Urząd Gminy w Nadarzynie

Informacja

Informujemy mieszkańców o  możliwości wnoszenia uwag i wniosków do projektowanych organizacji ruchu na ul. Górnej w Ruścu.

Wnioski należy składać w kancelarii Urzędu do dnia 08.06.2016 r.

Referat Inwestycji

Pliki do pobrania:

Artur Andrus w NOK

Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na Recital Kabaretowy Artura Andrusa, który odbędzie się 18 czerwca 2016 r., godz. 19.00

Wstęp: 50 zł/45 zł (karta mieszkańca)

Sprzedaż biletów od 30 maja w kasie NOK w godz. 13.00-19.00,

w dniu recitalu od godz. 18.00

Nadarzyński Ośrodek Kultury, Pl. Poniatowskiego 42, 04-830 Nadarzyn, www.nok.pl

Przypomnienie o przyjmowaniu ankiet na OZE

Przypominamy, że do najbliższego wtorku, 31 maja 2016 roku przyjmujemy ankiety od mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie gminy dotyczącym instalacji OZE w budynkach mieszkalnych.

Szczegóły:
http://www.nadarzyn.pl/405,kwiecien.html?wiecej=2488

Planowane wyłączenia prądu - AKTUALIZACJA!!!

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że w środę 1 czerwca w godzinach od 9:00 do 12:00 planowana jest przerwa w dostawie prądu w miejscowości Wolica, ulica Przyleśna od nr 11 do nr 13 oraz ulica Aleja Katowicka od nr 39 do nr 49 (stacja 02-0397 Wolica 2).
Jak wcześniej informowaliśmy kolejne wyłączenia prądu planowane są na piątek 3 czerwca w godzinach od 9:00 do 15:00 w miejscowości Stara Wieś, ulica Gajowa 22 (stacja 02-1729).
Informacja dostępna na stronie dostawcy:

http://www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/rejon/Jeziorna

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Wiadomości Nadarzyńskie

Nadarzyn wyróżniony Perłą Samorządu

W Warszawie przyznano wczoraj „Perły Samorządu 2016” – nagrody dla najlepszych samorządów i włodarzy gmin w Polsce. Podczas uroczystej gali, wyróżnienie „Perły Samorządu 2016” trafiło do gminy Nadarzyn.

Dziennik Gazeta Prawna po raz kolejny wręczył nagrody najlepszym włodarzom i samorządom. „Perły Samorządu 2016” przyznawano w czterech kategoriach: miast powyżej 100 tys. mieszkańców (wygrał Gdańsk z prezydentem Pawłem Adamowiczem), miast do 100 tys. mieszkańców (najlepsi okazali się prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak oraz Sopot), gmin miejsko-wiejskich (zwyciężył burmistrz Opola Lubelskiego Dariusz Wróbel oraz Aleksandrów Łódzki) oraz gmin wiejskich (wójt gminy Świdnica Adam Jaskulski i gmina Iława).

Działania prezydentów, burmistrzów i wójtów oceniono w kategoriach: sprawność strategiczna, sprawność operacyjna, wsparcie potencjału społecznego oraz jakość życia.

Udział w Rankingu był całkowicie bezpłatny i nie wiązał się z żadnymi opłatami.

Więcej informacji:

http://www.gazetaprawna.pl/konferencje/perlysamorzadu2016

LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie - relacja

Takiego Poland Bike w Nadarzynie jeszcze nie było. Czwarty raz z rzędu znaleźliśmy się na mapie LOTTO Poland Bike Marathon i ponownie wzbudziliśmy rekordowe zainteresowanie. Piąty etap tegorocznego cyklu, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, zgromadził imponującą liczbę aż 1100 miłośników jazdy na rowerach górskich.

Start i meta w przepięknym parku w Młochowie wśród pałaców. W gronie amatorów „dwóch kółek” pojawili się znani sportowcy sprzed lat, w tym dwoje uczestników igrzysk olimpijskich. Swój debiut zaliczyła olimpijka z Turynu, biathlonistka Magdalena Grzywa, a kolejny raz w LOTTO Poland Bike Marathon ścigali się olimpijczyk z Atlanty, prekursor MTB w Polsce Sławomir Barul i świetny przełajowiec Sylwester Szturnoga. Natomiast na scenie najlepszych dekorował Lechosław Michalak, szosowiec, mistrz Polski i uczestnik Wyścigów Pokoju.

