Urząd Gminy w Nadarzynie

PKN - ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Komunalne w Nadarzynie Sp. z o.o. zawiadamia, że w związku z przebudową drogi krajowej nr 8 na odcinku Salomea - Paszków w dniu 05.05.2014 r. w godzinach od 8.00 do 16.00 nastąpi przerwa w dostawie wody mieszkańcom miejscowości Wolica. Za zaistniałe niedogodności przepraszamy.

 • autor: Dominik Wiktorek, data: 2014-04-29
 • -

Podsumowanie gminnych konkursów o Janie Pawle II

 

W dniu 29 kwietnia w Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Nadarzynie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursów gminnych w następujących kategoriach: „Mój dzień z Janem Pawłem II”; „”Portret Jana Pawła II”, „Twórczość literacka Jana Pawła II – album i prezentacja multimedialna”. Konkursy te były ściśle połączone z kanonizacją Jana Pawła II, który jest patronem naszego gimnazjum.

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w konkursach i gratulujemy laureatom i ich opiekunom. 

 

Organizatorzy konkursów

p. B. Podkowińska

p. A. Kłopocka

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-29
 • -

Majówka z Orkiestrą OSP Nadarzyn

Zapraszamy serdecznie na najbliższe koncerty Orkiestry:

1 maja o godz. 11:00 w Parku Łazienkowskim w Warszawie na ,,Pikniku Europejskim’‘ – z udziałem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego,

1 maja o godz. 17:00 w Parku w Młochowie,

4 maja o godz. 13:00 na pl. J. Piłsudskiego w Nadarzynie

                                               WSTĘP WOLNY!

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-29
 • fot. arch. ZTM
  fot. arch. ZTM

Uwaga na zmiany w rozkładach jazdy w czasie „majówki”

Jak co roku w okresie długiego majowego weekendu Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej. Pasażerów, którzy wybierają się w podróż w dniach 1-4 maja prosimy o zapoznanie się ze szczegółami  na stronie: www.ztm.waw.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-29
 • -
 • fot. arch. ojcowie na start
 • fot. arch. ojcowie na start
 • fot. arch. ojcowie na start
 • fot. arch. ojcowie na start
 • fot. arch. ojcowie na start

Uwaga wyścig: “Ojcowie na start”

Stowarzyszenie Rodziców “Na Fali”  zaprasza Państwa do udziału i promocji wydarzenia “Ojcowie na start” - rodzinnego wyścigu rowerowego, który odbędzie się 31 maja b.r. w Nadarzynie. Trasa przebiega ścieżkami Lasów Młochowskich.  Wydarzenie to ma na celu promocję zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej oraz naukę świadomego korzystania z przyrody. Chcemy kształtować w społeczeństwie postawy prorodzinne i proekologiczne.  Podczas zawodów przewidywany jest też panel dyskusyjny, w którym bedziemy rozmawiać o ojcostwie.

Wyścig “Ojcowie na start”  odbędzię się 31 maja (sobota) o godz. 11.00 i trwać będzie do godzin popołudniowych. Jest już to 4 edycja tego wydarzenia. Wyścigi odbywają się wiosną i jesienią i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Celem tej inicjatywy jest promocja postaw proekologicznych, a także wspólnego, aktywnie spędzanego czasu z rodziną, a zwłaszcza propagowanie świadomego ojcostwa i zwrócenie uwagi na rolę ojca w rodzinie.

 W zawodach rodzic lub rodzice wspólnie startują ze swoimi dziećmi. Drużyny rodzinne konkurują w różnych kategoriach wiekowych (będą cztery takie kategorie: najmłodsi rocznik 2006 i młodsi, następnie dzieci z roczników: 2005 i 2004, kolejna grupa to dzieci urodzone w latach: 2003 i 2002 i ostatnia grupa, tzw. open z rocznika 2001 i roczników wcześniejszych ).

