Urząd Gminy w Nadarzynie

 • -

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna: planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że planowane są przerwy w dostawie prądu w Gminie Nadarzyn.

Szczegóły w załączniku.

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-30
 • -

Sukces nadarzyńskich gimnazjalistek

Rewelacyjny występ drużyny z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie. Gimnazjalistki wywalczyły złoty medal. Nasze zawodniczki zostały mistrzyniami Międzypowiatu w piłce nożnej. Zadecydowały karne!

W środę 28 października w Starych Babicach rozegrano finały Międzypowiatowe Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt.

Drużyna z Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie w grupie wygrała z rozstawianym zespołem z Grodziska Mazowieckiego i drugim zespołem z Ożarowa Mazowieckiego. Pierwszy, zawsze najtrudniejszy mecz dziewczęta wygrały z Ożarowem- 1-0. Następnie pokonały Grodzisk Mazowiecki 3-1 zajmując pierwsze miejsce w swojej grupie. O wejście do finału Nadarzyn miał się zmierzyć z drużyną grupy A, która zajęła drugie miejsce. Walka w tamtej grupie również była zaciekła i po karnych zostało rozstrzygnięte, że miejsce drugie zajęło gimnazjum z Sochaczewa.

Wyrównana walka, wynik meczu 2-2 i czas na karne. W bramce nadarzynianek staje Magdalena Kuch, broni dwa strzały i dziewczęta wygrywają w karnych 2-0.

Mecz finałowy i ponowne spotkanie z zawodniczkami z Ożarowa Mazowieckiego, mecz o awans na Mistrzostwa Województwa. Dwie drużyny już zmęczone po wcześniejszych zmaganiach. Silniejszy i bardziej zdeterminowany w ostatecznym rozrachunku okazuje się zespół nadarzynianek, który wygrywa 3-0.

Jest złoto i awans na Finały Wojewódzkie Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Magda Milczarek, nauczyciel gimnazjum

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-29

Rozbudowa drogi krajowej nr 8

UG przedstawia do publicznej wiadomości materiały do wystąpienia o opinie dla uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej „Rozbudowa drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od węzła „Paszków” z drogą wojewódzką nr 721 w Wolicy. Zadanie II na odcinku Przeszkoda – Paszków od km 430+000 do km 441+621,21”.

Uwagi można wnosić drogą pisemną do wtorku 3 listopada 2015 roku do ref. Inwestycji.

Prosimy o zapoznanie z poniższymi załącznikami.

Ref.Inwestycji

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-29

Uczniowie z naszej gminy w finałach wojewódzkich biegów przełajowych!

16 października 2015 roku w miejscowości Kamion odbyły się jesienne biegi przełajowe uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Naszą gminę reprezentowało siedmioro zawodników. Dwoje uczniów ze szkół podstawowych - Angelika Szmaglik ze Szkoły Podstawowej w Ruścu i Mikołaj Ciuba ze Szkoły Podstawowej w Młochowie oraz pięcioro reprezentantów z Gimnazjum im. św . J. P. II.

Uczniowie szkół podstawowych zakwalifikowali się do mistrzostw województwa mazowieckiego. Zawody odbędą się wiosną w Radomiu.

Gimnazjaliści swój udział w biegach przełajowych w sezonie 2015/2016 zakończyli na etapie międzypowiatowym.

Wiesław Iwaniuk - koordynator sportu

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-29
 • -

Bezpłatna nauka matematyki w bibliotece

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn zaprasza do bezpłatnego korzystania z platformy edukacyjnej specjalizującej się w nauczaniu matematyki.
Serwis MEGAMATMA daje dostęp do wiedzy na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjum, szkół ponadgimnazjalnych a także uczelni wyższych. Z MEGAMATMĄ uczysz się on-line – gdzie chcesz, czego chcesz i kiedy chcesz.
Przyjdź po bezpłatny kod dostępu do dowolnej placówki biblioteki!
www.biblioteka.nadarzyn.pl

ZAPRASZAMY

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-29

Rada Seniorów - sesja inauguracyjna

Zapraszamy do wysłuchania relacji z posiedzenia pierwszej Sesji Rady Seniorów. Szczegóły po kliknięciu w "więcej" oraz na profilu facebook Gminy Nadarzyn.

 • -

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna: planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że planowane są przerwy w dostawie prądu w Gminie Nadarzyn.

Szczegóły w załączniku.

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-26

Zawiadomienie o zwołaniu Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Na podstawie art. 20, ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2015 r. poz. 1515/ zwołana zostanie XII Sesja Rady Gminy Nadarzyn - 28 października 2015 r. /środa/ na godz. 14:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 - sala konferencyjna /I piętro/.

