Urząd Gminy w Nadarzynie

 • -
 • -

V Nadarzyńskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia

Zapraszamy na V Nadarzyńskie Dni Profilaktyki i Zdrowego Stylu Życia

Wykład autorski prof. Mariusza Z. Jędrzejko poświęcony tematyce narkotyków i dopalaczy.

Fakty bez mitów. Co warto wiedzieć? Między innymi:

 • jak działają narkotyki i dopalacze,
 • jak rozpoznać zachowania dziecka po narkotykach i dopalaczach,
 • jak postępować,
 • podstawy pomocy medycznej w przypadku zatrucia narkotykami,
 • jak narkotyki są sprzedawane w sieci,
 • czynniki ryzyka i czynniki chroniące przed narkotykami.

Maksimum wiedzy przydatnej rodzicom, dziadkom, nastolatkom, nauczycielom i pedagogom.

Zapraszamy na stronę "STOP Przemocy"

 • -

Planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych wyłączeniach prądu.

Szczegóły w załączniku i na stronie dostawcy:

http://www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/rejon/Jeziorna

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

 • -

Konkurs „Zagadkowa biblioteka”!

Już po raz czwarty Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn zaprasza wszystkich Czytelników do wzięcia udziału w konkursie pt. „Zagadkowa biblioteka”. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe!
Konkurs zorganizowano w ramach „Tygodnia bibliotek”. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy w maju odwiedzić dowolną placówkę Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn i na karcie konkursowej zaznaczyć odpowiedzi na dwa proste pytania. Zapraszamy do biblioteki i życzymy powodzenia w konkursie.

Bieżące informacje na stronie: www.biblioteka.nadarzyn.pl

 • -

Nasz Wójt odznaczony Orderem św. Stanisława

W niedzielne popołudnie, 7 maja 2017 r. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie miała miejsce uroczystość Inwestytury Orderu św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Decyzją Wielkiej Narodowej Kapituły Order św. Stanisława III Klasy otrzymał Janusz Grzyb Wójt Gminy Nadarzyn, ponadto Order I Klasy Wielką Wstęgę otrzymała Orkiestra OSP Nadarzyn.
Order św. Stanisława został ustanowiony 7 maja, zaś jego pierwsze insygnia wręczył Stanisław August Poniatowski po uroczystej Mszy w kościele św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 8 maja 1765 roku.
Z. Dunin – Wilczyński „Order św. Stanisława w Rzeczpospolitej 1765-2015. Księga pamiątkowa 250 rocznica orderu św. Stanisława”.
"Order Świętego Stanisława jest zorganizowaną społecznością Dam i Kawalerów, zjednoczonych patronatem św. Stanisława BM w służbie Ojczyźnie oraz ludziom potrzebującym różnorakiej pomocy i wsparcia. Jako znak zaszczytny jest formą indywidualnego uhonorowania szczególnych zasług cywilnych bądź wojskowych, natomiast jako zrzeszenie osób działa w interesie narodu i państwa polskiego, kontynuując tradycję i wartości przypisane Orderowi Świętego Stanisława przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W dążeniu do realizacji celów i zadań, Order kieruje się etosem rycerskim oraz przestrzega chrześcijańskich pryncypiów, stwarzając równocześnie przestrzeń na zbliżenie do siebie przedstawicieli różnych kultur i narodów. Wejście w sferę Orderu Świętego Stanisława zależy od praktycznych działań i stopnia patriotycznego zaangażowania kandydata w najróżniejszych obszarach ludzkiej aktywności."
Źródło: Art. 1. Konstytucji Orderu Świętego Stanisława.
Więcej na stronie Stowarzyszenia Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława w Polsce:
http://wkoss.pl/index.php/historia
foto. archiwum Kapituły Orderu św. Stanisława.

Projekt organizacji ruchu przy ul. Ogrodniczej w Wolicy

Informujemy mieszkańców o możliwości wnoszenia uwag oraz wniosków do projektu organizacji ruchu przy ul. Ogrodniczej w Wolicy. Uwagi i wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Gminy do dnia 16 maja br.

