Urząd Gminy w Nadarzynie

„Orszak Trzech Króli” - zmiany w komunikacji

W dniu 6 stycznia 2017 w godz. 11:00 - 15:00 w związku ze zgromadzeniem publicznym o charakterze religijnym „Orszak Trzech Króli” zamknięta dla ruchu zostanie część Placu Poniatowskiego przy Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. A co za tym idzie w ww. godzinach autobusy ZTM linii 703, 711, 733 zatrzymywać się będą na przystanku przy ul. Kościelnej.

Przerwa w dostawie wody!!!

Przedsiębiorstwo Komunalne Nadarzyn Sp. z o.o. zawiadamia, że w związku z wymianą zasuwy wodociągowej w ul. Grodziskiej w dniu 29.12.2016r. od godziny 9:00 do godziny 12:00 nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Starej Wsi.

Zawiadomienie o zwołaniu XXV Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Na podstawie art. 20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2016 poz.446 ze zm./ zwołana zostanie XXV Sesja Rady Gminy Nadarzyn - na dzień 28 grudnia 2016 r. /środa/ na godz. 14:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 – sala konferencyjna /I piętro/.

Porządek obrad: http://bip.nadarzyn.pl/88,zawiadomienia-o-zwolaniu-sesji?tresc=6490

 

Transport – nowy rozkład jazdy

22 grudnia br. rozstrzygnięto przetarg na „Świadczenie usług w zakresie wykonywania publicznego transportu zbiorowego osób na rzecz Gminy Nadarzyn, za częściową odpłatnością Gminy Nadarzyn na terenie Gminy Nadarzyn i Gminy Brwinów”. Do przetargu przystąpiło dwóch oferentów:

1. „SEKAR-TRANS” Sp. z o.o. 05-090 Raszyn Falenty , ul. Opackiego 46a m.3

2. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Grodzisku Maz. Spółka z o.o. 05-825 Grodzisk Maz. ul. Chełmońskiego 33.

Najlepszą cenę oraz najmłodsze autobusy zaaprobował PKS Grodzisk Mazowiecki.

Od 2 stycznia 2017 roku będzie u nas jeździł autobus typu ZAZ A10 z 2015 roku i drugi na dwa kursy 7:25 z Pruszkowa do Nadarzyna oraz 7:45 z Nadarzyna do Pruszkowa BMC LEVEND XL 2010.

Więcej informacji na stronie http://bip.nadarzyn.pl/ w zakładce przetargi.

Ponadto od 2 stycznia 2017 w związku z podpisanym w dniu 20 grudnia 2016 r. porozumieniem z Gminą Brwinów zyskamy cztery nowe połączenia komunikacyjne ze stacją WKD w Otrębusach. Gmina Brwinów uruchamia nową linią do osiedla w Kaniach (przez WKD Otrębusy oraz ul. Błońską, pl. Poniatowskiego i ul. Pruszkowską w Nadarzynie).

Projekt organizacji ruchu przy ul. Złotej w Woli Krakowiańskiej

Informujemy mieszkańców o możliwości wnoszenia uwag oraz wniosków do projektu organizacji ruchu przy ul. Złotej w Woli Krakowiańskiej.
Uwagi i wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Gminy do 28 grudnia br.

Projekt organizacji ruchu przy ul. Wierzbowej w Nadarzynie

Informujemy mieszkańców o możliwości wnoszenia uwag oraz wniosków do projektu organizacji ruchu przy ul. Wierzbowej w Nadarzynie.

Uwagi i wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Gminy do dnia 28 grudnia  br.

Poszukiwana - poszukiwany: logopeda i polonista

Pełniąca Obowiązki Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kostowcu zatrudni logopedę w wymiarze ½ etatu i nauczyciela języka polskiego w wymiarze 3 godzin nauczania indywidualnego w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 30 czerwca 2017 r.

CV prosimy przesłać na adres e-mailowy: spkostowiec@interia.pl Szczegółowych informacji udziela dyrektor pod nr telefonu 22 729 91 69

Powstanie ponad 20 km ścieżek rowerowych na terenie Gminy Nadarzyn do 2018 roku!

