Urząd Gminy w Nadarzynie

Moja wizja Nadarzyna - zaproszenie do projektu

Gmina Nadarzyn wraz z Fundacją LEX Nostra rozpoczyna realizację projektu adresowanego do seniorów mieszkających na terenie gminy. Do udziału w projekcie o nazwie „Moja wizja Nadarzyna – partycypacja społeczna osób 60+ z Gminy Nadarzyn” zapraszamy osoby, które ukończyły 60 lat. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Osób Starszych.
Udział w projekcie ma ułatwić osobom starszym udział w kształtowaniu polityki gminnej. Zachęcić do aktywnego zaangażowania w życie gminy Nadarzyn oraz uprościć kontakt z lokalnymi władzami. Celem projektu jest także przekazanie uczestnikom programu narzędzi, dzięki którym będą mogli konstruktywnie wpływać na codzienne życie gminy.
Wkrótce ruszą specjalne warsztaty dla seniorów. Planujemy organizację 3 grup liczących po 20 uczestników. Osoby, które zechcą wziąć w nich udział spotkają się ze specjalistami, którzy pokażą w jaki sposób efektywnie identyfikować problemy, jak szukać właściwych rozwiązań i jak sprawić, by komunikacja na linii społeczność – samorząd przebiegała sprawnie i skutecznie.

Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa w budynku Urzędu Gminy, mieszczącym się przy ul. Mszczonowskiej 24 w Nadarzynie:

- w sekretariacie – pok. 201
- lub do Katarzyny Dombskiej – inspektora ds. funduszy zewnętrznych – pok. 228

2 czerwca w poniedziałek rozpoczną się codzienne dyżury prawnika i psychologa, którzy będą bezpłatnie udzielali porad. Ze specjalistami można się będzie spotkać i swobodnie porozmawiać „w cztery oczy”. Prawnik oraz psycholog będą dyżurować w budynku NOK, wejście od strony ronda, pok. nr 1.

Przewidywane godziny dyżurów w czerwcu:

Poniedziałek 14:00 - 19:00, od wtorku do czwartku 10:00 – 15:00 a w piątek 9:00 - 14:00.

Porady są w pierwszej kolejności przeznaczone dla mieszkańców powyżej 60 roku życia, a szczególnie dla tych osób, które wyrażą chęć bezpośredniego udziału w projekcie i w warsztatach.
Pozostali mieszkańcy mogą korzystać z porad w zakresie podstawowego poradnictwa prawnego i psychologicznego, doradztwa jak rozwiązać dany problem, gdzie udać się po pomoc.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Zwieńczeniem inicjatywy będzie utworzenie pod koniec roku Rady Seniorów przy Radzie Gminy Nadarzyn.

Katarzyna Dombska
Inspektor ds. funduszy zewnętrznych

  • autor: Joanna Czarnecka, data: 2014-05-30

Powrót

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.