Porządek obrad:

http://bip.nadarzyn.pl/88,zawiadomienia-o-zwolaniu-sesji.html?wiecej=2094

 

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-26

Wybory samorządowe listopad 2014

Protest wyborczy oddalony prawomocnie, poniżej przedstawiamy dokument potwierdzający prawomocność orzeczenia sądu oddalającego protest wyborczy Komitetów KWW Zielona Gmina – Nasz Dom oraz KWW Arkadiusz Koper – Platforma dla Nadarzyna. Artykuł na ten temat Wiadomości Nadarzyńskie str. 6 ( http://www.nadarzyn.pl/plik,3664,wn10-2015-pdf.pdf )

 • data: 2015-10-23
 • -

I posiedzenie Rady Seniorów Gminy

Dnia 21 października br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Nadarzyn odbyło się uroczyste I posiedzenie Rady Seniorów Gminy Nadarzyn.

Przewodnicząca Rady Gminy pani Danuta Wacławiak wraz z zastępcą Wójta panem Tomaszem Muchalskim wręczyli 15 radnym seniorom Zaświadczenia o wyborze. Wszyscy radni złożyli ślubowanie. Podczas sesji dokonano w wyborach tajnych wyboru przewodniczącego oraz zastępcy.

Przewodniczącym Rady Seniorów została pani Zofia Latkowska, a wiceprzewodniczącym pan Józef Paweł Hołownia.
W tej uroczystej sesji brali udział przedstawiciele wszystkich jednostek i placówek oświatowych gminnych, radni Rady Gminy, sołtysi, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Nadarzyn.

Katarzyna Dombska, kierownik referatu ds. funduszy zewnętrznych

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-22
 • -

55 Centralny Zlot Młodzieży – Palmiry 2015

17 października tradycyjnie młodzież Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie oraz nadarzyńscy harcerze spotkali się w sobotni poranek, żeby uczestniczyć w rajdzie pieszym po Puszczy Kampinoskiej w ramach Centralnego Zlotu Młodzieży – Palmiry 2015.

W tym roku tematem przewodnim rajdu była 95 rocznica „Cudu nad Wisłą” i 70 rocznica zakończenia II wojny światowej w Europie.

Trasa rozpoczęła się w Wólce Węglowej, gdzie najpierw Mateusz Lewandowski w kilku zdaniach opowiedział o historii zlotu oraz wydarzeniach jakie związane są z cmentarzem w Palmirach, miejscem docelowym całego rajdu.

Następnie, po krótkiej lekcji topografii, znalezieniu na mapie miejsc do których należało dotrzeć i wyznaczeniu osób prowadzących grupę, pod czujnym okiem nauczycieli: p. Katarzyny Onyszk, p. Danuty Perdjon, p. Marka Żwirskiego, p. Grażyny Zygmuntowskiej, p. Pauli Sarniak rozpoczęła się wędrówka kampinoskimi szlakami.

Około godziny 14, przemoczona grupa dotarła na polanę we wsi Pociecha, tutaj można było wraz z innymi uczestnikami rajdu, ogrzać się przy ognisku, skosztować wyśmienitej żołnierskiej grochówki i zatańczyć „belgijkę” z kolegami i koleżankami harcerzami.

Po tym krótkim odpoczynku i ciepłym posiłku wraz z grupą uczniów z gimnazjum w Brwinowie ruszyliśmy na cmentarz w Palmirach, tam zapaliliśmy znicze i chwilą ciszy uczciliśmy pamięć pomordowanych. Następnie wszyscy uczestnicy udali się  do Muzeum Walki i Męczeństwa, które znajduje się w okolicy cmentarza i pokazuje eksponaty związane z wrześniem 1939, konspiracją i walkami partyzanckimi na terenie Puszczy Kampinoskiej oraz rzeczy i dokumenty znalezione w czasie ekshumacji.

Kiedy jest już ciemno, a światło dają rozświetlone pochodnie i znicze, rozpoczyna się Apel Poległych, w którym przypominana jest historia Palmir, by zawsze pamiętać o tych wydarzeniach.

W tym miejscu kończy się tegoroczna wędrówka, zapraszamy za rok - organizatorka Magdalena Milczarek, nauczyciel w Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Nadarzynie.

Magda Milczarek, nauczyciel gimnazjum

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-22

Gimnazjaliści z Nadarzyna mistrzami powiatu!