W dniu 16.12.2016 r. podczas konferencji prasowej Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz Prezydent m.st. Warszawy poinformowała o projektach, które uzyskały dofinansowanie w ramach konkursu RPO WM "Rozwój zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej -ZIT - Ścieżki i infrastruktura rowerowa". Na liście rankingowej wniosków zatwierdzonych do dofinansowania znajduje się wniosek Gminy Nadarzyn. Przyznano nam ponad 4,5 mln zł na wykonanie 20,8 km ścieżek. Inwestycja obejmuje I i II etap budowy - ciąg dróg rowerowych w Strzeniówce, Nadarzynie, Kajetanach, Ruścu i Młochowie do Rozalina.

Dalsze informacje po kliknięciu w więcej.

Szanowni Pacjenci! - życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

składam najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz

dużo spokoju w Nowym Roku 2017r.


Z wyrazami szacunku dr Adam Chustecki

dyrektor SPG ZOZ Nadarzyn/Młochów

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący ASF

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Główny Lekarz Weterynarii apeluje o bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń ASF:

 •  nie kupujcie świń z niewiadomego źródła pochodzenia,
 •  utrzymujcie świnie w sposób wykluczający kontakt z dzikami,
 •  stosujcie tylko pasze zabezpieczone przez dostępem zwierząt wolno żyjących,
 •  wyłóżcie maty nasączone środkiem dezynfekcyjnym przed wjazdami i wyjazdami

Apel i materiał informacyjny w załącznikach.

Turniej Mikołajkowy Akademii Siatkówki GLKS

W sobotę, 10 grudnia odbył się wewnętrzny Turniej Mikołajkowy Akademii Siatkówki GLKS, rozgrywany w hali przy Gimnazjum w Nadarzynie. W jego trakcie panowała świąteczna atmosfera.
Do zawodów zgłosiło się 21 zespołów (44 dziewczynki z roczników 2005-2008).
Po rozlosowaniu drużyn na 3 grupy, dziewczynki zagrały po 6 meczów w formule każdy z każdym. Najlepsze zespoły z każdej z grup walczyły o miejsca 1-3, zespoły z miejsca drugiego w grupach zagrały o pozycje 4-6 itd.
Oprócz rozgrywanych meczów, akademiczki miały okazję sprawdzić się w konkursie odbić piłki sposobem oburącz górnym i dolnym. Na koniec nadarzynianki wykazały się kreatywnością i zbudowały piękną świąteczną choinkę. Trenerki udekorowały ją niepowtarzalnymi świątecznymi bombkami ze zdjęciami zawodniczek i trenerek.
 
W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęły: Magda Jureńczyk, Wiktoria Leśniewicz, drugie miejsce Tosia Dośpiał, Gabrysia Melewska, a miejsce trzecie Ola Rybarczyk i Weronika Urbańska.
 
Klasyfikacja generalna:
 1. Leśniewicz Wiktoria/Jureńczyk Magda
 2. Melewska Gabrysia/Dośpiał Tosia
 3. Urbańska Weronika/Rybarczyk Ola
 4. Krzemińska Maja/Zantonowicz Wiktoria
 5. Chrostek Amanda/Wrońska Ania
 6. Święcicka Karola/Kaszyńska Ola
 7. Lach Paulina/Serwin Kasia
 8. Dobrzyńska Julia/Derus Weronika
 9. Rosłoniec Hania/Gołyńska Gosia
 10. Sarnowska Basia/Grzelak Ola
 11. Daroch Ola/Barczewska Marysia
 12. Króliczek Milena/Karbowska Gabrysia
 13. Białek Karola/Mroczkiewicz Alina
 14. Zimnicka Kasia/Glegolska Ania
 15. Wajs Dagmara/Pruchniewicz Ola
 16. Zimnicka Martyna/Glegolska Marysia
 17. Bęza Ula/Kwaśniewska Amelka
 18. Kierzkowska Ola/Skolimowska Patrycja/Kuczewska Patrycja/Kowalska Gabrysia
 19. Moczulska Zuzia/Basińska Basia
 20. Polańska Natalia/Lewandowska Julia
 21. Serwin Gosia/Wasiak Oliwia
Ewa Podkalicka i Dominika Leśniewicz

Informacja dla Mieszkańców

Informujemy, iż od 01.01.2017 r. ulegną zmianie stawki podatku od nieruchomości od budynku mieszkalnego z 0,45 zł/m2 na 0,55 zł/m2 oraz gruntów pozostałych z 0,15 zł/m2 na 0,25 zł/m2.
Stawka podatku rolnego pozostaje bez zmian.

Informacja dla Mieszkańców

Przypominamy Mieszkańcom, że od stycznia 2017 roku obowiązują nowe harmonogramy wywozu odpadów komunalnych.