 Trasa przebiega ścieżkami Lasów Młochowskich i wynosi 7,5 km.  Pod względem trudności miejscami będzie miała  charakter łatwy, a miejscami średni. Najmłodsza grupa zawodników przejedzie nieco skróconą drogą.
 Impreza będzie miała charakter pikniku rodzinnego - przewidujemy dodatkowe atrakcje, tak by całe rodziny mogły kibicować startującym. Będzie to na przykład panel dyskusyjny, w którym o ojcostwie opowiedzą zaproszeni goście.
 Wszystkie startujące w zawodach dzieci otrzymają nagrody.

Rejestracja odbywa się poprzez stronę internetową : http://ojcowienastart.pl/, opłata za udział w wyścigu wynosi jedynie 10 zł od rodziny, będzie ona wnoszona w dniu zawodów podczas rejestracji, która potrwa od godz. 9.00 do 10.30. Pierwsza grupa zawodników wystartuje o godzinie 11.00.

 Obecnie trwa promocja wydarzenia, zapraszamy więc Państwa do informowania o zawodach i zachęcamy też do odwiedzania nas na profilu facebookowym i wzięcia udziału w konkursie fotograficznym:  “Dzieci na rowery, ojcowie na start”, w którym można zaprezentować swoje zdjęcia na rowerach i wziąć udział w konkursie. Osoba, której zdjęcie, zdobędzie największą ilość głósów otrzyma cyfrowy aparat fotograficzny.

 Każde Państwa wsparcie promocyjne  jest dla nas ważne. Jesteśmy do dyspozycji i udzielania wszelkich informacji.

Kaja Kotlarz
Stowarzyszenie Rodziców “Na Fali”
kontakt@nafali.org.pl
tel. 509 866 881

Informacje organizacyjne:

Miejsce: Stadion GOS w Nadarzynie - ul. Żółłwińska 20

Rejestracja w dniu wyścigu w godz. 9:00 - 10:30,
 start wyścigu - godz. 11:00.
 Start i meta - Stadion GOS w Nadarzynie

Trasa: 7,5 km ścieżkami Lasów Młochowskich

Opłata startowa: 10 zł od całej rodziny, płatna przed startem
 Rejestracja: poprzez stronę internetową: http://ojcowienastart.pl/

Trasa przebiega bieżnią, drogą szutrową, drogą asfaltową i drogą gruntową – w zależności od aury możliwe są kałuże i błoto na na trasie (liczy 7,5 km)
 Uwaga dla wszystkich zawodników : wymagany kask

Na miejscu - piknik rodzinny i mała gastronomia.
                                                       
                                                              ZAPRASZAMY!!!

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-29
 • fot. arch. GLKS Nadarzyn
 • fot. arch. GLKS Nadarzyn

Przypominamy - GLKS Nadarzyn

NADARZYN CUP po raz czwarty
Sekcja Piłki Siatkowej dziewcząt GLKS Nadarzyn  organizuje czwartą edycję Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej dziewcząt : “Nadarzyńska majówka z siatkówką “- NADARZYN CUP 2014. Tradycyjnie patronat nad zawodami objął Wójt Gminy Nadarzyn Janusz Grzyb oraz Starostwo Powiatu Pruszkowskiego. Do tej pory w zawodach wzięło udział ponad 55 zespołów z całej Polski. W tym roku zawody będą trwały trzy dni w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul.Żółwińskiej 41.

Program zawodów:
- sobota 24 maj turniej trójek, rocznik 2002 godz.10.00-18.00,
- niedziela 25 maj turniej czwórek rocznik 2001 godz. 10.00-18.00.

