Urząd Gminy w Nadarzynie

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych Nadarzyńskich Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych WATAHA zaprasza na Mszę św. o godz. 20.00 w kościele pw. św. Klemensa w Nadarzynie.
Następnie odbędzie się apel na Placu Poniatowskiego oraz symboliczne złożenie kwiatów na grobie por. Karola Łoniewskiego.

Komenda Szczepu

Zawiadomienie o zwołaniu XXVIII Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Na podstawie art. 20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2016 poz.446 ze zm./ zwołana zostanie XXVIII Sesja Rady Gminy Nadarzyn - na dzień 1 marca 2017 r. /środa/ na godz. 12:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 – sala konferencyjna /I piętro/.

Porządek obrad: http://bip.nadarzyn.pl/88,zawiadomienia-o-zwolaniu-sesji?tresc=6715

 

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Mistrzostwa województwa w tenisie stołowym - Nadarzynianie wśród najlepszych

Oj działo się podczas niedzielnych mistrzostw województwa mazowieckiego seniorów w tenisie stołowym. W drugiej rundzie z turniejem pożegnał się rozstawiony z numerem jeden Grzegorz Janczewski z SCKiS Hals Warszawa. Sprawcą był obecnie występujący w niemieckiej lidze Antoni Witkowski ale i jemu też nie było dane cieszyć się z najważniejszego tytułu. Mistrzem województwa seniorów w grze pojedynczej został Kamil Kurowski z warszawskiej Spójni.

Atak dwóch zawodników niestowarzyszonych, właśnie 23-letniego Antka Witkowskiego i starszego od niego o ponad dekadę internacjonała, rozchwytywanego przez zagraniczne ligi Filipa Szymańskiego był bezpardonowy. Obaj wyczyścili tzw. północną połowę tabeli turniejowej. Szymański po pasjonującym pięciosetowym pojedynku odprawił z turnieju mistrza Polski z 2009 roku Artura Daniela za Spójni. Obaj niestowarzyszeni spotkali się jednak w półfinale i tam lepszym okazał się starszy z zawodników zaliczając awans do turnieju mistrzostw Polski (Częstochowa, 3-5 marca).

W drugiej połówce tabeli turnieju mężczyzn niepokonanym okazał się dwudziestolatek ze Spójni, Kamil Kurowski. W półfinale, którego stawką był awans do mistrzostw Polski pokonał 3:1 w setach Jana Olka z MUKS Gąbin.

Wśród „pań” nie było niespodzianek. Bez straty seta wygrała turniejowa „jedynka”, szesnastolatka z GLKS Nadarzyn, gospodarza turnieju, Wiktoria Ziemkiewicz. W finale pokonała rok starszą od siebie Aleksandrę Paruszewską z ULKS Tęcza Budki Piaseckie (powiat sochaczewski).

W Nadarzynie rozdano również tytuły w grze podwójnej. Złote medale w tej konkurencji przypadły Monice Klimczak i Julii Więckowskiej z SCKiS Hals Warszawa oraz Antoniemu Witkowskiemu, który zagrał w parze z Michałem Murawskim ze Spójni.

Prawo startu w 85. mistrzostwach Polski mają seniorki z województwa mazowieckiego: Katarzyna Grzybowska-Franc (SKTS Sochaczew), Klaudia Kusińska, Paulina Krzysiek, Marta Smętek, (wszystkie GLKS Nadarzyn), Agata Zakrzewska (SCKiS Hals Warszawa) a także wspomniane Wiktoria Ziemkiewicz i Aleksandra Paruszewska oraz seniorzy: Daniel Górak (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Paweł Fertikowski (KS Spójnia Warszawa), Jakub Folwarski (MKS Pogoń Siedlce), Alan Woś (Broń Radom), Michał Murawski (Spójnia) oraz Kamil Kurowski i Filip Szymański. O ile wszyscy dopiszą, Mazowiecki Związek Tenisa Stołowego będzie nie tylko najliczniej reprezentowanym ze wszystkich wojewódzkich związków na tej najważniejszej krajowej imprezie, ale także reprezentacja Mazowsza będzie jedną z najsilniejszych ekip liczących się w walce o najwyższe trofea.