- Gmina Nadarzyn stawia na sport i rowerową rekreację. Wróciliśmy tu z wielką przyjemnością - mówi Grzegorz Wajs, były kolarz zawodowy i organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Trasa w Lasach Młochowskich jest absolutnie dla każdego. Co roku przyjeżdża tu coraz więcej amatorów MTB. Tym razem przełamaliśmy magiczną granicę 1000 uczestników, to nowy „nadarzyński” rekord.

Na najdłuższym dystansie MAX (50 km) - pierwszy raz w LOTTO Poland Bike Marathon - wygrał Roger Głowacki (Wola Bike Orbea Team). Za nim finiszowali Łukasz Góralewski i Bartosz Grędziński (obaj z TRW Cloudware Team). Wśród kobiet, drugi raz w tym sezonie, najlepsza okazała się Urszula Luboińska (Trezado Biketires.pl), wyprzedzając Annę Urban (TRW Cloudware Team) i Magdalenę Szymańską (Trybik Northwave Team).

Dystans MINI (29 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Rowerowa Team), przed Tomaszem Błońskim (Weso-Lucky) i Mikołajem Muchą (sklepbicykl.pl). W gronie kobiet zwyciężyła Dorota Czajkowska (Mysiadło), która wyprzedziła Justynę Tarnowską (Wiązowna) i Ewę Kubiak (Loyality Point Racing Team).

Na trasie FAN (9 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach gminy Nadarzyn w kolarstwie górskim. Wśród chłopców triumfował Olaf Kobus (Warszawski Klub Kolarski), przed Mikołajem Łukasikiem (MTB Huragan Międzyrzec Podlaski) i Janem Ambrożkiewiczem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Marianna Żylik (Warszawski Klub Kolarski), przed Katarzyną Górniak i Dominiką Wiśniewską (obie z BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Nadarzynie zwyciężył TRW Cloudware Team, przed Wola Bike Orbea Team i Red InGO MTB Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Michalczykowie, przed Gregorowiczami i Sienkiewiczami. W punktacji Omnium Poland Bike prowadzą Łukasz Góralewski (TRW Cloudware Team) i Dorota Czajkowska (Mysiadło).

LOTTO Poland Bike Marathon w Nadarzynie został zorganizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. A kolejne kolarskie emocje już w sobotę 28 maja w Kozienicach. Do Puszczy Kozienickiej peleton LOTTO Poland Bike Marathon wraca po trzech latach przerwy.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Wyniki sprawdzianu po klasie VI szkoły podstawowej

Sprawdzian został przeprowadzony 5 kwietnia 2016r.,  składał się z dwóch części. Obie były pisemne.

Część I zawierała zadania z języka polskiego i matematyki.

Na rozwiązanie wszystkich zadań w arkuszu przewidziano 80 minut. W niektórych zadaniach szóstoklasiści wybierali jedną poprawną odpowiedź, w innych – samodzielnie ją formułowali np.: pisali wypowiedź w formie kartki z pamiętnika, rozwiązywali zadania z matematyki.

Część II zawierała zadania z języka obcego nowożytnego.

Był to język, którego uczeń uczy się w szkole jako przedmiotu obowiązkowego. Na rozwiązanie wszystkich zadań w arkuszu przewidziano 45 minut.

We wszystkich zadaniach szóstoklasiści wybierali jedną poprawną odpowiedź. Pomiędzy obiema częściami sprawdzianu była krótka przerwa na odpoczynek.

Uczniowie (słuchacze) ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się mieli prawo przystąpić do sprawdzianu w warunkach i formie dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych ucznia (słuchacza), tj. możliwość wydłużenia czasu pracy, lecz nie więcej niż o 50% czasu regulaminowego.

Wyniki tegorocznego sprawdzianu w szkołach z naszej gminy w tabeli.

Gminny Zespół Oświatowy w Nadarzynie

VIII Piknik Rodzinny

Gminne Ognisko Dziecięco Młodzieżowe „Tęcza”, Urząd Gminy Nadarzyn, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Nadarzyński Ośrodek Kultury i Parafia Św. Klemensa w Nadarzynie po raz VIII organizują Piknik Rodzinny. Tegoroczna impreza odbędzie się 5 czerwca 2016 r. na terenie przy Kościele w Nadarzynie.