        Oprócz gospodyń - drużyn GLKS Nadarzyn - w turnieju zaprezentują się m.in ekipy: TS Wisły Kraków , MUKS Volley Płock , czy Kadry województwa łódzkiego oraz wiele innych zespołów. Warto podkreślić ,że organizatorzy zamierzają przekształcić V – jubileuszowy turniej w zawody międzynarodowe ,wstępną chęć uczestnictwa w 2015 roku zgłosiły drużyny z : Gruzji, Włoch, Azerbejdżanu , Czech , Litwy i Węgier . Serdeczne podziękowanie w imieniu organizatora GLKS Nadarzyn składamy  sponsorom : Urzędowi Gminy Nadarzyn ,Starostwu Powiatu Pruszkowskiego Firmie Scania Finance Polska, Hetman , Noclaf,  Hefa,  Teo-Term oraz Panom Grzegorzowi Mirosowi i Piotrowi Dwojakowi z Firmy AUTO STD z Walendowa. Dziękujemy również Patronom medialnym imprezy,  redakcji : Wiadomości Nadarzyńskich , ITV Nadarzyn , Kuriera Południowego , Flesch Mazowsza , portalowi Strefa Siatkówki i firmie Lumika , a także Dyrektorowi Gimnazjum w Nadarzynie Panu Zbigniewowi  Reludze oraz wszystkim pracownikom GOS-u w Nadarzynie ( w szczególności  Mateuszowi Szabelskiemu). Zapraszamy serdecznie!!!

Więcej informacji pod numerem telefonu 604 462 392.
Dariusz Zwoliński

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-29
 • -

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nadarzyn - apel o wywieszenie flag

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nadarzyn
W związku ze zbliżającymi się świętami państwowymi  w dniach 1, 2 i 3 maja Wójt Gminy Nadarzyn zwraca się z  apelem o wywieszenie flag państwowych. Jednocześnie informujemy, iż 2 maja, w piątek Urząd Gminy  będzie  czynny.

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-29

Zawiadomienie o zwołaniu Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Zapraszamy na XLIII Sesję Rady Gminy Nadarzyn, która odbędzie się w dniu 30 kwietnia2014 r. /środa/ o godz. 16:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 - sala konferencyjna /I piętro/.

Informacja o zwołaniu sesji oraz projekty uchwał: http://bip.nadarzyn.pl/88,zawiadomienia-o-zwolaniu-sesji.html?wiecej=698

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-25

Ośrodek Zdrowia w Nadarzynie

ZOZ w Nadarzynie informuje, że w dniu 2 maja br. (piątek) Ośrodek Zdrowia w Nadarzynie będzie nieczynny. Dyżur pełni Ośrodek Zdrowia w Młochowie.
Przypominamy, że w okresie świątecznym pacjenci mogą korzystać z pomocy lekarskiej:    
Pogotowie ratunkowe 999 lub 112
Nocna i Świąteczna Pomoc Lekarska

Pruszków, ul. Armii Krajowej 2/4
tel.(22) 758 67 14 

źródło: http://www.zoz.nadarzyn.pl/

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-25
 • fot. arch. AP Photo

Obchody kanonizacyjne

Wszystkich mieszkańców zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w uroczystościach związanych z kanonizacją Jana Pawła II. 

Obchody kanonizacyjne w sobotę 26 kwietnia br. rozpocznie Msza Święta o godz. 20.00.  Po mszy ok. godz. 21.00 nastąpi  przemarsz do gimnazjum, gdzie w auli zaprezentowany zostanie cykl filmów fabularnych oraz filmów dokumentalnych  poświęconych postaciom Jana Pawła II  oraz Jana XXIII. Będzie to  mi.in. film dokumentalny " 25 lat z Janem Pawłem II";  relacja ,,Moje dni młodzieży ‘’, film  fabularny "Świadectwo" oraz  "Dobry Papież Jan XXIII cz.1". 

Następny dzień rozpocznie się od relacji o godz. 8.30 z TVP 1 programu "Między ziemią a niebem". Później zapraszamy do wspólnego  uczestnictwa w transmitowanej  Mszy Świętej kanonizacyjnej o godz. 10.00.

 

Zapraszamy serdecznie!!!

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-25

Nasza Orkiestra na Pikniku Europejskim z udziałem Prezydenta RP

Wszystkich mieszkańców  zapraszamy do udziału w ,, Pikniku Europejskim’’ organizowanym 1 maja  w Łazienkach Królewskich w Warszawie z okazji 10.rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W pikniku tym udział weźmie  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.  