W rozegranych w Nadarzynie Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Seniorek i Seniorów wzięli udział przedstawiciele 12 klubów z województwa mazowieckiego: GLKS Nadarzyn, IKRTS Józefów, IKTS Broń Radom, KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki, KS Spójnia Warszawa, MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, MUKS Gąbin, SCKiS Hals Warszawa, SKS 40 Warszawa, UKS Lupus Kabaty Warszawa, UKS Victoria Płock, ULKS Tęcza Budki Piaseckie.

Wyniki i klasyfikacje: http://mzts.pl/aktualnosci/ziemkiewicz-kurowski-wieckowska-klimczak-witkowski-i-murawski-mistrzami-wojewodztwa-2017

Informacja oraz foto: Mazowiecki Okręgowy Związek Tenisa Stołowego

Zmiany w podatku dochodowym na portalu podatkowym

Urząd Skarbowy w Pruszkowie na swoich stronach internetowych informuje o niektórych zmianach w podatku dochodowym i podatku od towarów i usług w 2017 roku, w tym między innymi:

 •  o zmianie skali podatkowej na rok 2017 (skala podatkowa na rok 2017 zmieniła się pierwszy raz od 2008 roku),
 •  o limitach podatkowych z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej na rok 2017,
 •  o limicie transakcji gotówkowych w 2017 roku,
 •  o podwyższeniu limitu zwolnienia podmiotowego od 1 stycznia 2017 roku do kwoty 200.000,00 zł,
 •  o ograniczeniu rozliczeń kwartalnych od 1 stycznia 2017 roku,
 • o obowiązku składania deklaracji w formie elektronicznej od 1 stycznia 2017 roku.

Więcej informacji pod adresem:

portal podatkowy

 

Planowane wyłączenia prądu - AKTUALIZACJA!!!

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że we wtorek 21 lutego 2017 r. planowane są przerwy w dostawie prądu w miejscowości Walendów. W godzinach od 16:00 do 17:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy ulic Słonecznej Polany, Pąsowej Róży, Leśnego Runa, Czerwonych Dębów, Leśny Zaułek, Porannej Rosy (stacja 02-0412 Rybówka Walendów).

W dniach 1 i 2 marca (środa i czwartek) 2017 r. planowane są przerwy w dostawie prądu w godzinach od 8:00 do 14:00 w miejscowościach: Kajetany ul. Rolna oraz Szamoty ul. Czereśniowa, Saperska, Żurawia oraz Pontonierska (stacja 02-0796 Walendów Szamoty Działki MON).

1 marca (środa) 2017r. w godzinach 9:00-16:00 planowa jest przerwa w dostawie prądu do miejscowości Rozalin, ul. Młochowska od 28-281 oraz od 15-23 (stacja 02-0893 Rozalin Osiedle).

W Informacja dostępna na stronie dostawcy:

http://www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/rejon/Jeziorna

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie

Urząd Gminy Nadarzyn zwraca się z prośbą do Mieszkańców o wzięcie udziału w ankiecie: "Czy chcesz, żeby Gmina Nadarzyn była włączona do Warszawy?".
Ankieta jest dostępna na głównej stronie www.nadarzyn.pl, po prawej stronie ekranu.

Ferie na sportowo - piłka ręczna w SP Rusiec

112 w kolejce po życie

W celu podniesienia świadomości społecznej w zakresie funkcjonowania numeru alarmowego 112, tak aby nr ten wybierać tylko z określonym przeznaczeniem, gdy zagrożone jest życie, zdrowie lub mienie, ale przede wszystkim ograniczyć fałszywe bezzasadne zgłoszenia zapraszamy Państwa do zapoznania się z filmem edukacyjnym p.t. „112 W KOLEJCE PO ŻYCIE” oraz z podobnymi materiałami edukacyjnymi.

Źródło: http://www.bydgoszcz.uw.gov.pl/pl/film-edukacyjny-pn-112-w-kolejce-po-zycie.html

Wiesław Sobczyński - Zespół Zarządzania Kryzysowego

Kondolencje

 • -

Ferie zimowe w bibliotece

Ferie zimowe już niebawem. Dla najmłodszych czytelników Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn przygotowała cykl zajęć w Oddziale dla dzieci w Nadarzynie.

Dalsze informacje po kliknięciu w więcej.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.