Urząd Gminy w Nadarzynie

Informacja dla Mieszkańców

Gmina Nadarzyn zbiera chętnych do udziału w nowym projekcie. Istnieje możliwość otrzymania dofinansowania dla oddanych do użytku budynków mieszkalnych, w których nie jest prowadzona działalność gospodarcza, ani rolnicza:

  1. na wymianę kotłów węglowych lub innych starych i nieefektywnych systemów grzewczych na piece gazowe, kotły elektryczne, olejowe, spalające biomasę lub źródła OZE
  2. na termomodernizację budynków, w których wymieniany jest jednocześnie nieefektywny kocioł grzewczy na nowe źródło.

Dofinansowanie wynosi 80% kosztów netto, a 20% kosztów oraz VAT od całości inwestycji stanowi wkład własny mieszkańców.

 

Wymiana kotłów węglowych lub innych starych, nieefektywnych systemów grzewczych:

- dofinansowanie obejmuje koszt zakupu i montażu nowego kotła z zasobnikiem, czujki czadu,

- mieszkańcy na własny koszt dostarczają świadectwo energetyczne swojego domu,

- koszty związane z przyłączem gazowym, dokumentacją projektowo- przyłączeniową oraz wykonanie instalacji gazowej i kominowej pokrywają mieszkańcy.

 

Termomodernizacja budynków, w których jednocześnie wymieniany jest nieefektywny kocioł grzewczy na nowe źródło :

- dofinansowanie obejmuje koszt zakupu i montażu nowego kotła z zasobnikiem, czujki czadu oraz ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów, wymiana okien i drzwi, zastosowanie wentylacji, wymiana instalacji centralnego ogrzewania,

- mieszkańcy na własny koszt dostarczają audyt energetyczny swojego domu wraz z kosztorysem planowanych robót,

- koszty związane z przyłączem gazowym, dokumentacją projektowo- przyłączeniową i kosztorysową oraz wykonanie instalacji gazowej i kominowej pokrywają mieszkańcy.

 

JEŻELI GMINA OTRZYMA DOFINANSOWANIE WÓWCZAS TO GMINA W PRZETARGU WYBIERZE WYKONAWCĘ ROBÓT TERMOMODERNIZACYJNYCH ORAZ DOSTAWCĘ KOTŁÓW, A NIE SAMI MIESZKAŃCY!

CHĘTNYCH MIESZKAŃCÓW PROSIMY O ZGŁASZANIE SIĘ DO URZĘDU GMINY pok.100 DO DNIA 6 KWIETNIA 2018 ROKU w celu wypełnienia deklaracji zgłoszeniowej (musimy mieć minimum 20 zgłoszeń, żeby zacząć przygotowywać projekt).

DEKLARACJA UDZIAŁU W PROJEKCIE – „OGRANICZENIE NISKIEJ EMISJI W GMINIE NADARZYN”

Planowane wyłączenia prądu - Wolica

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych włączeniach prądu w miejscowości Wolica.

We wtorek 20 marca planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej w Wolicy. W godzinach 8:00-16:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy domów przy ulicach: Okrężna, Gruntowa, Centralna, Ogrodowa, św. Piotra i Pawła, Pastelowa, Rajska, Zielona, Letnia (stacje 02-0395 Wolica 1; 02-23A0046 Wolica Św. Piotra I Pawła 1; 02-23A0047 Wolica Św. Piotra i Pawła 2; 02-1261 Wolica Amoco; 02-0394 Wolica 4).

Szczegółowe informacje na stronie PGE:

PGE Dystrybucja lista wyłączeń

Przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych -  tel. 991.

  • fot. vivekjatav; pixabay.com

Nadanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Urząd Stanu Cywilnego w Nadarzynie uprzejmie prosi o zgłaszanie się par małżeńskich zameldowanych na pobyt stały na terenie gminy Nadarzyn, które w latach 2017 – 2018 obchodziły lub będą obchodziły Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego.

Prosimy również o zgłaszanie się par małżeńskich, które swój jubileusz obchodziły w latach ubiegłych a nie został im jeszcze przyznany medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz nie brały udziału w uroczystości jubileuszowej organizowanej przez Wójta Gminy Nadarzyn.

Małżonkowie, którym przypada Jubileusz proszeni są o złożenie pisemnych wniosków w tej sprawie w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nadarzynie, ul. Mszczonowska nr 24, pok. 226, (I piętro) do dnia 04.04.2018 r. Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Stanu Cywilnego w Nadarzynie pod numerem telefonu 22 729 81 85 wew. 130, 134.

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni!

Trwa nabór w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Programu „Równać Szanse 2018” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważny jest temat – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.  


Udział w Programie „Równać Szanse 2018” to prestiż i dowód profesjonalizmu. Twórcą Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, a prowadzi go Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży – najlepsze rekomendacje i najlepsze towarzystwo, gdy chce się zyskać status naprawdę skutecznej organizacji.


Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym to dotacja do 40 000 zł na projekt 15-miesięczny (trwający od 1 lipca 2018 roku do 30 listopada 2019 r.). Zapraszamy organizacje pozarządowe (zarejestrowane w formie stowarzyszeń i fundacji) z małych miejscowości do       20 000 mieszkańców oraz  domy kultury i biblioteki, które otrzymały co najmniej jedną dotację w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse od 2007 roku.


Termin składania wniosków upływa 14 marca 2018 roku, o godz. 12.00. Informacje o konkursie i dostęp do formularza aplikacyjnego czekają na stronie internetowej: www.rownacszanse.pl


Dodatkowo w 3 kolejne soboty lutego br, odbędą się szkolenia dla zainteresowanych organizacji pt. „Jak przeprowadzić diagnozę w Programie Równać Szanse?”. Szkolenia odbędą się w 5 miastach Polski, a zgłoszenia odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie www.rownacszanse.pl


W Programie „Równać Szanse” chodzi o wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Kończąc swój udział w ciekawym projekcie muszą zyskać poczucie, że zrobili coś nowego, ważnego i dającego pewność siebie; że zdobyli umiejętności cenne w ich obecnym        i dorosłym życiu. Muszą uwierzyć, że zrobili krok właśnie w tym kierunku.

 

eWniosekPlus - aplikacja dla rolników

Aplikacja eWniosekPlus to ułatwienie dla rolnika. Wystarczy narysować uprawy, a aplikacja uzupełni wniosek o powierzchnie deklarowane do płatności.

Od 15 marca 2018 roku aplikacja eWniosekPlus dostępna na stronie: www.arimr.gov.pl.

Obwieszczenie Komisarza Wyborczego o wynikach wyborów przedterminowych Wójta Gminy Nadarzyn

4 marca odbyły się przedterminowe wybory Wójta Gminy Nadarzyn. Dariusz Zwoliński otrzymał 3 791 głosów, zaś Dariusz Nowak 2 272.

Poniżej dostępne jest Obwieszczenie Komisarza Wyborczego.

Ostrzeżenie I stopnia o złej jakości powietrza

Do końca dnia 6 marca obowiązuje ostrzenie I stopnia o złej jakości powietrza dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.