Na zaproszenie organizatorów Orkiestra OSP Nadarzyn wykonaniem hymnu państwowego rozpocznie uroczystości tego dnia. W amfiteatrze odbędzie się również koncert z udziałem naszych muzyków. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie.

Szczegóły na  Oficjalnej stronie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-24

Wiosenne rozgrywki koszykówki

GLKS Nadarzyn oraz GOS w Nadarzynie organizuje wiosenne rozgrywki koszykówki drużyn dwuosobowych. Termin zgłoszeń potrwa do 10.05.2014 r. Zawody rozgrywane będą od 17.05.2014 r. do 21.06.2014 r.

Szczegóły poniżej:
 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-22
 • fot. arch. BPGN
  fot. arch. BPGN

Spotkania z pasjami – Katarzyna Miller

Dnia 24 kwietnia 2014 roku w czwartek o godz. 11.00 w Bibliotece Publicznej w Nadarzynie, odbędzie kolejne spotkanie w formie wideokonferencji (na żywo przez Internet). Bohaterką spotkania będzie Katarzyna Miller, z wykształcenia psychoterapeutka, publicystka, filozofka i poetka śpiewająca swoje piosenki. Tematem będzie: „Szczęście jest wszędzie”, a celem jest pokazanie, że szczęście i radość życia, to nie tylko wielkie sukcesy, ale drobne radości i niewielkie uśmiechy, które nadają życiu blask. Serdecznie zapraszamy!

Bożena Szkiela – bibliotekarz BPGN

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-22

Konkurs na nazwę Karty dla Mieszkanców Gminy Nadarzyn oraz hasło promujące Gminę

Poniżej przedstawiamy trzy wybrane z przesłanych, według regulaminu konkursu propozycje:

NAZWY DLA KARTY MIESZKAŃCÓW:
1. NADARZYNKA.
2. KARTA NADARZYNIAKA.
3. NASZA NADARZYNKA.

HASŁA PROMUJĄCE GMINĘ:
1. GMINA NADARZYN -GDZIE JAK NIE TU!
2. NADARZYN W DOBRYM KIERUNKU.
3. NADARZYN DLA LUDZI, LUDZIE DLA NADARZYNA, TO WŁAŚNIE MOJA GMINA.
 

Na wybrane (jedno) hasło i (jedną) nazwę prosimy głosować albo poprzez wysłanie e-maila z głosem na adres karta@nadarzyn.pl albo „polubienia” w przypadku oddania głosu za pośrednictwem konta Urzędu Gminy Nadarzyn na portalu internetowym Facebook. Głosy na wybrane hasła można wysyłać do dnia 9 maja 2014 r. do godz. 23.59, a podanie wyników nastąpi w dniu 12 maja 2014 r.

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-15
 • -

zaPARKuj w MŁOCHOWIE

W dniach 1-11 maja prowadzona będzie ogólnopolska akcja promocyjna pn. „ Dni Otwarte Funduszy Europejskich” z okazji przypadającej w tym roku 10 rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej, realizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju we współpracy z Telewizją Polską S.A. Celem akcji jest prezentacja przedsięwzięć i inwestycji dofinansowanych z funduszy europejskich, które poprawiają jakość życia społeczeństwa.

Park w Młochowie otrzymał w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego dofinansowanie w wysokości 5.999.766,42zł, dlatego postanowiliśmy zorganizować MINI PIKNIK RODZINNY, który nazwaliśmy:

zaPARKuj w MŁOCHOWIE
1 maja 2014r.
w godz. 15.00 – 18.00

w programie:
- 15.00 – konkursy z nagrodami – plastyczny i kulinarny*, zabawy animacyjne, malowanie buziek, grillowanie,
- 16.00 – NOK! Teatr – przedstawienie„Jestem zabójcą” A. Fredry,
- po spektaklu rozstrzygnięcie konkursów,- 17.15 – Koncert Orkiestry OSP Nadarzyn, pod dyr. Mirosława Chilmanowicza.

