Urząd Gminy w Nadarzynie

Nadarzyńskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia

Od 5 lat organizowany jest cykl spotkań pod nazwą Nadarzyńskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia. W ramach tego wydarzenia odbywają się szkolenia i warsztaty w placówkach oświatowych, wykłady otwarte i występy w NOK, Dzień Drzwi Otwartych w GODM Tęcza (możliwość bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie), występy artystyczne.

Gościliśmy wielu uznanych specjalistów, wykonawców, artystów, społeczników a wśród nich m.in. dr Bohdan Woronowicz, prof. Mariusz Jędrzejko, Anna Pietrzak i Bronisław Kornaus, Jacek Kawalec (monodram Ta cisza to ja), Jan Mela (Fundacja Poza Horyzonty), Grupa Circus ( Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii), Piotr Nagiel, Zespół MSW Skład, Zespół 24 godziny, Dobromir Makowski (RapPedagogia), Paweł Urbański, szkoleniowcy i profilaktycy.

Co roku proponowana jest tematyka spotkań i wydarzeń, a tak przedstawiała się na przestrzeni tych pięciu lat:
2013 Profilaktyka przez sport - sport alternatywą dla używek; Uzależnienia - mechanizmy.
2014 Kultura i Profilaktyka; Rola więzi rodzinnych w profilaktyce uzależnień - zdrowienie we wspólnocie i rodzinie; Uzależnienia: Powiedz stop syntetycznym emocjom/ Przeszłość nie zamyka nam przyszłości.
2015 Przeciwdziałanie przemocy - ze szczególnym uwzględnieniem cyberprzemocy, hajtu, trollingu; Kultura i Profilaktyka.
2016 Niepełnosprawność nie jest ograniczeniem (wskazanie na szukanie swoich mocnych stron/pokonywanie słabości); O pokonywaniu uzależnień - Dasz radę! (środki psychoaktywne, uzależnienia behawioralne).
W 2017 roku nasze działania skoncentrowały się wokół dwóch tematów: dopalacze i depresja.

O dopalaczach rozmawialiśmy w maju i czerwcu (w maju wykład w NOK nt. substancji psychoaktywnych wygłosił prof. Mariusz Jędrzejko a w czerwcu odbył się cykl warsztatów dla uczniów gimnazjum). Kontynuacją tego tematu będą spotkania w Liceum Ogólnokształcącym w Nadarzynie – w październiku odbędzie się szkolenie dla rady pedagogicznej a w listopadzie - spotkanie z rodzicami.

W ramach podejmowanej tematyki zdrowia psychicznego i depresji poszerzona została oferta Punktu Konsultacyjnego - od czerwca tego roku, raz w miesiącu mamy możliwość bezpłatnych konsultacji lekarza psychiatry.
Już teraz zapraszamy Państwa na wykład pt. Depresja, który poprowadzi lekarz psychiatra Grzegorz Nawara w dniu 17 listopada 2017 roku o godz.18.30 w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury.

Poniżej przedstawiam kalendarium wydarzeń październik - grudzień 2017:
17.10.2017 - szkolenie dla sprzedawców Świadomi i odpowiedzialni sprzedawcy napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych.
25.10.2017 - szkolenie dla Rady Pedagogicznej Rozpoznawanie zachowań narkotykowych. Pomoc przedmedyczna dla osób pod wpływem narkotyków - Liceum Ogólnokształcące w Nadarzynie.
04.11.2017 - 19. lecie Grupy AA Klemens, Msza św., koncert - Dom Parafialny w Nadarzynie.
17.11.2017 - wykład pt. Depresja poprowadzi dr Grzegorz Nawara, lekarz psychiatra - Nadarzyński Ośrodek Kultury; występ wokalny młodzieży z Grupy Oazowej w Kostowcu; rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. Kolory depresji.
22.11.2017 - Szkolenie dla rodziców uczniów Liceum Ogólnokształcącego: Co rodzice powinni wiedzieć o narkotykach i dopalaczach? - Liceum Ogólnokształcące w Nadarzynie.
02.12.2017 - podsumowanie i zakończenie V NDP; koncert zespołu Wolna Grupa Bukowina - Nadarzyński Ośrodek Kultury.

W imieniu Organizatorów serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w proponowane przedsięwzięcia i zapraszam Państwa do udziału w kolejnych wydarzeniach.

Krystyna Masłowska - Pełnomocnik Wójta ds. uzależnień

Powrót

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.