Jak co roku podczas Pikniku odbędzie się Bieg Rodzinny, który rozpocznie i zakończy się w głównej bramie wjazdowej przy Kościele Św. Klemensa w Nadarzynie w godz. 14:30 - 15:30. Trasa biegu przebiegać będzie ulicami: Warszawską, Sitarskiego, Przejazdową, Turystyczna i powrót Warszawską (dystans ok. 1100m, nawierzchnia asfaltowa). Oddzielnie kobiety i mężczyźni.

Serdecznie zapraszamy osoby chętne do udziału w VII Nadarzyńskim Biegu Rodzinnym o Puchar Wójta Gminy Nadarzyn.

Zgłoszenia będą przyjmowane w GODM „Tęcza”, ul. Kościelna 2 (dom parafialny, parter):
• 3 czerwca (piątek) w godzinach 9.00 - 17.00
• 4 czerwca (sobota) w godzinach 12.00 - 14.00
• 5 czerwca (niedziela w dniu imprezy) od godziny 10.00 do 11.45 w Sali Klementyńskiej
• oraz drogą e-mail: www.ognisko@nadarzyn.pl

Szczegóły oraz regulamin na stronie GODM "Tęcza":

http://www.ognisko.nadarzyn.pl/

Uwaga możliwe utrudnienia w ruchu!

Informujemy mieszkańców ulic: Warszawska, Sitarskich, Przejazdowa, Turystyczna, że na czas trwania VII Nadarzyńskiego Biegu Rodzinnego o Puchar Wójta Gminy Nadarzyn w dniu 5 czerwca 2016 r. (niedziela) w godz. 14.30-15.30 mogą nastąpić utrudnienia w dojazdach do posesji. Za wszelkie niedogodności z góry przepraszamy.

Organizatorzy: GODM „Tęcza”, NOK, Urząd Gminy, GKRPA, Parafia Rzymskokatolicka św. Klemensa w Nadarzynie

Dzień Rodziny w GODM „Tęcza”

19 maja 2016 r. po raz kolejny Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe "Tęcza" zorganizowało Dzień Rodziny. Podczas tego spotkania rodzice i dzieci własnoręcznie ozdabiali kubeczki. Specjalne flamastry, przeznaczone do ozdabiania porcelany poszły w ruch i powstały indywidualne projekty: „Dla najwspanialszej mamy na świecie”, „Dla super taty”, „Cudownej córki i syna”, wierszyki, sentencje, serca, kwiatuszki ale też loga i herby klubów piłkarskich i „artystyczne maziaje”. Każdy kubek niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Potem wszyscy udali się na boisko przy Szkole Podstawowej w Nadarzynie i pod okiem sędziów: Andrzeja Brzeczkowskiego i Sławomira Mikulskiego rozegrany został II Rodzinny Mecz Piłki Nożnej. Łącznie zagrały 42 osoby i wszyscy wrócili do Ogniska ze złotymi medalami.

Zmęczeni, ale w świetnych humorach resztę popołudnia spędziliśmy przy wspólnym stole – próbując kiełbasek z grilla i ciast własnego wypieku. Można było także obejrzeć prace wykonane przez dzieci, które wcześniej tworzyły ekspozycję na Targach Budowlanych Expo 2016 (15-17 kwietnia) i w Urzędzie Gminy Nadarzyn (19 kwietnia-16 maja). Na koniec uroczystości jednemu z rodziców, za szczególne zaangażowanie w działalność GODM „Tęcza”, zostało wręczone podziękowanie.

GODM „Tęcza”

Salon muzyki polskiej

Fundacja Kultury Informacyjnej zaprasza 28 maja o godz. 17:00 na koncert "Salon muzyki polskiej", który odbędzie się w Centrum Edukacyjnym FKI w Nadarzynie przy ul. Wiśniowej 26.

Wstęp wolny.

Szczegóły na plakacie.

Bezpłatne konsultacje w sprawie dotacji unijnych

Mobilny Punkt Informacyjny woj. Mazowieckie – subregion warszawski 

Informacje o spotkaniu:

9 czerwca 2016 r. w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24, w godzinach 9:30-13:30 każdy zainteresowany otrzymaniem dofinansowania na realizację własnych pomysłów będzie mógł dowiedzieć się więcej na temat funduszy na lata 2014-2020.

Wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy.

Szczegóły w załączniku.

Planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że w poniedziałek 23 maja w godzinach od 8:00 do 14:00 planowana jest przerwa w dostawie prądu w miejscowości Urzut, ulice Dymman Matki Florentyny, Przeździeckiego ks. Stanisława (stacja 02-0448) Parafia NMP.

