Urząd Gminy w Nadarzynie

Profilaktyka onkologiczna w Ośrodku Zdrowia w Nadarzynie!

Od maja 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nadarzynie rozpoczyna się czas poświęcony profilaktyce onkologicznej. - Dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Nadarzyn oraz Samorządu Gminy pacjenci zadeklarowani do naszej przychodni mają możliwość wykonać bezpłatnie badanie USG - objaśnia dyrektor ośrodka zdrowia dr Adam Chustecki. - Często powtarzamy, że zdrowie mamy tylko jedno i trzeba się o nie troszczyć, dlatego zachęcam wszystkich do znalezienia czasu na bezpłatne badanie USG.

Warto wykorzystać nadarzającą się okazję i wykonać badania. Jak twierdzi pielęgniarka koordynująca akcją profilaktyczną – Pacjenci nie będą czekać w kolejce. Wszystko będzie przebiegało szybko i bezboleśnie. Wystarczy zapisać się  na badanie i przyjść w wyznaczonym terminie. Proponujemy USG jamy brzusznej dzieciom powyżej 4 roku życia, USG piersi- kobietom od 14 roku życia, a dla mężczyzn powyżej 25 roku życia mamy przewidziane USG prostaty. Mobilizuję wszystkich pacjentów do skorzystania z oferty, ponieważ zgodnie ze starym porzekadłem – im wcześniej, tym lepiej. W wielu przypadkach to czas wykrycia choroby decyduje o możliwości wyleczenia.

Zachęcamy do skorzystania z oferty profilaktycznej Ośrodka Zdrowia w Nadarzynie, postawmy na profilaktykę, czyli zapobieganie chorobom. Jednocześnie utrwalajmy prawidłowe wzorce zdrowego stylu życia. Statystyki medyczne jednoznacznie wskazują, że nowotwór rozwija się często bezobjawowo, niekoniecznie musimy odczuwać dyskomfort i jakiekolwiek dolegliwości bólowe.

Nadarzyński Tydzień Zdrowia finansowany jest przez Wójta Gminy Pana Janusza Grzyba oraz Samorząd Gminy Nadarzyn, przeprowadzany jest pod hasłem:  Zadbam o swoje zdrowie i pójdę na badanie.

 Zapisów można dokonywać w ośrodkach zdrowia lub telefonicznie:

Nadarzyn – 22 739 48 40
Młochów –  22 729 91 46

Przygotowanie do badania USG:

  • dziecko-6 godzin na czczo przed badaniem,
  • mężczyzna - musi wypić 3 szklanki wody przed badaniem.

M. Nowicka-Prusakiewicz

Powrót

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.