W dniach 20 i 21 października 2015 roku w Raszynie rozegrano finały w piłce nożnej szkół gimnazjalnych powiatu pruszkowskiego w kategorii dziewcząt i chłopców.
20 października w Raszynie rozegrany został turniej o Mistrzostwo Powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się sześć zespołów, podzielonych na 2 grupy. W grupie A walczyły ze sobą zespoły z Raszyna, Piastowa i Brwinowa. W grupie B drużyny z Nadarzyna, Pruszkowa i Michałowic.
Pierwszy mecz nadarzynianek z Michałowicami zakończył się bezbramkowym remisem - 0:0, potem Michałowice niespodziewanie wygrały z Pruszkowem – 3:1, co stawiało nas w trudnej sytuacji, nie tylko wygrania z Pruszkowem, ale zdobycia większej ilości bramek.
Dobra gra całego zespołu, bramki strzelone przez Magdę Kuch i Weronikę Setę i mecz kończy się 5-1 dla nas. Dziewczęta wychodzą z grupy na pierwszej pozycji.
W finałowym starciu nadarzyńskie gimnazjalistki ogrywają 3-0 zespół z Raszyna, zdobywają złoto i awans na Mistrzostwa Międzypowiatowe.
Chłopcy z nadarzyńskiego gimnazjum zostali mistrzami wygrywając wszystkie mecze.

W Starych Babicach w turnieju międzypowiatowym dziewczęta i chłopcy zagrają o awans do finałów wojewódzkich.

Gratulujemy i życzymy kolejnych równie udanych występów.

Magda Milczarek, nauczyciel gimnazjum

Wiesław Iwaniuk, koordynator sportu

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-22

Wiadomości Nadarzyńskie

Wykład UWT

Zapraszamy na wykład Uniwersytetu III Wieku w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury, 21 października 2015 r. Szczegóły poniżej:

 • -
 • -

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców!

Szkolenia są organizowane we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawa.

Szczegółowe informacje na stronie:

http://firma.um.warszawa.pl/akrtykuly/2015/10/13/jak-zaczac-srodki-na-start-9/

 

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-19
 • -
 • -
 • -

GLKS Nadarzyn treningi siatkarek

Sekcja Piłki Siatkowej GLKS Nadarzyn zaprasza dziewczęta na treningi siatkówki:

Rocznik 2004 – 2003 mini-siatkówka: poniedziałek i środa 18.30-20.30, tel. kontaktowy 512 541 350

Rocznik 2005-2006 Akademia Siatkówki: wtorek 17.30 – 19.00 i sobota 9.30 – 11.00, tel. kontaktowy 693 131 103

Rocznik 2007-2009 mini-Akademia Siatkówki: sobota 11.00-12.10, tel. kontaktowy 693 131 103

Treningi odbywają się w hali GOS przy ulicy Żółwińskiej 41 w Nadarzynie (przy Gimnazjum)
Więcej informacji na stronie GLKS Nadarzyn w sekcji Piłka siatkowa: www.glksnadarzyn.pl

Dariusz Zwoliński prezes GLKS

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-19

Posłuchaj nas - Szkoła Podstawowa w Woli Krakowiańskiej

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z Panią Jolantą Ludwiniak - Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Woli Krakowiańskiej. Placówka oświatowa w tym roku uzyskała tytuł "Szkoła z klasą". Szczegóły po kliknięciu w "więcej" oraz na profilu facebook Gminy Nadarzyn.

TURNIEJ HALOWY PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR ZASTĘPCY WÓJTA GMINY NADARZYN

Impreza odbędzie się 21 listopada 2015r (sobota), początek zawodów o godzinie 9:00.
Dziewięć drużyn wystąpi w 6 - osobowych składach.
Drużyny zmierzą się w trzech grupach A, B i C po trzy drużyny w grupie, każdy z każdym do dwóch wygranych setów, trzeci do 15-stu.

Po grach w eliminacjach, zespoły zagrają w następującej kolejności:
Drużyny, które zajmą pierwsze miejsce w grupach ABC, zagrają o miejsca I-III.
Drużyny, które zajmą drugie miejsce w grupach ABC, zagrają o miejsca IV-VI.
Drużyny, które zajmą trzecie miejsca w grupach ABC, zagrają o miejsca VII-IX
Zawody prowadzić będą sędziowie z PZPS
Przewidziane nagrody: puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe
Zgłoszenia drużyn, które chcą wziąć udział w turnieju przyjmuje p. Bogdan Malinowski

Hala sportowa ul. Żółwińska 41 osobiście lub tel/fax : 739-90-18 email: goshala@op.pl

Termin zgłaszania drużyn do dnia 16.11.2015r
Wpisowe do turnieju wynosi 200 zł –płatne w dniu zawodów.

Bogdan Malinowski

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-16
 • -

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna: planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że planowane są przerwy w dostawie prądu w Gminie Nadarzyn.

Szczegóły w załączniku.