Poszczególne harmonogramy znajdują się pod adresem: http://www.nadarzyn.pl/189,ochrona-srodowiska

Mieszkańcy Ruśca i Starej Wsi chcą przedszkola!

W czwartek 8 grudnia do Urzędu Gminy wpłynęła petycja dotycząca powstania Przedszkola Publicznego przy Szkole Podstawowej w Ruścu. Jest to społeczna inicjatywa mieszkańców Ruśca i Starej Wsi (dokument dostępny po kliknięciu na obrazku z prawej).

Prosimy społeczność całej Gminy Nadarzyn o wyrażenie opinii w tej sprawie.

Osoby, które popierają inicjatywę mieszkańców prosimy o wypełnienie formularza zamieszczonego poniżej.

Imię *
Nazwisko *
Miejscowość *

V Happening „Bądź bezpieczny na drodze”

W Szkole Podstawowej w Kostowcu odbył się V Happening „Bądź bezpieczny na drodze”. Spotkanie zostało zorganizowane przez pracowników GODM „Tęcza” z Nadarzyna we współpracy z przedstawicielami Posterunku Policji oraz Straży Gminnej. W przedsięwzięcie włączył się również WORD z Warszawy. Happening miał na celu przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zachęcanie dzieci i młodzieży do noszenia odblasków po zmroku.
Zaproszeni goście w atrakcyjnej formie przekazali uczniom naszej szkoły najważniejsze zasady ruchu drogowego, zwłaszcza ruchu pieszych. Dzieci obejrzały film na temat właściwego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię, poruszania się po drogach. Uczniowie zobaczyli, jak prawidłowo oznakować rower. Mogli porozmawiać z paniami z policji i straży na temat właściwego i bezpiecznego korzystania z jednośladów, a także tego, jak ważne jest noszenie odblasków. Młodzież z Gminnego Ogniska Dziecięco-Młodzieżowego „Tęcza” przygotowała wspaniały pokaz mody „Żyj neonowo-odblaskowo”. Modelki i modele zaprezentowali się w neonowych strojach, rozświetlonych różnorodnymi i ciekawymi elementami odblaskowymi. Widzowie mogli porównać osobę, która nosi elementy odblaskowe po zmroku, z tą, która ich nie nosi. Osoby noszące odblaski są widoczne na drodze, przez co znacznie wzrasta poziom ich bezpieczeństwa.
Następnie wszystkie klasy wraz z wychowawcami wzięły udział w konkursie dotyczącym znajomości przepisów ruchu drogowego oraz promującym noszenie odblasków. Okazało się, że uczniowie wspaniale poradzili sobie z praktycznymi zadaniami, wykonywanymi na przygotowanych planszach. Dzieci przygotowały plakaty z hasłami promującymi noszenie odblasków.
Na koniec imprezy wszyscy jej uczestnicy otrzymali prezenty. Każdy uczeń dostał pakiet odblasków ufundowanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego oraz przez GODM „Tęcza” i dyplom za udział w V Happeningu. Ponadto każda klasa otrzymała grę dydaktyczną o ruchu drogowym. Niespodzianki sprawiły uczniom wielką radość.
Uczniowie w miłej atmosferze zabawy i współpracy poznali i utrwalili bardzo ważne zasady bezpieczeństwa na drodze. Bezpieczeństwo, czyli właściwe zachowania i przeciwdziałanie wypadkom jest najistotniejszą sferą wychowawczą i profilaktyczną szkoły. V Happening „Bądź bezpieczny na drodze” był świetną okazją i wydarzeniem w naszym szkolnym kalendarzu, aby zwrócić uczniom szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo. W pobliżu naszej szkoły trwają prace przebudowy drogi DK 1 w drogę ekspresową S8, dlatego będziemy stale przypominać uczniom i osobom dorosłym, jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku, zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu pieszym i samochodowym.
Podziękowania za zorganizowanie V Happeningu w naszej szkole kierujemy do: pani Krystyny Masłowskiej, dyrektor GODM „Tęcza” z Nadarzyna oraz pracowników i wychowanków „Tęczy”, którzy przygotowali całe przedsięwzięcie. Dziękujemy pani Małgorzacie Nowak, sierżant Komisariatu Policji w Nadarzynie oraz pani Annie Janickiej, inspektor Straży Gminnej w Nadarzynie. Dziękujemy panu Mariuszowi Sztalowi, kierownikowi Wydziału szkoleń i bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz panu Robertowi Zawadce, egzaminatorowi z WORD przy ul. Odlewniczej w Warszawie.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Kostowcu

 

Spotkanie dotyczące przebudowy drogi S8

5 grudnia br., w Urzędzie Gminy Nadarzyn odbyło się robocze spotkanie z przedstawicielami firmy INTERCOR - Generalnym Wykonawcą oraz Kierownikiem Projektu GDDKiA o/Warszawa w sprawie przebudowy DK nr 8 na odcinku Paszków-Przeszkoda.

