Urząd Gminy w Nadarzynie

Orszak Trzech Króli - „Bóg jest dla wszystkich”

Zapraszamy mieszkańców Gminy Nadarzyn do uczestnictwa w ulicznych jasełkach „Orszaku Trzech Króli”, które odbędą się 6 stycznia 2018 roku.
W naszej Gminie uroczystość organizowana jest przez Parafię Rzymskokatolicką pod wezwaniem św. Klemensa w Nadarzynie, Nadarzyński Ośrodek Kultury, przy współpracy z Nadarzyńskim Szczepem Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Wataha” imienia Żołnierzy Wyklętych, Urzędem Gminy Nadarzyn, Szkołami Podstawowymi w Nadarzynie, Ruścu, Młochowie, Kostowcu i Woli Krakowiańskiej, OSP Nadarzyn, Gminnym Ogniskiem Dziecięco-Młodzieżowym „Tęcza”, Cukiernią W-Z Nadarzyn.
Zbiórka uczestników Orszaku przy cmentarzu Parafialnym ul. Sitarskich o godz. 11.30 przegląd i prezentacja orszaków. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności – informuje na stronie Orszaku Organizator wydarzenia (http://orszak.org/aktualnosci).


Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu – wyjaśniają na stronie Orszaku Organizatorzy.
Do pobrania aplikacja mobilna:
http://orszak.org/do-pobrania

Powrót

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.