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-16
 • -

Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską i Jackiem Skowrońskim

7 października 2015 r. gośćmi Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn była para pisarzy: Maria Ulatowska i Jacek Skowroński. Autorzy, od niedawna publikujący razem, opowiedzieli o kulisach swojej twórczości, czemu postanowili pisać wspólnie i jak wygląda ich codzienna praca. W późniejszej części spotkania goście uchylili rąbka tajemnicy związanego z fabułą ich najnowszej książki „Pokój dla artysty”. W spotkaniu uczestniczyło liczne grono osób, których większość stanowiły wierne czytelniczki Marii Ulatowskiej. Na koniec, uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupu oraz podpisania książek, co spotkało się ze sporym zainteresowaniem.

 • data: 2015-10-15

Kondolencje dla p. Roberta Kapuśniaka

 • -

Zaproszenie na spotkanie w sprawie realizacji inwestycji

W związku z rozpoczętą przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. realizacją inwestycji PN.: "Budowa gazociągu Rembelszczyzna - Mory - Wola Karczewska wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województwa mazowieckiego", która swoim zasięgiem obejmuje tereny Gminy Nadarzyn (Walendów, Wolica, Strzeniówka) oraz wyrażonym pisemnie sprzeciwem Wójta Gminy Nadarzyn wobec realizacji wyżej wymienionej inwestycji, Wójt Gminy Nadarzyn oraz Sołtysi wsi Walendów, Strzeniówka i Wolica zapraszają mieszkańców w/w wsi w dniu 19.10.2015 r. o godz. 17:00 na spotkanie, które odbędzie się w Urzędzie Gminy Nadarzyn ul. Mszczonowska 24 w Sali Konferencyjnej.

Mandat radnego Zaborowskiego ostatecznie wygaszony

Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie prawidłowo wygaszono mandat Marcina Zaborowskiego (byłego radnego, członka Klubu Radnych „Zielona Gmina”), który nie złożył oświadczenia majątkowego w terminie. Decyzja sądu, która zapadła 13 października jest ostateczna, a wygaszenie mandatu prawomocne. Na orzeczenie NSA czeka sprawa drugiego radnego z Klubu Radnych „Zielona Gmina” - Piotra Miszczuka, który również nie złożył swojego oświadczenia majątkowego w terminie. On także złożył odwołanie od niekorzystnej dla siebie decyzji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a decyzja w jego sprawie ma zapaść jeszcze w tym roku. Mieszkańców Gminy Nadarzyn czekają wybory uzupełniające, a gminę dodatkowy wydatek.

Mandat radnego wygaszony słusznie

Niemal rok temu podczas wyborów listopadowych wybraliśmy w całym kraju blisko 47 tysięcy radnych rad gmin, powiatów i sejmików wojewódzkich, a także prawie 2,5 tysiąca wójtów, burmistrzów i prezydentów. Wszyscy oni zgodnie z prawem musieli złożyć oświadczenia majątkowe. Słyszeliśmy wtedy o popularnych aktorach, którzy zrezygnowali z funkcji radnych, gdyż kontrakty podpisane z wytwórniami objęte były klauzulą tajności. Nie mogli ujawnić kwot kontraktów czyli złożyć oświadczeń majątkowych, które podawane są do publicznej wiadomości. Aktorzy rezygnowali, a nadarzyńscy radni z Klubu Radnych „Zielona Gmina” mimo, że oświadczeń w ustawowym terminie nie złożyli, to rezygnować nie zamierzali. Zgodnie z prawem radni na złożenie oświadczeń majątkowych mają 30 dni od zaprzysiężenia. W naszej gminie radni przysięgę złożyli 1 grudnia ubiegłego roku. Ostatni dzień dodatkowego terminu na złożenie oświadczenia majątkowego minął 5 lutego tego roku.

Gmina Nadarzyn stała się pożywką lokalnych mediów, gdy 6 marca tego roku podczas V sesji Rady Gminy Nadarzyn, mandaty dwóch radnych zostały wygaszone. Rada nie miała wyjścia, wygaśnięcie mandatu radnego następuje z mocy prawa, a uchwała rady gminy stanowi jedynie potwierdzenie tego stanu. Rada gminy ma obowiązek podjęcia takiej uchwały, a jeśli tego nie zrobi, wojewoda wzywa radę do jej podjęcia w terminie 30 dni. Jeżeli pomimo wezwania, rada gminy nadal nie podejmie uchwały, wojewoda na podstawie art. 98a ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym wydaje zarządzenie zastępcze, w którym stwierdza wygaśnięcie mandatu radnego.

