Urząd Gminy w Nadarzynie

  • -
  • -
  • -

Powstanie Styczniowe - wystawa na placu Poniatowskiego

(…) Jak z ogniów owych wyszedłem, nie pomnę,
Dym mnie ogarnął i żarł mi źrenice,
I same nogi niosły nieprzytomne
Wskroś spaleniska, pomiędzy iskrzyce
Bomb pękających i przez gruzów kupy,
Z których sterczały groźne, sine trupy (…).

"Wojna" poemat Marji Konopnickiej do obrazów Artura Grottgera (pisownia oryginalna)

Zapraszamy Mieszkańców Gminy do zapoznania się z nową wystawą poświęconą Powstaniu Styczniowemu. Wystawa zawierająca materiały źródłowe i komentarze w tym Józefa Piłsudskiego (Zarys historyji militarnej Powstania Styczniowego; Wykłady wygłoszone w 1912 r. w Szkole Nauk Społeczno-Politycznych w Krakowie) dostępna jest na placu Poniatowskiego w Nadarzynie.

Wystawę przygotował ref. Promocji UG Nadarzyn

Zawiadomienie o zwołaniu Sesji Rady Gminy Nadarzyn

XL Sesja Rady Gminy Nadarzyn, 31 stycznia 2018 r.

  • -

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia

W związku z przekroczeniem w 2018 r. poziomu III – Ostrzeżenia 1 stopnia o złej jakości powietrza (kolor żółty) dla pyłu zawieszonego PM 2,5 i PM 10 w powietrzu na obszarze województwa mazowieckiego Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ogłasza ostrzeżenie 1 stopnia.

Planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych włączeniach prądu.
W piątek 19 stycznia planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny 11:00 do 13:00 w miejscowości Parole od nr 36 do 46 (stacja 02-0791 Parole 1).
Również w piątek 19 stycznia w godzinach od 14:00 do 16:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy ul. Transportowej w Woli Krakowiańskiej (stacja 02-1725 Wola Krakowiańska Pławy).
25 stycznia w godzinach od 8:00 do 16:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy miejscowości Młochów, Rozalin, Kostowiec (stacje 02A0062 (KOSTOWIEC FERMA), 02-1737 (ROZALIN PRZEMYSŁOWA), 02-1432 (ROZALIN DZIAŁKI OSIEDLE), 02-1132 (ROZALIN SINO), 02-0334 (MŁOCHÓW INSTYTUT), 02-0338 (ROZALIN ZMS), 02-0253 (ROZALIN OS. BARA), 02-1891 (MŁOCHÓW MŁODOŚCI), 02-23A0010 (KOSTOWIEC KS. PRZEŹDZIECKIEGO), 02-0893 (ROZALIN OSIEDLE), 02-0820 (ROZALIN DZIAŁKI REKREACYJNE), 02-0341 (KOSTOWIEC 3), 02-0336 (MŁOCHÓW 1), 02-0335 (MŁOCHÓW 2), 02-0339 (KOSTOWIEC 4), 02-0337 (ROZALIN), 02-21W1779) (ROZALIN DANIEWICE), 02-0340 (MŁOCHÓW BIELANY)).
 

Szczegółowe informacje na stronie PGE:
https://pgedystrybucja.pl/Informacje-o-wylaczeniach/Lista-wylaczen?rejon=Jeziorna

Przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

  • -
  • -

Dariusz Nowak powołany przez Premiera Mateusza Morawieckiego na Komisarza Gminy Nadarzyn

W związku ze śmiercią dotychczasowego Wójta Gminy Nadarzyn, Premier Mateusz Morawiecki – zgodnie z obowiązującymi przepisami -  powołał w jego miejsce Komisarza, który pokieruje gminą do najbliższych wyborów. Na mocy decyzji Premiera, w dniu 15 stycznia 2018 r., Komisarz objął swoje stanowisko w Gminie. Oficjalne przejęcie obowiązków odbyło się w obecności Zdzisława Sipiery, Wojewody Mazowieckiego. 

Dariusz Nowak, który do tej pory pełnił  funkcję Członka Zarządu Powiatu Pruszkowskiego, a wcześniej Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu w Powiecie Pruszkowskim  podkreśla, że nowa rola jest dla niego wyzwaniem. - "Dziękuję Panu Premierowi Morawieckiemu i Panu Wojewodzie Sipierze za zaufanie i nominację na stanowisko Komisarza Gminy Nadarzyn. Jestem świadomy zarówno wysokich oczekiwań mieszkańców, jak i ogromu pracy jaki staje przed nami. Zrobię wszystko, żeby wyjść tym oczekiwaniom naprzeciw" – mówi nowy Komisarz. 

Komisarz podkreśla, że w swojej pracy na rzecz Gminy Nadarzyn będzie dążył do intensyfikacji działań w tych obszarach, w których aktywną rolę będą mogli odgrywać wszyscy jej mieszkańcy.

-  "Chciałbym zdynamizować i rozszerzyć wszystkie te działania, które efektywnie wpływają na rozwiązywanie problemów mieszkańców. Jednocześnie, obserwując dotychczasową pracę Urzędu Gminy w ostatnich latach jestem świadomy tego, że są pewne obszary, które będą wymagały szczególnej uwagi. Jeśli będzie taka konieczność to podjęte zostaną również natychmiastowe i zdecydowane działania" – mówi. 