Informacja dostępna na stronie dostawcy:
http://www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/rejon/Jeziorna

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Finał Wojewódzkich Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

17 maja na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu w Nadarzynie odbył się Finał Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.

W zawodach,  po kwalifikacjach powiatowych i międzypowiatowych wystartowało 13 najlepszych zespołów dziewcząt i chłopców z całego województwa.

W kategorii dziewcząt, po bardzo zaciętej walce, pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum w Szymanowie. Drugie miejsce Gimnazjum 39 w Warszawie, trzecie miejsce Gimnazjum 56 w Warszawie oraz Zespół Szkół nr 5 w Płocku.

Wśród chłopców, pierwsze miejsce zdobyło Gimnazjum nr 2 w Grodzisku Mazowieckim, drugie- Gimnazjum nr 2 w Gostyninie, trzecie – Gimnazjum w Skórcu i Gimnazjum nr 1 w Piasecznie.

Zawody były jednocześnie kwalifikacją do Ogólnopolskiej Gimnazjady w tenisie stołowym. W zawodach wystartowali również reprezentanci naszego Gimnazjum. Niestety tym razem nie udało się zająć  miejsc medalowych. Jednak należy pochwalić nasze zawodniczki i zawodników za sportową postawę i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Jako współorganizatorzy dziękujemy Dyrektorowi Gimnazjum  im. św. Jana Pawła II, panu Leszkowi Skrzypczakowi, Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu, panu Dariuszowi Zwolińskiemu, oraz Prezesowi MZTS, panu Markowi Przybyłowiczowi za pomoc w organizacji  turnieju.

Piotr Napiórkowski, Magdalena Milczarek – nauczyciele wychowania fizycznego w Gimnazjum

Gmina finansuje czipowanie psów i kotów

Przypominamy, Gmina Nadarzyn w ramach programu zapobiegania bezdomności zwierząt, prowadzi akcję czipowania psów oraz kotów. Jej koszt pokrywany jest w całości z budżetu Gminy.
Akcja będzie trwała do 31 grudnia br. lub do wyczerpania środków finansowych.

Warunkiem skorzystania z akcji jest:
- posiadanie adresu zamieszkania na terenie gminy Nadarzyn,
- okazanie przez właściciela zwierzęcia dowodu tożsamości,
- okazanie książeczki zdrowia psa/kota,
- posiadanie aktualnego świadectwa szczepienia przeciwko wściekliźnie,
- wypełnienie przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania i rejestrację psa/kota w bazie danych.

Po zaczipowaniu dane dotyczące zwierzęcia i jego właściciela wprowadzane są do Międzynarodowej Bazy Danych, która pomaga w identyfikacji psów oraz kotów.
Gmina Nadarzyn w tym zakresie podpisała umowę z Przychodnią Weterynaryjną „Vetica” s.c., ul. Rolna 103, Kajetany. W przypadku chęci zaczipowania swojego czworonoga należy zgłosić się do Przychodni i umówić się na wykonanie zabiegu – numer telefonu 22 739 88 25, 602 610 607.
Zapraszamy.

Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki

VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt – Nadarzyn Cup

W dniach 13-15 maja na obiektach GOS w Nadarzynie przy ulicy Żółwińskiej i Sitarskich GLKS Nadarzyn zorganizował VI Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej dziewcząt – Nadarzyn Cup. W zawodach wystartowały 32 drużyny z Polski w trzech kategoriach wiekowych: młodziczki, kadetki i juniorki w sumie ponad 400 zawodniczek. Rozegrały one 75 meczy.

Poziom zawodów zwłaszcza w kategorii młodziczek i kadetek był bardzo wysoki. Oprócz silnych klubów, pojawiły się także w Nadarzynie reprezentacje województwa łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Na tle rywali zespoły GLKS Nadarzyn wypadły bardzo dobrze. Miłą niespodziankę sprawiły młodziczki, ekipa budowana w oparciu o uczennice I i II klasy sportowej Gimnazjum w Nadarzynie. Młode siatkarki wygrały kilka trudnych meczy pokonując m.in. kadrę łodzi, aby ostatecznie zająć III miejsce. Od Kadry kujawsko-pomorskiej okazały się gorsze tylko o 2 małe punkty. Kategorię wygrała ekipa MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, „żelazny” kandydat do medalu zbliżających się Mistrzostwach Polski.

