.580,00 zł przeznaczona zostanie na pokrycie kosztów utrzymania infrastruktury informatycznej w szczególności serwisu urządzeń infrastruktury sieciowej.

Wójt podpisał już w tej sprawie porozumienie z Powiatem Pruszkowskim.

Planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych włączeniach prądu w miejscowościach Strzeniówka i Nadarzyn.

We wtorek 10 lipca w godzinach 8:00-16:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy domów przy ulicach: Goździkowa, Lawendowa, Sasanki, Pruszkowska od 104 do 161, Działkowa, Topolowa, Dzikiej Róży, Jeżynowa, Spacerowa, Wesoła, Malinowa, Kazimierzowska, Porzeczkowa, Brzoskwiniowa, Jasna, Jałowcowa, Konwaliowa, Kwiatu Paproci, Dębowa, Świetlików, Jedliny, Muzyczna, Jaskółcza, Kukułki oraz Działki Leśniczówka w miejscowości Strzeniówka.

W czwartek 12 lipca w godzinach od 8:00 do 16:00 prądu nie będą mieszkańcy domów przy ulicach Leszczynowa, Kalinowa, Lipowa, Wiosenna, Liliowa, Narcyzowa, Jesionowa, Bukowa, Jaśminowa, Orzechowa, Jarzębinowa, Pruszkowska oraz Malwy.

W piątek 13 lipca od 8:00 do 16:00 planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Strzeniówka. Prądu nie będą mieli mieszkańcy domów przy ulicach Komorowska, Jodłowa, Globusowa, Macierzanki, Lawendowa, Magdalenki, Tujowa, Piwonii, Biedronki, Miodowa, Magnolii, Kokosowa oraz Hortensji.

Szczegółowe informacje na stronie PGE.

 

Przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych -  tel. 991.

Przebudowa DK8 - informacje

12 lipca w Urzędzie Gminy Nadarzyn odbyło się spotkanie, którego organizatorem był Wójt Dariusz Zwoliński z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcą przebudowy trasy DK8 Radziejowice-Paszków. Podczas rozmów poruszono wszystkie sprawy związane z prowadzoną inwestycją. 

Ostateczny termin zakończenia przebudowy określono na lato 2019 roku. Z kolei przejezdność trasy głównej ma nastąpić do końca bieżącego roku.

W najbliższym czasie nastąpią zmiany w organizacji ruchu. 17 lipca zostanie zamknięty przejazd z Kajetan do Nadarzyna. Włączenie z ul. Rolnej w stronę Warszawy będzie możliwe poprzez drogę serwisową za firmą Volkswagen, zaś do Wrocławia przez węzeł Paszków.

20 lipca zostanie zamknięta ul. Kościelna. Wyjazd z Nadarzyna będzie odbywał się przez ul. Warszawską, następnie po nowej trasie serwisowej (za Strażnicą Świadków Jehowy).

W najbliższych dniach przekażemy szczegółowe informacje, wraz z mapą, na temat nadchodzących zmian.
 

Zmiana organizacji ruchu

AKTUALIZACJA: Wykonawca przebudowy DK8 poinformował, że przejazd z Kajetan do Nadarzyna zostanie zamknięty 18 lipca po porannym szczycie. Pierwotnie zmiana organizacji ruchu miała nastąpić 17 lipca.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Zamknięty zostanie przejazd z Kajetan do Nadarzyna. Kierowcy poruszający się w kierunku Warszawy będą korzystać z drogi serwisowej P14 (za Volkswagenem). Aby dojechać do Nadarzyna, wykonawca zaleca objazd przez węzeł Paszków.

  • -
  • -

Zmiany w komunikacji

W związku z zamknięciem przejazdu z ul. Rolnej w Kajetanach do Nadarzyna, ulega zmianie trasa linii 703. Zawieszony zostaje przystanek Plac Poniatowskiego w kierunku P+R Krakowska. Podróżujący z Nadarzyna do Warszawy, powinni korzystać z przystanku Kajetany 01.

Po zamknięciu ul. Kościelnej, które zaplanowano na 20 lipca zmianie ulegnie trasa linii 711. Autobus do Nadarzyna z trasy głównej będzie zjeżdżał w ul. Komorowską, kierując się bezpośrednio w stronę Strzeniówki z pominięciem przystanku Warszawska 02.

Na wniosek Urzędu Gminy Nadarzyn wszystkie autobusy 703, 711 i 733 w kierunku Warszawy będą zatrzymywały się na przystanku Kajetany 01.