Zastępca Wójta przedstawił główne problemy związane z utrudnieniami przy wykonywaniu prac. Poprosił o usprawnienie kontaktu z gminą, przekazywanie bieżących informacji na temat etapów realizowanych prac oraz o wprowadzanych zmianach w organizacji ruchu. Zwrócił również uwagę, aby rozpoczęć budowę dróg serwisowych oraz obiektu WD 12 (na wysokości hotelu George), co było uzgodnione na wcześniejszych spotkaniach. Kierownik budowy poinformował, że obecnie nie jest możliwa realizacja obiektu WD12, ponieważ jeden z właścicieli odmówił wydania posesji. Obecnie toczy się postępowanie egzekucyjne. Ze względu na krótki okres realizacji kontraktu konieczne jest równoczesne realizowanie prac na budowie dróg serwisowych i trasy głównej.

Od przedstawicieli GDDKiA dowiedzieliśmy się, że decyzja Wojewody o realizacji inwestycji drogowej – tzw. ZRID nie jest jeszcze ostateczna, ponieważ wpłynęły protesty ze strony kilku zainteresowanych podmiotów. Zmusiło to Generalnego Wykonawcę do zmiany harmonogramu robót, m.in. zmieniony został kierunek realizacji prac. Zrezygnowano z rozpoczęcia przebudowy od strony Paszkowa i w pierwszej kolejności realizowane są odcinki międzywęzłowe od strony Przeszkody. Generalny Wykonawca poinformował, że zmianie uległa również technologia robót na trasie głównej, wybrano podbudowę wraz z nawierzchnią betonową. Będzie to skutkować koniecznością całkowitego wyłączenia z ruchu kolejnych odcinków międzywęzłowych. W okresie dojrzewania betonu, ruch odbywać się będzie przygotowanymi wcześniej odcinkami dróg serwisowych.

Na pytanie Urzędu dlaczego zwężono odcinek między skrzyżowaniem przy Mszczonowskiej i skrzyżowaniem przy Al. Kasztanowej mimo, że od kilku tygodni nie widać żadnych robót, Kierownik budowy poinformował, że jest to spowodowane  koniecznością przebudowy światłowodów o dużym znaczeniu.

Przewodnicząca Rady Gminy Nadarzyn zasugerowała, aby obecnie udrożnić odcinek drogi serwisowej między Segro i ul. Komorowską, co ułatwi mieszkańcom dojazd do Nadarzyna. Przedstawiciel INTERCORU odpowiedział, że nastąpi to po zakończeniu badań archeologicznych tj. złożeniu i zatwierdzeniu operatu z prowadzonych tam przez nich badań co może jeszcze potrwać 3-4miesiące.

Pani Sekretarz zwróciła uwagę, aby podczas wykonywania prac pamiętać o komunikacji  ZTM i z wyprzedzeniem zgłaszać wszelkie zmiany w organizacji ruchu oraz zapewnić możliwość dojścia do poszczególnych przystanków.

Na koniec przedstawiciel GDDKiA poprosił o przekazywanie bieżących problemów zgłaszanych przez mieszkańców do Zespołu Projektowego poprzez e-mail: kstachowska@gddkia.gov.pl

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie ratują dzieci w Afryce!

Szkoła Podstawowa w Nadarzynie, im. Witolda Doroszewskiego, bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF. Uczniowie z naszej placówki przygotowują specjalne, charytatywne laleczki będące symbolem pomocy, jakiej uczniowie chcą udzielić swoim rówieśnikom z Angoli, gdzie dzieci umierają z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać.

Od wielu lat tradycją naszej szkoły  jest pomoc potrzebującym. Wychowujemy wrażliwych i otwartych  na pomoc innym ludzi. Laleczki  wykonywane są przez uczniów wszystkich klas, z pomocą nauczycieli oraz rodziców. Dzieci pracują z zaangażowaniem, czerpią radość z pracy, której efektem końcowym  będzie pomoc rówieśnikom z egzotycznej Angoli.