W kategorii kadetek GLKS 1 zajął V miejsce. Drużyna złożona z zawodniczek młodszych i mniej ogranych, czyli GLKS 2 - 11 miejsce. Kadetki stały się sensacją zawodów gdy niespodziewanie pokonały bardzo silną drużynę SMS Warszawa. W tej kategorii triumfowała Kadra Łodzi, II miejsce dla Dargfilu Tomaszów. III miejsce zajęła drużyna wspomnianego SMS Warszawa.

W kategorii juniorek najlepszy okazał się zespół z Kadry Łodzi, który w finale pokonał GLKS Nadarzyn. Brąz przypadł ekipie ŁKS Łódź. Tym samym nadarzyńskie siatkarki wywalczyły dwa medale w tej edycji Nadarzyn CUP, czyli o jeden więcej niż w roku ubiegłym.

Tradycją ostatniego dnia zawodów jest pożegnanie przez Zarząd Klubu odchodzących siatkarek. Część dziewcząt rezygnuje z profesjonalnego uprawiania sportu. Część przechodzi do silniejszych klubów, w których będzie miała szanse rywalizować w kategorii juniorek o medale Mistrzostw Polski. Część po zdaniu matury podejmie grę w zespołach akademickich w seniorskich rozgrywkach ligowych. Dlatego chciałbym w imieniu swoim i klubu podziękować: Julii Czeladko, Sandrze Przewłockiej, Kindze Baran, Natalii Szewczak, Klaudii Józefowicz, Marcie Ćwiertniewicz, Agnieszce Lorenc, Natalii Gabryel, Klarze Kotkowskiej, Kasi Żarłok, Gabrysi Krawczyk, Weronice Smolińskiej, Agnieszce Gawlik za wiele wspaniałych chwil, emocji i czasu jaki wspólnie spędziliśmy na siatkarskich parkietach. Dziękuję również za Puchar i dedykację, która będzie mnie dopingować do jeszcze lepszej pracy.

Podsumowując VI edycję Nadarzyn CUP należy wspomnieć i podziękować tym, którzy się do organizacji zawodów przyczynili. Przede wszystkim duże słowa uznania dla Damiana Krzemińskiego, młodego trenera i od niedawna vice-Prezesa Klubu, który prze kilka dni niemal w pojedynkę organizacyjnie ogarniał całą imprezę. Słowa uznania należą się także: pracownikom GOS z hali przy Żółwińskiej i Sitarskich, pracownikom i Dyrekcji Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie, władzom samorządowym Gminy Nadarzyn oraz pracownikom referatu promocji gminy, dyrekcjom firm: Scania Finnace Polska, Hetman, Wanzl i Auto STD Serwis DAF w Walendowie. Zawody zostały dofinansowane również ze środków samorządu województwa mazowieckiego.

Więcej informacji o poszczególnych dniach turnieju znajdą Państwo na stronie www.glksnadarzyn.pl.

Dariusz Zwoliński, trener GLKS

110- lecie nadarzyńskiej jednostki OSP

Sobota - 14 maja br. była świętem nadarzyńskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, która w tym roku obchodzi 110 lecie swojego istnienia. Uroczystą Mszą św. w intencji strażaków i ich rodzin w kościele parafialnym pw. św. Klemensa rozpoczęły się obchody jubileuszu nadarzyńskiej jednostki. Koncelebrze przewodniczył kapelan gminny strażaków ks. Andrzej Wieczorek. Następnie po uroczystym przemarszu pododdziałów i pocztów sztandarowych na placu przed siedzibą nadarzyńskiej straży odbył się jubileuszowy apel. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele władz strażackich zarówno ochotniczych, jak i państwowych na szczeblu powiatowym, władz Policji na szczeblu powiatowym, władz samorządowych Sejmiku Woj. Mazowieckiego, Starostwa Powiatowego w Pruszkowie, Gminy Nadarzyn, zaprzyjaźnionych samorządów oraz instytucji i placówek oświatowych działających na terenie Gminy Nadarzyn. Apel rozpoczął się meldunkiem złożonym prezesowi oddziału powiatowego powiatowemu ZOSP RP Jackowi Gromkowi przez prowadzącego uroczystość Komendanta Gminnego OSP i zarazem Prezesa OSP Młochów Krzysztofa Tryniszewskiego. Zebranych gości powitał Prezes OSP Nadarzyn Mirosław Chilmanowicz, a rys historyczny jednostki przedstawił naczelnik OSP Nadarzyn Krzysztof Hamernik.