Zdaniem nowego Komisarza, rozwój Gminy Nadarzyn wymaga wytężonej współpracy na wielu płaszczyznach, niekiedy do tej pory zaniedbywanych. – „ Apeluję do wszystkich pracowników oraz do  zainteresowanych środowisk zarówno o wytężoną pracę, jak i dobrą współpracę. Gorąco zapraszam także wszystkich Mieszkańców  do kontaktu,  bo tylko dzięki Wam będziemy mogli  efektywnie działać na rzecz zrównoważonego rozwoju naszej Gminy. Jestem tu dla Was! ” – zachęca nowy Komisarz Gminy Nadarzyn.


Dariusz Nowak ma 43 lata, jest żonaty. Od 2008 roku jest mieszkańcem Gminy Nadarzyn. Posiada wykształcenie wyższe, jest magistrem psychologii, absolwentem Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie o specjalizacji menadżer samorządu terytorialnego. Dużą część swojej kariery zawodowej poświęcił zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem struktur bezpieczeństwa w sektorze państwowym i prywatnym. Pełniąc wiele funkcji, był odpowiedzialny m.in. za tworzenie, wdrażanie i przestrzeganie procedur w tym obszarze dla największych międzynarodowych firm związanych z branżą turystyczną.

Specjalizuje się  w zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego, w którym aktywnie działa od 2014 roku – najpierw jako Radny Powiatu Pruszkowskiego, później także jako Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Pruszkowskiego oraz jako Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego. Jest Członkiem Rady Społecznej przy SPZ ZOZ w Pruszkowie. W Zarządzie Powiatu był  odpowiedzialny za funkcjonowanie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Powiatu Pruszkowskiego przy Staroście Pruszkowskim. Pracę na rzecz samorządu realizował  także jako członek Komisji Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego, Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Komisji Bezpieczeństwa Porządku Publicznego Administracji i Prawa. 

Dariusz Nowak jest współzałożycielem Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Nadarzyn. Od 2010 roku jest członkiem partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość, gdzie pełni funkcję Członka Zarządu Prawa i Sprawiedliwości na okręg warszawski i podwarszawski. Od stycznia 2018 r. jest także Przewodniczącym Powiatowego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Pruszkowskim. 

Na mocy obowiązujących przepisów, w związku z objęciem stanowiska Komisarza, Dariusz Nowak, zrezygnował  z pełnionych dotychczas funkcji Radnego Powiatu Pruszkowskiego oraz Członka Zarządu Powiatu Pruszkowskiego.

Informacja dla hodowców

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszkowie w sprawie stosowania antybiotyków w gospodarstwie.

 

  • -

Orszak Trzech Króli - „Bóg jest dla wszystkich”

Zapraszamy mieszkańców Gminy Nadarzyn do uczestnictwa w ulicznych jasełkach „Orszaku Trzech Króli”, które odbędą się 6 stycznia 2018 roku.
W naszej Gminie uroczystość organizowana jest przez Parafię Rzymskokatolicką pod wezwaniem św. Klemensa w Nadarzynie, Nadarzyński Ośrodek Kultury, przy współpracy z Nadarzyńskim Szczepem Drużyn Harcerskich i Zuchowych „Wataha” imienia Żołnierzy Wyklętych, Urzędem Gminy Nadarzyn, Szkołami Podstawowymi w Nadarzynie, Ruścu, Młochowie, Kostowcu i Woli Krakowiańskiej, OSP Nadarzyn, Gminnym Ogniskiem Dziecięco-Młodzieżowym „Tęcza”, Cukiernią W-Z Nadarzyn.
Zbiórka uczestników Orszaku przy cmentarzu Parafialnym ul. Sitarskich o godz. 11.30 przegląd i prezentacja orszaków. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu!

Najbliższy Orszak będzie jedną z największych imprez w roku świętowania 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego orszakowy śpiewnik będzie wyjątkowy. Będzie zawierał 14 polskich kolęd wraz z ich rysem historycznym autorstwa p. Jacka Kowalskiego, wykładowcy historii sztuki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, lidera zespołu Monogramista JK, a także autora wielu książek i publikacji. Jest to zaproszenie do wędrówki przez dzieje Polski i ukłon w stronę wolności – informuje na stronie Orszaku Organizator wydarzenia (http://orszak.org/aktualnosci).


Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem „Bóg jest dla wszystkich”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 644 miejscowości w Polsce i 16 poza jej granicami. Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu – wyjaśniają na stronie Orszaku Organizatorzy.
Do pobrania aplikacja mobilna:
http://orszak.org/do-pobrania

Projekt "OZE w Gminie Nadarzyn" - koszty robót dodatkowych

Przekazujemy informację dla mieszkańców uczestniczących w projekcie "OZE w Gminie Nadarzyn" na temat kosztów robót dodatkowych.

Załączamy otrzymaną od Wykonawcy (firmy Sanito) tabelę kosztów robocizny za usługi dodatkowe w ramach projektu.

Tabela kosztów po kliknięciu w więcej.

Planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych włączeniach prądu w Nadarzynie.

W środę 3 stycznia planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny 8:00 do 16:00 w miejscowości Nadarzyn ul. Maciejki od nr 2 do 23 (stacja 02-1239 Nadarzyn Osiedle ZRĄB).

Szczegółowe informacje na stronie PGE:

https://pgedystrybucja.pl/Informacje-o-wylaczeniach/Lista-wylaczen?rejon=Jeziorna

Przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Kondolencje

  • -

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.