 • Centralne Obchody Dnia Strażaka - OSP Nadarzyn. Autor...
  Centralne Obchody Dnia Strażaka - OSP Nadarzyn. Autor zdjęć: Krzysztof Adamik
 • Centralne Obchody Dnia Strażaka - OSP Nadarzyn. Autor...
  Centralne Obchody Dnia Strażaka - OSP Nadarzyn. Autor zdjęć: Krzysztof Adamik
 • Centralne Obchody Dnia Strażaka. Autor zdjęć: Krzysztof...
  Centralne Obchody Dnia Strażaka. Autor zdjęć: Krzysztof Adamik

Nasza Orkiestra - Centralne Obchody Dnia Strażaka

6 maja 2017 r. na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie miały miejsce uroczystości związane z Centralnymi Obchodami Dnia Strażaka, 25-leciem Państwowej Straży Pożarnej oraz Promocją Oficerską − 218 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Podczas uroczystości Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał stopnie generalskie sześciu oficerom Państwowej Straży Pożarnej.
Do uczestnictwa w uroczystości zaproszona została Orkiestra OSP Nadarzyn. Muzycy – członkowie OSP Nadarzyn musieli wielokrotnie tłumaczyć w jaki sposób prezentują naszą gminę. Udział w takich uroczystościach jest najlepszym dowodem wysokiej klasy naszych muzyków ich reprezentacyjności i promocji gminy.

 • -

Profilaktyka onkologiczna w Ośrodku Zdrowia w Nadarzynie!

Od maja 2017 roku w Samodzielnym Publicznym Gminnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Nadarzynie rozpoczyna się czas poświęcony profilaktyce onkologicznej. - Dzięki wsparciu finansowemu Wójta Gminy Nadarzyn oraz Samorządu Gminy pacjenci zadeklarowani do naszej przychodni mają możliwość wykonać bezpłatnie badanie USG - objaśnia dyrektor ośrodka zdrowia dr Adam Chustecki. - Często powtarzamy, że zdrowie mamy tylko jedno i trzeba się o nie troszczyć, dlatego zachęcam wszystkich do znalezienia czasu na bezpłatne badanie USG.

Warto wykorzystać nadarzającą się okazję i wykonać badania. Jak twierdzi pielęgniarka koordynująca akcją profilaktyczną – Pacjenci nie będą czekać w kolejce. Wszystko będzie przebiegało szybko i bezboleśnie. Wystarczy zapisać się  na badanie i przyjść w wyznaczonym terminie. Proponujemy USG jamy brzusznej dzieciom powyżej 4 roku życia, USG piersi- kobietom od 14 roku życia, a dla mężczyzn powyżej 25 roku życia mamy przewidziane USG prostaty. Mobilizuję wszystkich pacjentów do skorzystania z oferty, ponieważ zgodnie ze starym porzekadłem – im wcześniej, tym lepiej. W wielu przypadkach to czas wykrycia choroby decyduje o możliwości wyleczenia.

Zachęcamy do skorzystania z oferty profilaktycznej Ośrodka Zdrowia w Nadarzynie, postawmy na profilaktykę, czyli zapobieganie chorobom. Jednocześnie utrwalajmy prawidłowe wzorce zdrowego stylu życia. Statystyki medyczne jednoznacznie wskazują, że nowotwór rozwija się często bezobjawowo, niekoniecznie musimy odczuwać dyskomfort i jakiekolwiek dolegliwości bólowe.

Nadarzyński Tydzień Zdrowia finansowany jest przez Wójta Gminy Pana Janusza Grzyba oraz Samorząd Gminy Nadarzyn, przeprowadzany jest pod hasłem:  Zadbam o swoje zdrowie i pójdę na badanie.

 Zapisów można dokonywać w ośrodkach zdrowia lub telefonicznie:

Nadarzyn – 22 739 48 40
Młochów –  22 729 91 46

Przygotowanie do badania USG:

 • dziecko-6 godzin na czczo przed badaniem,
 • mężczyzna - musi wypić 3 szklanki wody przed badaniem.

M. Nowicka-Prusakiewicz

Informacja ARiMR

 • -
 • -

Planowane wyłączenia prądu – Nadarzyn, Młochów - aktualizacja

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych wyłączeniach prądu w miejscowościach: Nadarzyn i Młochów.

Szczegóły w załączniku oraz na stronie dostawcy:

http://www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/rejon/Jeziorna

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Ogłoszenie LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice

Lokalna Grupa Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w zakresie przedsięwzięcia nr 1.1.3 Inwestycje w niekomercyjną infrastrukturę generującą powstanie nowych miejsc pracy.

Szczegóły w załączniku.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.