W dalszej części uroczystości wręczone zostały medale i odznaczenia dla strażaków ochotników oraz osób współpracujących z nadarzyńską strażą. Były ciepłe i serdeczne życzenia oraz podziękowania skierowane do druhów strażaków od przybyłych gości. Swoją wdzięczność za ich zaangażowanie i działalność wyraził m.in. Prezes Zarządu Gminnego OSP Janusz Grzyb – który także złożył życzenia wszystkim obecnym na obchodach strażakom z racji ich święta,  przypadającego w maju. Życzenia i gratulacje z okazji 110. rocznicy istnienia nadarzyńskiej OSP strażakom złożyli także: Dorota Stalińska-Radna Sejmiku Woj. Mazowieckiego, Krzysztof Rymuza – Wicestarosta Powiatu Pruszkowskiego, Jacek Gromek – Prezes Powiatowy ZOSP RP, Krzysztof  Grabka – Wójt Gminy Michałowice, Krystyna Masłowska – Dyrektor Gminnego Ogniska Dziecięco – Młodzieżowego „Tęcza”. Uroczystość zakończyło symboliczne wbijanie pamiątkowych „gwoździ” w okolicznościowe tablo.

O muzyczną oprawę uroczystości zadbała Orkiestra OSP Nadarzyn – która po części oficjalnej dała krótki koncert.

LOTTO Poland Bike Marathon: kierunek Nadarzyn

Kolarski peleton Poland Bike obiera kierunek na Nadarzyn. To pełna uroku gmina znajdująca się zaledwie 20 km od Warszawy. W niedzielę 22 maja Nadarzyn będzie gospodarzem piątego etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon, organizowanego przez Grzegorza Wajsa cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Nadarzyn czwarty raz z rzędu znajdzie się na mapie Poland Bike. Kolorowe Miasteczko Poland Bike z Biurem Zawodów, startem i metą wyścigów zostanie zlokalizowane, tak jak przed rokiem, w Młochowie na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego.

- Wystartować może każdy, wystarczy mieć rower i kask - mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. - Gmina Nadarzyn stawia na sport i rowerową rekreację. Wracamy tu z wielką przyjemnością. Nadarzyńska trasa w Lesie Młochowskim powinna przypaść do gustu kolarskim maratończykom. Zapraszam całe rodziny do Młochowa w gminie Nadarzyn w niedzielę 22 maja!

Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (49 km), MINI (29 km) oraz FAN (9 km - dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nadarzyna w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

LOTTO Poland Bike Marathon 2016 w Nadarzynie jest organizowany przy ścisłej współpracy z Urzędem Gminy Nadarzyn i Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

BIURO ZAWODÓW

Zespół Pałacowo-Parkowy w Młochowie (Miasteczko Poland Bike, ul. Markiewicza) – 21 maja (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 22 maja (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-11.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)

8.30-12.00 - zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)

9.00-10.30 - zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)

10.45 - start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike

11.10 - ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I - rocznik 2002-2003, sektor II - rocznik 2004-2005, sektor III - rocznik 2006-2007, sektor IV rocznik 2008-2009)

11.15 - start dystansu FAN (9 km)

12.20 - ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI

12.30 - start dystansów MAX (49 km) i MINI (29 km)

13.00 - dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników

15.30 - dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek - przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firmy Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Zawiadomienie o zwołaniu Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2016 poz. 446/ XVIII Sesja Rady Gminy Nadarzyn zwołana została na dzień 18 maja 2016r. /środa/ na godz. 15:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 - sala konferencyjna /I piętro/. Porządek obrad dostępny po kliknięciu "więcej".

Planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że w poniedziałek 16 maja w godzinach od 8:00 do 16:00 planowana jest przerwa w dostawie prądu w miejscowości Strzeniówka, ulice Kazimierzowska, Malinowa, Porzeczkowa (stacja 02-0401 Strzeniówka).
Również w poniedziałek 16 maja w godzinach od 8:00 do 16:00 planowana jest przerwa w dostawie prądu planowana w Nadarzynie, ulice Leśna i Podleśna (stacja 02-0429 Nadarzyn Caritas).