„Wszystkie Kolory Świata” to globalna akcja UNICEF, która już po raz czwarty jest realizowana w polskich szkołach. Jej celem jest wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji, uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się wystawa laleczek.

17 stycznia 2017 r. dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku w Afryce przekazując na ten cel darowiznę. W tym roku pomoc polskich uczniów będzie kierowana do Angoli, gdzie każdego dnia dzieciom zagrażają takie choroby jak cholera, odra, polio, gruźlica czy żółta febra. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Poprzez udział naszej szkoły w akcji UNICEF, chcemy uświadomić dzieciom, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Poprzednie trzy edycje akcji „Wszystkie Kolory Świata” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół i przedszkoli. Dotychczas w akcji uczestniczyło ponad 2000 placówek z Polski. Dzięki zaangażowaniu całych społeczności lokalnych udało się pozyskać prawie 2 miliony złotych na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone, Czadzie i Sudanie Południowym. Zebrane fundusze umożliwiły zaszczepienie setek tysięcy dzieci.

„Wszystkie Kolory Świata” są częścią ogólnopolskiej kampanii UNICEF „Uratuj dziecko w Afryce”. Więcej informacji: www.unicef.pl/afryka

Iwona Nowaczek-Pielacha
Szkoła Podstawowa w Nadarzynie

Informacja dla przedsiębiorców z terenu Gminy Nadarzyn

Gmina Nadarzyn uczestniczy w działaniach Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego w ramach ZIT WOF. Razem z 39 gminami i miastem stołecznym Warszawa tworzymy wspólne przedsięwzięcia. Jednym z nich jest udział w projekcie EXPO WOF. W ubiegłym tygodniu odbyła się konferencja "Eksport siłą Warszawy i 39 gmin". Zapraszamy do zapoznania się z video relacją z tego spotkania:

https://pliki.um.warszawa.pl/index.php/s/5GZzmEd9GkzXtfx

Przedsiębiorcom zainteresowanym tematem przekazujemy także link do FB Centrum Przedsiębiorczości Smolna, gdzie można zapoznać się z wieloma informacjami na temat tego projektu:

https://www.facebook.com/CentrumPrzedsiebiorczosciSmolna/?fref=ts
 
Katarzyna Dombska, Kierownik Referatu ds. funduszy zewnętrznych

Zimowe utrzymanie dróg na terenie gminy

Zima w całym kraju szczodrze sypnęła śniegiem. Wszystko pokrywa biała, gruba, ciężka i mokra pierzyna. Niebezpiecznie zrobiło się na jezdniach i chodnikach. Opóźnienia na kolei, z powodu zerwania sieci trakcyjnej pociągi na trasie Radom-Warszawa jadą objazdem przez Dęblin i Pilawę. Przez zerwane linie energetyczne wielu gospodarstw domowych nie ma prądu. Meteorolodzy ostrzegają, że takie warunki pogodowe mogą się utrzymać do niedzieli. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa „ściągę” dotyczącą zimowego utrzymania dróg na terenie naszej gminy.

Komu zgłaszać zaśnieżone drogi krajowe i wojewódzkie?

Na terenie gminy Nadarzyn oprócz dróg, które zarządzane są przez gminę, znajdują się drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe. Ich zarządcą są odpowiednio Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Mazowiecki Zarząd dróg Wojewódzkich w Warszawie Rejon Drogowy Otwock Piaseczno z/s w Otwocku oraz Starostwo Powiatowe w Pruszkowie. Gmina Nadarzyn nie jest organem, który odpowiada za ich stan, utrzymanie i odśnieżanie.

Za zimowe utrzymanie dróg na terenie Gminy Nadarzyn odpowiadają odpowiednio:

- za drogi krajowe – (S8) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostradcałodobowa informacja drogowa 7 dni w tygodniu nr tel. 19 111. Można nie tylko zgłosić trudne warunki (zaśnieżenie czy oblodzenie) na drodze, ale także dowiedzieć się przykładowo dlaczego stoimy w korku? Ważne, aby podać kilometr (oznaczenia cyfrowe na słupkach) oraz kierunek jazdy.