Organizatorzy:
Nadarzyński Ośrodek Kultury
Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe „Tęcza”
Urząd Gminy w NadarzyniE

*  regulamin konkursu dostępny poniżej– zgłoszenia przyjmujemy do 29 kwietnia w NOK.

UWAGA – impreza nie odbędzie się, jeżeli będzie padał deszcz.
 

ZAPRASZAMY do Parku w Młochowie 01.05.2014 na mini piknik rodzinny.

Nasza impreza została dołączona do ogólnopolskiej akcji DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH. Można nas znaleźć na stronie internetowej:

http://www.10latwue.pl/znajdz-atrakcje/

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-29

Plik do pobrania:

Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza do udziału w wykładzie otwartym pt. "Pozadotacyjne źródła finansowania działalności gospodarczej". Celem wykładu jest przedstawienie źródeł pozyskiwania pożyczek, inwestycji kapitałowych, gwarancji oraz doradztwa. Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do przedsiębiorców z województwa mazowieckiego. 

W trakcie spotkania, które poprowadzi konsultantka Centralnego Punktu Informacyjnego wraz z zaproszonymi gośćmi, zostaną poruszone następujące zagadnienia:
• pożyczki ze środków unijnych na założenie i rozwój firmy,
• inicjatywa JEREMIE,
• fundusze kapitałowe, doradztwo jako istotny element wsparcia przedsiębiorstw.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a wstęp wolny.
Prosimy jednakże o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału. Liczba miejsc jest ograniczona, a chcemy zadbać o komfort uczestniczek i uczestników spotkania.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: spotkania@cpe.gov.pl, podając:
• imię i nazwisko uczestnika,
• termin spotkania.
W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem (22) 378 31 77.
Na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 ze zm.) informujemy, że administratorem danych podanych przez zgłaszających się jest Centrum Projektów Europejskich z siedzibą w Warszawie, przy ul. Domaniewskiej 39A. Dane będą przetwarzane w celu organizacji spotkania. Osobie, której dane dotyczą, przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, natomiast niezbędne do uczestnictwa w spotkaniu.
Spotkanie organizowane jest w ramach Europejskich Wykładów Otwartych - projektu prowadzonego we współpracy Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych 
Jednocześnie, zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji w CPI w sprawie unijnych dotacji. Oferujemy:
• pomoc w znalezieniu źródeł dofinansowania Państwa pomysłów,
• informacje nt. zasad przygotowania i rozliczania projektów,
• wstępne informacje na temat partnerstwa publiczno-prywatnego.
Warszawa, siedziba Ośrodka Debaty Międzynarodowej, ul. Krucza 38/42, 23 kwietnia 2014 r., godz. 14.00-16.30
 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-15
 • fot. arch. Agnieszka Palmowska

Podziękowanie dla mieszkanców wsi Rozalin

Wielki kontener (na zdjęciu) zapełniony został w dwie godziny, naprawdę imponujący wynik! Najciekawsze znaleziska to sedes, opony, kołpaki, glazura, telewizor i prawo jazdy. Oprócz tego niezliczona ilość butelek, puszek, torebek foliowych i innych śmieci pozostawionych gdzie popadnie. A to wszystko niestety w przydrożnych rowach i okolicznych lasach.

W sumie zebrało się prawie 30 osób, w tym całkiem niezła gromadka dzieci.

Wszystkim zaangażowanym w sprzątanie wsi chciałam bardzo podziękować za poświęcenie swojego czasu i wzięcie udziału w akcji. Dziękuję też tym, którzy nie mogli być od rana, ale sprzątali w innym terminie. Naprawdę było warto, ale chyba nikt nie spodziewał się, że uzbiera się taka góra śmieci. Na szczęście pogoda dopisała, można było spokojnie  posprzątać, a potem pogrillować i pogadać na świeżym powietrzu.

Zatem wiosenne porządki  można uznać za zakończone. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że następnym razem będzie tego wszystkiego choć troszkę mniej, a nas do sprzątania jeszcze więcej.

Jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym! 

Agnieszka Palmowska - sołtys wsi Rozalin
 

źródło: www.rozalin.net.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-15

UWAGA!!!

W dniu 15-18 kwietnia 2014r. Skwer przy ul. Lipowej będzie zamknięty z powodu prac budowlanych.

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY!!!

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-15
 • -

Szkoła Muzyczna w Nadarzynie zaprasza na koncerty!

8 maja (czwartek) g. 18.00
Audycja Klasy ŚPIEWU
Miejsce: Aula Gimnazjum w Nadarzynie, ul. Żółwińska 41, Nadarzyn
Wystąpią: uczniowie Wydziału Wokalnego z muzyką cerkiewną klasyczną i rozrywkową.
Wstęp wolny!

19 maja (poniedziałek) g. 12.45
GRAMY CO ZNAMY
Koncert z cyklu „Umuzykalniamy Nadarzyn” dla uczniów i nauczycieli Gimnazjum.
Miejsce: Aula Gimnazjum w Nadarzynie, ul. Żółwińska 41, Nadarzyn
W programie: Nirvana, The Beatles, Adele, Margaret, Mercy, muzyka filmowa: „Harry Potter”, „Piraci z Karaibów”.
Zabrzmi śpiew, gitary, fortepian, skrzypce, flet, saksofon.
Wstęp wolny!

31 maja (sobota) g. 12.30
PIKNIK RODZINNY
Koncert plenerowy z okazji 5-lecia Przedszkola Jupik.
Miejsce: Przedszkole Jupik, ul. Wiśniowa 26, Nadarzyn
Wystąpią: najmłodsi uczniowie Szkoły Muzycznej z pokazem rytmicznym i utworami na skrzypce i fortepian.
Wstęp wolny!

8 czerwca (niedziela) g. 13.00
ZIELONE GRANIE
Miejsce: Nadarzyński Ośrodek Kultury, Pl. Poniatowskiego 42, Nadarzyn
Wystąpią: uczniowie Wydziału Wokalnego i Instrumentalnego – flet, fortepian, skrzypce.
Wstęp wolny!

11 czerwca (środa) g. 18.00
WAKACJE ZA PASEM
Miejsce: Gimnazjum w Nadarzynie, ul. Żółwińska 41, Nadarzyn
Wystąpią: uczniowie Wydziału Instrumentalnego – saksofon, gitara, fortepian, skrzypce.
Wstęp wolny!

Kontakt: Izabela Malec, Dyrektor
Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia w Nadarzynie, ul. Żółwińska 41, Nadarzyn
www.muzycznanadarzyn.pl • tel. 502-936-482 • muzyczna.nadarzyn@gmail.com

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-14

Piłka Nożna - Wygrana seniorów, porażka młodzików

Kolejne zwycięstwo odnieśli seniorzy GLKS Nadarzyn. Tym razem pokonali na wyjeździe Ursus II Warszawa 3-0. Był to udany rewanż za porażkę w rundzie jesiennej. Bramki zdobyli: Joczys, Kowalski, Sęk.Przegraną 1-2 zakończył się mecz Warszawskiej Ligi Młodzików pomiędzy GLKS Nadarzyn a KOSA Konstancin.Zainteresowanych odsyłamy do strony klubowej: www.glksnadarzyn.pl