Poczta, polecony i „skuteczne dostarczenie”

Radny Piotr Miszczuk i eksradny Marcin Zaborowski z KWW Zielona Gmina – Nasz Dom, nie złożyli w terminie oświadczeń majątkowych, a tym samym nie spełnili ustawowego obowiązku radnych. Obaj radni w ramach wyjaśnień, odpowiedzialnością za niewywiązanie się z własnych powinności próbowali obarczyć inne osoby, instytucje oraz niesprzyjające okoliczności. Zarówno podczas wystąpień na sesji jak i w mediach próbowali przekonać opinię publiczną, że termin złożenia oświadczenia był nieodpowiedni, bo nie posiadali pełnej wiedzy aby rzetelnie wypełnić oświadczenia. Twierdzili, że to rada gminy łamie prawo. Usprawiedliwiali się problemami osobistymi i tym, że w ich wyniku nie odbierali korespondencji. Przekonywali, że list polecony dostarczany przez Pocztę Polską S.A. nie jest odpowiednią formą „skutecznego doręczania korespondencji”. Przewodnicząca rady miała czekać na nich przed furtką i osobiście doręczyć – dla pewności i skuteczności – pismo ponaglające, od którego naliczany jest dodatkowy termin złożenia oświadczenia. Niszczyli tym samym wizerunek gminy, radnych a co gorsza podważali zaufanie społeczne do reprezentantów władzy samorządowej.

Radni, którzy w czasie ubiegłorocznej kampanii wyborczej występowali pod sztandarami nowego porządku i uzdrowienia rzekomo „złej” sytuacji w gminie, faktycznie nie podołali pierwszemu obowiązkowi radnych jaki spoczął na nich po zaprzysiężeniu. Po wygaszeniu mandatów przez radnych gminy, obaj panowie oświadczyli, że nie zgadzają się z tą decyzją i sprawiedliwości szukali będą w sądzie. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie rozpatrzył sprawę wygaszenia mandatów. 18 maja zapadł w tej sprawie wyrok. Sąd uznał decyzję Rady Gminy Nadarzyn za zasadną i oddalił w całości skargi złożone przez radnych Piotra Miszczuka i Marcina Zaborowskiego z Komitetu Wyborczego Wyborców Zielona Gmina - Nasz Dom. Wyrok, nie był prawomocny i przysługiwało od niego odwołanie z czego obaj radni skorzystali kierując swoje sprawy do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Wybory uzupełniające, potrzebny wydatek?

Ostateczny wyrok w sprawie eksradnego Marcina Zaborowskiego zapadł 13 października. Jeszcze w tym roku należy się spodziewać decyzji w sprawie radnego Miszczuka.

W 25-letniej historii samorządności w Polsce sprawa taka jest ewenementem, w naszej gminie to bezprecedensowe zdarzenie.

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-13
 • -

HISTORIA I SYMBOLIKA PAŁACOWYCH WNĘTRZ - wyjazd do Muzeum w Wilanowie

Nadarzyński Ośrodek Kultury

organizuje wyjazd dla osób dorosłych

Muzeum Pałac Króla Jana III w Wilanowie.
 

HISTORIA I SYMBOLIKA PAŁACOWYCH WNĘTRZ

18 października 2015r., godz. 10.30

zbiórka przy Nadarzyńskim Ośrodku Kultury
 

cena: 20 zł

Zapisy i wpłaty do 14 października br.

w siedzibie NOK, Pl. Poniatowskiego 42
 

Liczba miejsc ograniczona!

 • Łomianki. Ola i Amelia na podium
  Łomianki. Ola i Amelia na podium
 • Na zawodach w Łomiankach, Ola i Amelia z Pucharami
  Na zawodach w Łomiankach, Ola i Amelia z Pucharami
 • Łomianki. Sztafeta 2 x 6 km, III miejsce GLKS Nadarzyn
  Łomianki. Sztafeta 2 x 6 km, III miejsce GLKS Nadarzyn
 • Warszawa. Zuzia 1 miejsce w II Biegu Małego Lotnika
  Warszawa. Zuzia 1 miejsce w II Biegu Małego Lotnika
 • Warszawa. Kacper 2 miejsce w II Biegu Małego Lotnika
  Warszawa. Kacper 2 miejsce w II Biegu Małego Lotnika
 • Warszawa. Zuzia i Kacper razem z Pucharami po biegu
  Warszawa. Zuzia i Kacper razem z Pucharami po biegu

GLKS Nadarzyn Sekcja Biegowa

10 października pojechaliśmy do Łomianek na biegi przełajowe. Zimno ale słonecznie, pogoda dobra do biegania. W biegu dzieci na 400 m pierwsze dwa miejsca zajęły zawodniczki z GLKS Nadarzyn, I była Amelia Szmaglik a II Ola Niska obie z SP Rusiec.