Informacja dostępna na stronie dostawcy:
http://www.pgedystrybucja.pl/dystrybucja/dla-klienta/informacje-o-wylaczeniach/rejon/Jeziorna

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

Zaproszenie na uroczyste obchody 110-lecia OSP Nadarzyn

Wójt Gminy Nadarzyn oraz Prezes OSP Nadarzyn serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy Nadarzyn na uroczystości jubileuszowe związane ze 110-leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Nadarzynie.
Uroczystości rozpoczną się w sobotę 14 maja o godzinie 14:00 Mszą św. w kościele św. Klemensa, po której odbędzie się uroczysty apel pod siedzibą OSP Nadarzyn.

W piątek 27 maja Ośrodek Zdrowia w Nadarzynie będzie nieczynny

W tym czasie dyżur pełni Ośrodek Zdrowia w Młochowie ul. Mazowiecka 5a, tel. 22 729 91 46.

W dni powszednie w godz. 18.00-8.00 oraz całodobowo w niedziele i dni wolne od pracy stacjonarna i wyjazdowa pomoc lekarsko-pielęgniarska w Pruszkowie ul. Armii Krajowej 2/4, tel. 22 758 67 14.

Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Nadarzyn ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości będącej własnością Gminy Nadarzyn.

Termin poprzedniego przetargu: I przetarg – 19.02.2016r.

Przetargiem objęta jest nieruchomość położona w obrębie Wolica, gm. Nadarzyn, oznaczona jako działki ewidencyjne nr 679/4 i 680/6 o łącznej powierzchni 6159 m2 opisane w prowadzonej przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie Księdze Wieczystej Nr WA1P/00082835/7.

Szczegóły w załączniku.

Stowarzyszenie LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałowice

Drodzy Państwo, 31.12.2015 r. Stowarzyszenie LGD Nadarzyn–Raszyn-Michałowice złożyło projekt LSR, w ramach naboru wniosków w konkursie o wybór Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.  

Z radością informujemy,  iż nasza LSR pozytywnie przeszła eliminacje konkursu. W ciągu kilku najbliższych lat w ramach inicjatywy LEADER objętej Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 - 2020 na lokalny rozwój trzech gmin otrzymamy wsparcie unijne w wysokości:

7.911.000 PLN.

Mieszkańcy, przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe oraz samorządy z obszaru LGD (gmin Nadarzyn–Raszyn–Michałowice) mogą ubiegać się o środki na realizację projektów służących partnersko - terytorialnemu rozwojowi w ramach ogłaszanych konkursów przez Stowarzyszenie.

Dnia 28.04.2016 r. odbyło się Walne Zebranie Członków LGD Nadarzyn–Raszyn-Michałowice po którym wspólnie świętowaliśmy sukces naszego Stowarzyszenia.

Składamy WIELKIE podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom w prace nad powstaniem naszej organizacji jak i Lokalnej Strategii Rozwoju. Dziękujemy naszemu Prezesowi Witoldowi Czuksanowowi jak i życzymy sukcesów nowemu Prezesowi LGD Marcinowi Rybickiemu.

„Witku – SHERIFFIE LGD NARAMI – dziękujemy”

                                                                                                                               Biuro LGD

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa Inwestująca w Obszary Wiejskie

 

  • fot. arch. Stowarzyszenie LGD Nadarzyn-Raszyn-Michałaowice

Uwaga! Głosujmy na Podwórko Nivea w Wolicy

Od 5 maja rusza głosowanie na utworzenie placu zabaw w ramach programu Podwórko Nivea. W tym roku gmina zgłosiła jedna lokalizację w Wolicy, na nowym placu przy ulicy Oliwkowej.

Głosujemy każdego dnia. Można oddać jeden głos dziennie z jednego adresu mailowego. W ubiegłym roku wygrały te lokalizacje, na które głosowało około 1000 osób każdego dnia. Potrzebna jest konsekwencja i udział jak największej liczby osób. Klikajmy codziennie na Wolicę.

http://www.nivea.pl/Porady/ext/pl-PL/podworko2016

CYBERPRZEMOC - odpowiedzialność prawna nieletnich

Już jutro 5 maja w siedzibie GODM „Tęcza” ul. Kościelna 2 w Nadarzynie o godzinie 17:15 odbędzie się prelekcja na temat „odpowiedzialność prawna nieletnich – CYBERPRZEMOC”. Prelekcję poprowadzi sierż. sztab. Marta Słomińska z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.