Urząd Gminy w Nadarzynie

Planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych włączeniach prądu w miejscowościach Strzeniówka, Nadarzyn, Kajetany, Walendów.
W piątek 15 grudnia planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej od godziny 8:00 do 16:00 w miejscowości Strzeniówka (stacje 02-0400, 02-0401, 02-0402, 02-1874).

W poniedziałek 18 grudnia w godzinach od 10: do 12:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy ulic: Maciejki, Jaśminowa, Bukowa, Lipowa, Wrzosowa, Pruszkowska, Kalinowa, Akacjowa, Bukszpanowa, Jesionowa, Malwy, Fiołkowa, Liliowa, Wiosenna, Plantowa, Błońska, Wierzbowa, Żółwińska, Narcyzowa, Leszczynowa, Modrzewiowa, Poprzeczna (stacje 02-0732 Nadarzyn POD, 02-0427 Nadarzyn Błońska, 02-0764 Nadarzyn Przedszkole, 02-1006 Nadarzyn Oś Kolonia 4, 02-1201 Nadarzyn Koncki, 02-1007 Nadarzyn Oś. Kolonia 5, 02-1068 Nadarzyn Pruszkowska, 02-0996 Nadarzyn Oś. Centrum, 02-1203 Nadarzyn Akacjowa 3, 02-1239 Nadarzyn oś. Zromb).

We wtorek 19 grudnia od godz. 8:00 do 16:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy ulic Rolnej i Czarny Las w Kajetanach oraz w miejscowości Walendów ulic Nad Utratą, Kaczeńców, Stawowa, Tataraków oraz Romantyczna.

Szczegółowe informacje na stronie PGE:

https://pgedystrybucja.pl/Informacje-o-wylaczeniach/Lista-wylaczen?rejon=Jeziorna

Przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Informacja w sprawie ASF

Szanowni Państwo,

w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej L324 została opublikowana Decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2017/2267 z dnia 7 grudnia 2017 r. zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich.

Link do decyzji:

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32017D2267&from=PL

Zgodnie z w ww. decyzją:

- do obszaru ochronnego wchodzą:

• w województwie mazowieckim: gmina Wyszogród w powiecie płockim, gminy Czerwińsk nad Wisłą i Załuski w powiecie płońskim, gminy Pomiechówek, Zakroczym i część miasta Nowy Dwór Mazowiecki położona na północ od rzeki Wisły w powiecie nowodworskim, gmina Pokrzywnica i Zatory w powiecie pułtuskim, gmina Serock w powiecie legionowskim, gmina Somianka w powiecie wyszkowskim, gminy Dąbrówka, Klembów, Marki, Poświętne, Radzymin, Wołomin, Zielonka i Ząbki w powiecie wołomińskim, gminy Halinów i Sulejówek w powiecie mińskim, gmina Józefów, Karczew i Otwock w powiecie otwockim, gminy Lesznowola, Tarczyn i część gminy Góra Kalwaria położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 79 i północną granicę miasta Góra Kalwaria w powiecie piaseczyńskim, gminy Chynów i Grójec w powiecie grójeckim, gminy Brwinów, Michałowice, Nadarzyn, Piastów, Pruszków i Raszyn w powiecie pruszkowskim, gminy Baranów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Podkowa Leśna w powiecie grodziskim, gminy Iłów, Młodzieszyn, Sochaczew z miastem Sochaczew i Teresin w powiecie sochaczewskim, część powiatu miejskiego Warszawa, położona na wschód od linii wyznaczonej przez Kanał Żerański i następnie przedłużonej w kierunku południowym przez rzekę Wisłę.

W załączeniu postępowanie w obszarze ochronnym.