Dla dorosłych odbyła się sztafeta 2 x 6 km, GLKS Nadarzyn w składzie Grzegorz Kruszyński z Pruszkowa i Jacek Nowocień zajęła III miejsce.

11 października byliśmy w Warszawie w Instytucie Lotnictwa na II Biegu Lotnika.

W biegu dzieci na 480 m wśród dziewcząt I miejsce zajęła Zuzia Suchodolska, wśród chłopców II był Kacper Szustak a 14 Filip Frankowski wszyscy z SP Rusiec.

Gratuluję!!!

Najbliższe zawody:

17 październik – Bieg Dyni w Lesznowoli (5 km, biegi dla dzieci).

Jacek Nowocień trener i opiekun sekcji biegowej

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-12
 • -

„ABC wszystko wie” w szkole w Młochowie

W dniu 8. października br. w Szkole Podstawowej w Młochowie kolejny raz gościła ekipa telewizyjna stacji TVP ABC. Tym razem nakręcała pytania i wypowiedzi dzieci z zerówki i kilkorga dzieci z klasy pierwszej do programu „ABC wszystko wie”. Tematyka programu dotyczyła piegów i rozciągliwości gumy.
Nagrywane również były scenki zabaw dzieci np. granie w gumę, robienie balonów z gumy do żucia, skakanie na gumowych piłkach, a także prace plastyczne, nie tylko tradycyjne na papierze, ale i rysowanie kredą na chodniku postaci z piegami.
Dzieci aktywnie i z radością uczestniczyły w nowym dla nich doświadczeniu życiowym, zwłaszcza, że wiele z nich ogląda programy „ABC wszystko wie”.
Program jest już dostępny w Internecie:

http://abc.tvp.pl/22088591/odc-43

Agnieszka Michalczyk – wychowawca klasy „0” SP Młochów

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-12
 • -

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna: planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że planowane są przerwy w dostawie prądu w Gminie Nadarzyn.

Szczegóły w załączniku.

Jednocześnie przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-12
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -

Pierwsze zwycięstwo w II lidze w tym sezonie

Seniorki GLKS Nadarzyn w III rundzie II ligi pokonały ekipę ŁKS Łódź. Zwycięstwo w pierwszym w tym sezonie meczu przed własną publicznością 3-0 w setach i zdobyte trzy punkty bardzo cieszą. Napawa optymizmem także niezła gra całej drużyny i radość jaką dziewczęta okazywały po odniesionym zwycięstwie. Na dodatkowe słowa uznania zasługują: Agnieszka Gawlik niesamowita (w dwóch pierwszych setach) w ataku i zagrywce, jej zmienniczka Klara Kotkowska, bardzo równo grająca libero - Marta Ćwiertniewicz, emanująca spokojem i skutecznością Marta "Mała" Staniszewska (nowy nabytek drużyny), odważnie grająca młoda atakująca Kasia Żarłok.
Jeśli do tego dołożymy liczne bloki naszych środkowych: Agnieszki Lorenz i Weroniki Smolińskiej oraz dojrzałe kierowanie grą przez rozgrywającą - grającą trenerkę Dominikę Leśniewicz to zgromadzona licznie w hali GOS publiczność mogła zobaczyć niezły siatkarski spektakl.

Dariusz Zwoliński prezes GLKS

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-12
 • -

Złoto dla “trójki” z Nadarzyna

W sobotę 10 października odbył się w Zambrowie Ogólnopolski Turniej mini-siatkówki dla rocznika 2004. Dziewczęta grały w zespołach trzyosobowych na mniejszych boiskach. Zespół GLKS Nadarzyn w składzie: Julia Głodek, Julia Brzeczkowska i Kinga Wrońska po bardzo dobrej grze zajął I miejsce. Nadarzynianki pokonały swoje koleżanki m.in. z Białegostoku, Ostrołęki, Moniek, Zambrowa, czy Warszawy zdobywając złoty medal bez straty seta. MVP turnieju uznano Kingę Wrońską.
Gratulujemy całej drużynie - Brawo!!!!

Dariusz Zwoliński prezes GLKS

Foto funpage Rekord Zambrów

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-12

LGD Nadarzyn-Raszyn pozyskanie funduszy unijnych

7 października br. odbyło się spotkanie z mieszkańcami zainteresowanymi pozyskiwaniem funduszy unijnych w ramach Lokalnej Grupy Działania Nadarzyn-Raszyn oraz chcących uczestniczyć w pracach nad Lokalną Strategią Rozwoju (LSR). Przypominam, że w LSR muszą się znaleźć wszystkie te działania, na które chcieliby Państwo ewentualnie pozyskiwać środki unijne w tej perspektywie unijnej czyli do 2020 roku.