Ankieta dla mieszkańców Gminy Nadarzyn

Szanowni Mieszkańcy Gminy Nadarzyn
Zapraszam do zabrania głosu w sprawie swoich miejscowości!
    W poniższej ankiecie każdy z Państwa, Mieszkańców Gminy Nadarzyn  w wieku powyżej 16 lat ma szansę wypowiedzieć się w sprawie swojej miejscowości - wystarczy wziąć udział w naszych badaniach sondażowych i wypełnić załączoną ankietę. Wyniki pozwolą na uzupełnienie informacji dotyczących najważniejszych problemów i potrzeb mieszkańców oraz propozycji działań jakie należy podjąć w pierwszej kolejności. 
    Bardzo zależy nam, aby wróciła do nas jak największa liczba rozdanych ankiet. Tylko wtedy będziemy mogli wybrać i dofinansować przedsięwzięcia rzeczywiście odpowiadające na Państwa potrzeby.
    Ankieta jest całkowicie anonimowa – wszelkie zebrane informacje będą wykorzystywane wyłącznie do sporządzenia zbiorczych zestawień. Po wypełnieniu ankiety prosimy o wrzucenie jej do specjalnych skrzynek; w NOK, UG, placówkach oświatowych na terenie Gminy. W ten sposób ankieta trafi do zespołu odpowiedzialnego za opracowanie wyników.
Wyniki badania będą publicznie dostępne na stronie Urzędu Gminy Nadarzyn, na facebooku, w Wiadomościach Nadarzyńskich oraz zostaną zaprezentowane podczas spotkania z mieszkańcami poszczególnych sołectw. Mamy nadzieję, że pozwolą one na pełniejsze zaspokojenie najpilniejszych potrzeb mieszkańców.


                                                                                          Z poważaniem,

                                                                                     Wójt Gminy Nadarzyn
                                                                                       (-) Janusz Grzyb

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-11

Plik do pobrania:

Głosowanie dotyczące urządzeń do siłowni zewnętrznych

Szanowni Mieszkańcy planowane jest utworzenie  dziewięciu siłowni zewnętrznych na terenie Gminy Nadarzyn w miejscowościach: Kostowiec/Rozalin, Młochów, Nadarzyn, Rusiec, Stara Wieś, Strzeniówka, Szamoty/Kajetany, Wola Krakowiańska, Wolica. Zapraszamy zainteresowanych do głosowania na przykładowe urządzenia do tych siłowni.
 Głosowanie zostanie przeprowadzone na dwa sposoby:
- w formie elektronicznej – na stronie facebooka Gminy Nadarzyn, poprzez opcję ,,Lubię to’’,
- oddanie głosu bezpośrednio do wyznaczonych osób,

W poszczególnych miejscowościach wyznaczonymi osobami są:
Kostowiec/Rozalin – Sylwester Karolak
Młochów – Andrzej Jakubowski
Nadarzyn – Maciej Szmel
Rusiec – Marcin Karczmarczyk
Stara Wieś – Renata Bajerska
Strzeniówka – Andrzej Pietrzak
Szamoty/Kajetany – Włodzimierz Wiśniewski
Wola Krakowiańska – Jan Perzyna
Wolica – Stanisław Żukowski


CZEKAMY NA PAŃSTWA GŁOSY DO 22 KWIETNIA 2014

https://www.facebook.com/pages/Gmina-Nadarzyn/427582457367479?sk=photos_albums

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-11

Urząd Gminy Nadarzyn prowadzi prace nad projektem ,,KARTA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY NADARZYN’’

Inicjatywa ta jest skierowana do osób zarówno zameldowanych, jak i mieszkających bez meldunku, ale  płacących podatki w Gminie Nadarzyn.

Jeśli ktoś nie płaci tu podatków – a chciałby to zmienić, wystarczy - bez zmiany meldunku - wypełnić formularz ZAP3 (więcej informacji na stronie www.nadarzyn.pl w zakładce „Płacę podatki tam gdzie mieszkam”).

Dzięki projektowi ,,KARTA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY NADARZYN’’ będzie można zaproponować  mieszkańcom wiele atrakcyjnych rabatów. W chwili obecnej  Wójt prowadzi rozmowy z  instytucjami oraz  lokalnymi firmami na temat formy i wysokości przewidywanych rabatów. Planowane są m.in. zniżki z odpłatnej oferty jednostek podległych Gminie oraz zniżki na usługi komunikacyjne, a przede wszystkim rabaty w lokalnych zakładach usługowych i przedsiębiorstwach znajdujących się na terenie naszej gminy.