O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować Państwa na bieżąco.

lek. wet. Adam Zagrobelny,
Inspektor weterynaryjny d/s chorób zakaźnych zwierząt
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Pruszkowie

Żałoba na terenie Gminy Nadarzyn

Uchwała Nr XXXVII.482.2017 Rady Gminy Nadarzyn z dnia 08 grudnia 2017r. w sprawie ogłoszenia żałoby na terenie Gminy Nadarzyn.

Janusz Grzyb Wójt Gminy Nadarzyn

„Ci, których kochamy nie umierają nigdy,
bo miłość to nieśmiertelność”

 

8 grudnia 2017 roku w wieku 55 lat zmarł Janusz Grzyb — Wójt Gminy Nadarzyn. Swój urząd pełnił od 1998 roku.
Był Prezesem Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej; Wiceprezesem Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej; Przewodniczącym Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Gminnego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nadarzynie. Jako Gospodarz Gminy Nadarzyn miał wizję jej rozwoju, którą konsekwentnie realizował. Wielokrotnie odznaczany wyróżnieniami i medalami wysokiej rangi za zaangażowanie w życie społeczne. Był osobą o wielkim sercu, niezwykle otwartą, charyzmatyczną, o wszechstronnej wiedzy, z niespotykaną umiejętnością wypracowywania kompromisów i rozwiązań w najtrudniejszych nawet sprawach. Szczerze kochał życie, ludzi, a najważniejszą wartością była dla Niego Rodzina. Miał ogromny dystans do siebie i innych oraz wielkie serce otwarte dla wszystkich.
Jego odejście dotyka Jego Rodzinę, ale także nas wszystkich, współpracowników, kolegów oraz mieszkańców gminy Nadarzyn.
Żegnamy Janusza z niekłamanym żalem, nie znajdując słów pociechy.
Łączymy się w bólu z Rodziną i bliskimi.

Zastępca Wójta Gminy Nadarzyn, Sekretarz oraz wszyscy współpracownicy i przyjaciele

Planowane wyłączenia prądu Nadarzyn - AKTUALIZACJA!!!

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych włączeniach prądu w miejscowości Nadarzyn. Przerwa w dostawie energii elektrycznej planowana jest na czwartek 7 grudnia w godzinach od 8:00 do 17:00. Prądu nie będą mieli mieszkańcy ulic Sęczkowa od nr 38 do nr 44 oraz ul. Leśnej od nr 3 do nr 35 (stacja 02-0429 Nadarzyn Caritas).

8 grudnia w godzinach od 7:00 do 16:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy ulic Podleśna oraz Błońska od ul. Sosnowej do numeru 62B (stacja 02-0428 Nadarzyn Stasinek) w Nadarzynie.

Przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Sprawdź jakość powietrza

Zanieczyszczenie powietrza to powszechny problem. W przypadku przekroczenia norm pyłu zawieszonego PM10 oraz innych substancji występuje realne zagrożenie dla zdrowia. Przyczyn należy upatrywać m.in. w emisji spalin, niekorzystnych warunkach pogodowych (niskie temperatury, słaby wiatr) oraz spalaniu paliw złej jakości.

W związku z powyższym, w przypadku ostrzeżeń o złej jakości powietrza wskazane jest ograniczenie czasu przebywania na powietrzu. Przede wszystkim dotyczy to kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych, osób z astmą, chorobami alergicznymi skóry, oczu i chorobami krążenia oraz ze skłonnościami do infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. W związku z przekroczeniem dopuszczalnych norm pyłów mogą występować kaszel, trudności z oddychaniem, podrażnienia górnego odcinka dróg oddechowych.

Przed wyjściem z domu warto sprawdzić jakość powietrza. Wyniki pomiarów i prognoz dostępne są na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie: www.warszawa.sojp.dacsystem.pl oraz na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie: www.powietrze.gios.gov.pl. 

Posiadacze telefonów z systemem Android, iOS i Windows mogą również pobrać aplikację „Jakość powietrza w Polsce”, która jest dostępna na stronie: powietrze.gios.gov.pl/pjp/content/mobile_app.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.