Uczestnicy spotkania wysłuchali informacji na temat działań, które będą podejmowane w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, oś LEADER i możliwości jakie daje istnienie LGD i LSR dla lokalnej społeczności.

Mieszkańcy na prośbę prowadzących wypełnili dla potrzeb powstającej strategii trzy krótkie dokumenty będące wstępną diagnozą potrzeb i zagrożeń na terenie naszej gminy.

Aby umożliwić tym z Państwa, którzy nie mogli przybyć na spotkaniu włączenie się w pracę nad strategią, w załączeniu zamieszczamy dokumenty, które każdy mieszkaniec gminy Nadarzyn może wypełnić i przekazać w formie papierowej do kancelarii w Urzędzie Gminy lub w formie mailowej na adres: fundusze@nadarzyn.pl

Na wypełnione tabele czekamy do 15.10.2015 roku.

Katarzyna Dombska, kierownik referatu ds. funduszy zewnętrznych

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-09

Inauguracja Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Nadarzynie

Zapraszamy do wysłuchania relacji z uroczystości inaugurujących pracę Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminie Nadarzyn.

Szczegóły usłyszymy klikając w "więcej" oraz na profilu facebook Gminy Nadarzyn.

 • -
 • -
 • -
 • -

Inwestycje - plac zabaw przy żłobku w Ruścu

Przy żłobku w Ruścu powstaje plac zabaw przeznaczony dla wychowanków placówki.

Na nowym placu ustawiona zostanie m.in. altanka – tzw. świetlica w ogrodzie, a także umieszczone miasteczko ruchu wraz z zagospodarowaniem terenów zewnętrznych, poprzez wykonanie nasadzeń zieleni. Wykonane zostanie również utwardzenie z kostki brukowej – dojścia do wyjścia ewakuacyjnego oraz wygrodzenia wraz z utwardzeniem dojścia do istniejącego placu zabaw (który będzie ogólnodostępny). Ponadto przebudowie podlegać będzie wejście na teren żłobka. Wykonany zostanie podjazd umożliwiający dostęp osobom niepełnosprawnym, jak również wózkom dziecięcym.

Inwestycja dofinansowana jest z Programu Maluch 2015. W ramach tego programu powstał także kolejny oddział, z 16 miejscami dla dzieci.

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-08

Kondolencje dla p. Doroty Kamińskiej

 • -

Ruszył Uniwersytet Trzeciego Wieku

5 października 2015 roku w sali widowiskowej Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Nadarzyn. Ponad 60 seniorów ze wzruszeniem odsłuchało hymnu studentów „Gaudeamus igitur”, który rozpoczął to spotkanie.
Wykład inaugurujący działalność UTW zatytułowany „Aktywność fizyczna to luksus czy konieczność współczesnego człowieka” wygłosiła prof. nzw. dr hab. Ewa Kozdroń, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Aktywności Ruchowej 50+. Pani Profesor w ciekawy i niestandardowy sposób opowiadała o aktywności osób starszych. Wykład urozmaicony był prezentacją multimedialną, a nasi słuchacze bardzo aktywnie włączali się odpowiadając na zadawane przez Panią Profesor pytania.
Podczas spotkania Wójt Gminy Nadarzyn pan Janusz Grzyb wraz z Dyrektor NOK panią Kamilą Michalską wręczyli indeksy wszystkim zapisanym studentom. Pani Katarzyna Akram, która pełni rolę koordynatora UTW i będzie prowadziła dziekanat UTW, zapoznała uczestników z Regulaminem, przekazała harmonogram zajęć na I semestr, a także przyjmowała zapisy na oferowane przez UTW zajęcia.
Warto przypomnieć, że wszystkie zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Nadarzyn są bezpłatne, co - jak podkreślił nasz gość – zdarza się bardzo rzadko.
Wystawiono 65 indeksów! Ciągle jednak zgłaszają się kolejni chętni do uczestniczenia w pracach nadarzyńskiego UTW.

Zapraszamy do zapoznania z materiałem filmowym z inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Gminy Nadarzyn:

http://www.nadarzyn.pl/127,itv.html

Katarzyna Dombska - Kierownik referatu ds. funduszy zewnętrznych

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-07
 • -
 • -
 • -
 • -

Nowy kościół parafialny w Młochowie

W sobotę 3 października w Młochowie podczas ostatniego nabożeństwa fatimskiego (nabożeństwa do Matki Bożej Fatimskiej w młochowskim parku odbywają się od 1994 roku w pierwszą sobotę miesiąca od maja do października) – Ojciec Generał Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Kazimierz Radzik poświecił Krzyż w miejscu gdzie powstanie nowy kościół parafialny. Świątynia powstanie na działce przekazanej przez samorząd Gminy Nadarzyn na rzecz Zgromadzenia Księży Michalitów, które pełni posługę na terenie Młochowa od 71 lat.