Zmianie ulega również trasa linii Pruszków - Centrum Słuchu - Walendów. Autobusy będą kursować objazdem przez Paszków. Przystanek Kajetany, Brzozowa w kierunku Nadarzyna zostaje zawieszony.
 

  • -
  • -

Zmiana terminu zamknięcia ul. Kościelnej

19 lipca w Urzędzie Gminy Nadarzyn odbyło się spotkanie robocze z generalnym wykonawcą przebudowy trasy S8 oraz władzami Przedsiębiorstwa Komunalnego Nadarzyn. Rozmowy dotyczyły utrudnień w ruchu, zmiany organizacji ruchu, odwodnienia oraz postępów na budowie.

Zmianie ulega termin zamknięcia ul. Kościelnej. Pierwotnie wykonawca planował przeniesienie ruchu z Warszawy na drogę serwisową biegnącą przy Strażnicy Świadków Jehowy na 20 lipca. W związku z intensywnymi opadami deszczu w ostatnich dniach zapadła decyzja o zmianie - ul. Kościelna zostanie zamknięta 26 lipca. Ruch do trasy głównej będzie odbywał się ul. Warszawską.

Podczas spotkania ustalono, że w kierunku Wrocławia trzy pasy zwężą się do dwóch między firmami Mago i 3M. Z kolei w stronę Warszawy nastąpi rozszerzenie z dwóch do trzech pasów od węzła w Nadarzynie. To efekt starań Gminy Nadarzyn, która wielokrotnie apelowała do drogowców o zastosowanie takiego rozwiązania. 

Wykonawca poinformował również, że za około trzy tygodnie zawrotka na wysokości 3M zostanie przeniesiona pod wiadukt na węźle Nadarzyn. Do końca sierpnia ma być gotowy wiadukt Główna-Mszczonowska. W tym samym terminie planowane jest udostępnienie kładek dla pieszych. 

W kwestii odwodnienia serwisówek, wykonawca działa zgodnie z zaplanowanym etapowaniem robót. Gmina uzyskała zapewnienie, że po zakończeniu prac system będzie w pełni drożny.
 

Kolejny wniosek w sprawie sygnalizacji dla pieszych

Gmina Nadarzyn po raz kolejny złożyła wniosek do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie zainstalowania sygnalizacji na przejściu dla pieszych na węźle Nadarzyn. Celem podejmowanych działań jest troska o bezpieczeństwo mieszkańców.

W dniu 29 czerwca br. Gmina Nadarzyn skierowała do GDDKiA pismo w sprawie uruchomienia wzbudzeniowej sygnalizacji świetlnej na węźle Nadarzyn. Kwestię tę omawiano również podczas narady koordynacyjnej z inwestorem i wykonawcą przebudowy DK8, który miał przeprowadzić badania natężenia ruchu na w/w węźle. Gmina Nadarzyn zwracała uwagę na konieczność zamontowania sygnalizacji ze względu na dużą liczbę osób przemieszczającą się pieszo z Kajetan do Nadarzyna bądź kierujących się do Światowego Centrum Mowy i Słuchu w Kajetanach. 12 lipca na kolejnym spotkaniu GDDKiA i wykonawca stwierdzili, że „nie widzą problemu”.

W tym przypadku kwestia bezpieczeństwa jest sprawą nadrzędną, o czym świadczy fakt kolejnych zgłoszeń od mieszkańców. 13 lipca Komendant Straży Gminnej Pan Adam Piskorz skierował do GDDKiA wniosek o zamontowanie sygnalizacji świetlnej na węźle Nadarzyn. – Uważam, że ustawienie odpowiednich sygnalizatorów przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za które jako służby jesteśmy wspólnie odpowiedzialni – napisał. Z kolei 17 lipca Sołtys Kajetan Pani Beata Stępień złożyła wniosek do Zastępcy Komendanta Policji w Nadarzynie z prośbą o interwencję w sprawie instalacji sygnalizacji.

Troska o bezpieczeństwo pieszych jest sprawą fundamentalną. Wobec prac związanych z przebudową DK8 oraz utrudnieniami, należy zapewnić mieszkańcom odpowiednie warunki do przemieszczania się. W związku z tym Gmina Nadarzyn po raz kolejny złożyła wniosek do GDDKiA w sprawie uruchomienia sygnalizacji na przejściu dla pieszych na węźle Nadarzyn. Liczymy na wyrozumiałość drogowców w tej kwestii. Sprawę będziemy monitorować w trosce o dobro mieszkańców.
 

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.