Urząd Gminy w Nadarzynie

Sprawdź jakość powietrza

Zanieczyszczenie powietrza to powszechny problem. W przypadku przekroczenia norm pyłu zawieszonego PM10 oraz innych substancji występuje realne zagrożenie dla zdrowia. Przyczyn należy upatrywać m.in. w emisji spalin, niekorzystnych warunkach pogodowych (niskie temperatury, słaby wiatr) oraz spalaniu paliw złej jakości.

W związku z powyższym, w przypadku ostrzeżeń o złej jakości powietrza wskazane jest ograniczenie czasu przebywania na powietrzu. Przede wszystkim dotyczy to kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych, osób z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia oraz ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. W związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm pyłów mogą występować kaszel, trudności z oddychaniem, podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych.

Przed wyjściem z domu warto sprawdzić jakość powietrza. Wyniki pomiarów i prognoz dostępne są na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie: www.warszawa.sojp.dacsystem.pl oraz na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie: www.powietrze.gios.gov.pl. 

Posiadacze telefonów z systemem Android, iOS i Windows mogą również pobrać aplikację „Jakość powietrza w Polsce”, która jest dostępna na stronie: powietrze.gios.gov.pl/pjp/content/mobile_app.

Powrót

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.