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-07
 • -

NOK zaprasza na „Zwierzenia bezrobotnego aktora”

W najbliższą sobotę 10 października o godz. 19:00 zapraszamy do Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury na monodram Marcina Zarzecznego „Zwierzenia bezrobotnego aktora czyli komedia na jednego aktora najlepiej bezrobotnego”.

Marcin Zarzeczny znany między innymi z filmów „Układ zamknięty”, „Miasto z morza”, „Księstwo”, serialu „Prosto w serce”.

Bilety 15 zł i 10 zł (Karta Nadarzyniaka)

Sprzedaż od 5 października w kasie NOK, szczegóły na plakacie i na stronie

www.nok.pl

Serdecznie Zapraszamy!

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-06

Informacja - projekt uproszczonego planu urządzania lasów

Urząd Gminy w Nadarzynie informuje, że na zlecenie starosty pruszkowskiego, na lata 2016-2025 został opracowany projekt uproszczonego planu urządzania lasów należących do osób fizycznych.

Zgodnie z ustawą z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2014 r. poz. 1153 ze zm.) w myśl art. 21 ust. 4 i 5 – projekt uproszczonych planów urządzania lasów wykłada się od dnia 7 października 2015 r. do dnia 6 listopada 2015 r. do publicznego wglądu w Urzędzie Gminy w Nadarzynie – Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki (I piętro, pokój nr 222) w poniedziałek 9.00-18.00, wtorek-czwartek 8.00-16 i piątek 8.00-15.00

W terminie 30 dni od daty wyłożenia projektu uproszczonego planu urządzania lasów, zainteresowani właściciele lasów mogą składać zastrzeżenia i wnioski do w/w planów.

Uproszczony plan urządzania lasu będzie podstawą naliczenia podatku leśnego.

Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-06

Narodowa Loteria Paragonowa

Od 1 października 2015 r. rusza zainicjowana przez Ministerstwo Finansów Narodowa Loteria Paragonowa. Loteria ma zachęcić do wydawania i brania paragonów fiskalnych, których otrzymanie jest w interesie każdego z nas. Branie paragonu to wspieranie uczciwej konkurencji i walka z szarą strefą.
Wszyscy, którzy ukończyli 18 lat., a chcą wziąć udział w losowaniu nagród mogą na stronie internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl zarejestrować dowolną ilość paragonów fiskalnych każdy za kwotę minimum 10 zł.
Loteria będzie trwała cały rok. Co kwartał będzie uwzględniona jedna szczególnie premiowana branża. Na uczestników loterii czekają atrakcyjne nagrody.
DO WYGRANIA:
co miesiąc:
1. nagroda główna I stopnia – samochód Opel Astra.
2. nagrody II i III stopnia – laptopy, tablety,
3. tablet, dla osoby która wystawiła paragon – którego posiadacz wygrał nagrodę I stopnia.
raz na kwartał:
1. nagroda specjalna – samochód Opel Insignia – losowana tylko dla paragonów z wybranej branży usługowej w danym kwartale.
Losowanie nagród głównych I stopnia i specjalnych odbywać się będzie na antenie telewizji – TVP Telewizja Regionalna.
Rejestracja paragonów rozpocznie się 1 października, a pierwsze losowanie nagród odbędzie się 16 listopada na antenie TVP Regionalna.

Urząd Skarbowy w Pruszkowie

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-05
 • -

Pierwsza w powiecie nadarzyńska Rada Seniorów

W Pruszkowie trwają konsultacje dotyczące utworzenia Rady Seniorów. Tymczasem w Gminie Nadarzyn taką radę powołano już w maju, w sierpniu wybrano jej członków. Na 21 października zaplanowano uroczyste zaprzysiężenie radnych.

Jakie są cele rady, kto jest w jej składzie i czym będą zajmowali się Radni Seniorzy wyjaśnia koordynator Rady Seniorów - Pani Katarzyna Dombska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:

http://www.nadarzyn.pl/plik,3567,rada-seniorow-mp3.mp3

 • autor: Joanna Czarnecka, data: 2015-10-02

Spotkanie w sprawie nowej strategii dla LGD Nadarzyn - Raszyn

Zaproszenie do udziału w spotkaniu, w sprawie nowej strategii dla Lokalnej Grupy Działania Nadarzyn - Raszyn. Spotkanie 07 października, godz. 18:00 sala konferencyjna UG Nadarzyn. Szczegóły po kliknięciu w "więcej".

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.