- za drogi wojewódzkie – Mazowiecki Zarząd dróg Wojewódzkich w Warszawie Rejon Drogowy Otwock-Piaseczno z/s w Otwocku. Informacje o stanie dróg można uzyskać w godz. od 7:00 do 15:00 pod nr tel. (22) 779 30 20 oraz 779 30 29.

Ulica Błońska i droga nr 721 Nadarzyn – Piaseczno III i IV standard. Oznacza to, że w ramach standardu III jezdnia powinna być odśnieżona na całej szerokości. Zwalczanie śliskości – jezdnia posypana na: skrzyżowaniach z drogami, z koleją, na odcinkach o pochyleniu >4%, przystankach autobusowych, w terenie zabudowanym i innych miejscach ustalonych przez zarząd drogi.

Standard IV oznacza jezdnię odśnieżoną na całej szerokości. Zwalczanie śliskości – jezdnia posypana na terenie zabudowanym oraz na odcinkach decydujących o możliwości ruchu.

Przewidziano również możliwe odstępstwa od opisanych standardów. Po ustaniu opadów (standardy III i IV) luźny – 6 do 8 godzin, zajeżdżony – występuje. Zaspy, języki śniegowe – lokalnie 6 do 8 godzin, utrudnienia dla samochodów osobowych. W standardzie IV dopuszcza się przerwy w komunikacji do 8 godzin.

Od stwierdzenia występowania zjawiska w miejscach wyznaczonych gołoledź 5 do 8 godzin, szron, sadź 5 godzin, śliskość pośniegowa 6 do 10 godzin, lodowica 6 do 8 godzin.

Drogi podlegają pod Rejon Drogowy Otwock-Piaseczno Obwód Drogowy nr 3 w Piasecznie, tel. (22) 756 78 33, a koordynatorem ZUD jest Janusz Goss tel. 602 235 796.

Komu zgłaszać zaśnieżone drogi powiatowe i gminne?

Zimowym utrzymaniem jezdni i poboczy dróg powiatowych na terenie gminy Nadarzyn w sezonie 2016/2017 zajmie się Miejski Zakład Oczyszczania w Pruszkowie Sp. z o.o. Wybrało go Starostwo Powiatowe w Pruszkowie w ramach przetargu z 08 listopada 2016r jako oferenta proponującego najniższą cenę - 65694,65 zł usługi.

Natomiast zimowym utrzymaniem chodników przy drogach powiatowych na terenie gmin: Michałowice, Raszyn i Nadarzyn również w ramach tego samego przetargu zajmie się SOUTH STREAM S.A., Kotorydz z Tarczyna, który był jedynym oferentem.

Mieszkańcy gminy Nadarzyn informacje dotyczące odśnieżania dróg oraz chodników powiatowych znajdujących się w granicach naszej gminy mogą zgłaszać pod nr. tel. (22) 738 15 57 w godzinach pracy Urzędu Powiatowego w Pruszkowie. W weekendy, dni wolne i poza czasem pracy urzędu zgłoszenia należy kierować do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pruszkowie pod numer (22) 758 62 52.

Za odśnieżanie dróg gminnych odpowiada Przedsiębiorstwo Komunalne Nadarzyn Sp. z o. o., zgłoszenia w dni powszednie w godzinach pracy przedsiębiorstwa przyjmuje koordynator pod nr. tel. (22) 739 42 02. Można również dzwonić do sekretariatu tel. (22) 739-42-00 w poniedziałki od godziny 9:00 do 17:00, od wtorku do piątku w godzinach 8:00-16:00. Przedsiębiorstwo podaje również nowy numer - czynny w weekendy, dni wolne i poza czasem pracy Przedsiębiorstwa 512 013 877, pod którym można będzie zgłaszać problemy związane ze stanem dróg gminnych. Operator telekomunikacyjny obsługujący sieć gwarantuje, że jeszcze dzisiaj numer zostanie uruchomiony.

 

Wykaz dróg powiatowych położonych na terenie gminy Nadarzyn:

 • Pruszkowska,
 • Rolna,
 • Klonowa,
 • Nad Utratą,
 • Nadarzyńska,
 • Al. Kasztanowa,
 • Mazowiecka,
 • Młochowska,
 • Grodziska,
 • Piotra i Pawła,
 • Centralna,
 • Sękocińska,
 • Brzozowa,
 • Parole droga nr 3101W,
 • Wola Krakowiańska droga nr 2849W,
 • Krakowiany droga nr 3103W,
 • Krakowiany droga nr 2857W.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.