 Gmina Nadarzyn jest jedną z nielicznych gmin wiejskich, w Polsce, które wprowadzają tego typu, pakiet zniżek dla swoich mieszkańców. Jesteśmy również jedyną spośród sąsiednich gmin, które będą posiadały kartę mieszkańca (niektóre gminy posiadają tylko Kartę Dużych Rodzin).

Należy dodać, iż projekt ten oprócz udogodnień i niewątpliwych korzyści  dla mieszkańców, ma na celu  także wsparcie lokalnego biznesu, gdyż każda firma, która zostanie partnerem akcji i zaoferuje posiadaczom karty rabat na swoje usługi oraz towary, będzie mogła liczyć na skuteczną promocję swojej działalności.

Przypominamy, że jeszcze dziś można zgłaszać propozycje na konkurs na nazwę Karty dla Mieszkańców Gminy Nadarzyn oraz hasło reklamujące Gminę Nadarzyn 

W związku z projektem     ,,KARTA    DLA   MIESZKAŃCÓW GMINY NADARZYN’’  Wójt Gminy ogłosił konkurs na nazwę karty oraz na hasło promujące Gminę Nadarzyn. Obydwa te elementy będą wykorzystywane do celów promocji Gminy Nadarzyn.

 Zgłoszenia prac konkursowych należy dokonywać wyłącznie na Formularzu Zgłoszeniowym, który dostępny jest w Kancelarii Urzędu Gminy (pok. 100), na stronie internetowej Urzędu Gminy www.nadarzyn.pl oraz na oficjalnym koncie Urzędu Gminy Nadarzyn na portalu internetowym Facebook pod adresem: www.facebook.com/pages/Gmina-Nadarzyn/427582457367479.

Prace konkursowe należy dostarczać do 11 kwietnia 2014 r.:
- drogą elektroniczną poprzez wysłanie wiadomości na oficjalne konto Gminy Nadarzyn znajdujące na portalu internetowym Facebook pod adresem:www.facebook.com/pages/Gmina Nadarzyn/42758245736749 (do wiadomości należy podpiąć wypełniony i podpisany formularz).
- drogą elektroniczną: na adres e-mailowy:  karta@nadarzyn.pl wpisując jako temat: „Konkurs”.
zgłoszenia bezpośrednio do Urzędu Gminy (do Kancelarii)  w kopercie z dopiskiem „Konkurs”.


Więcej szczegółów na stronie internetowej
www.nadarzyn.pl

Zapraszamy do udziału w konkursie!
Na zwycięzcę czeka nagroda!

Referat Promocji i Rozwoju

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-11
 • -

NOK - z cyklu ,,Teatrzyk w walizce''

Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza dzieci 13 kwietnia (niedziela), godz. 16.00 na przedstawienie z cyklu „Teatrzyk w walizce” - „Jaśkowe przygody” Teatru Bajabajki.
 
Bajka oparta jest na motywach poetyckiej baśni „Na Jagody” Marii Konopnickiej. Opowiada o przygodach małego Janka, który wyrusza do lasu, aby sprawić mamie niespodziankę. Las otwiera przed nim swoje tajemnice, a przewodniczką po bajkowym lesie jest leśna babcia. Uroku przedstawieniu dodaje polska muzyka ludowa, grane jest w planie żywym i lalkowym z aktywnym udziałem dzieci.Przedstawienie dla dzieci 3-7 lat.

Wstęp 5 zł/dziecko.

źródło: http://www.nok.pl/

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-11
 • -

GODM „Tęcza” - I OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Gminne Ognisko Dziecięco-Młodzieżowe „Tęcza” zaprasza do wzięcia udziału w  I OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE PLASTYCZNYM V EDYCJI „BARWY  DZIECIŃSTWA”. Tegoroczne hasło konkursu: „Recepta na zdrowy styl życia rodziny”.

Cele konkursu:
- promowanie zdrowego stylu życia;
- wyrabianie poczucia wrażliwości estetycznej;
- budowanie poczucia własnej wartości i rozwijanie wyobraźni;
- popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

szczegóły poniżej

                                         ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

 

 Krystyna Masłowska
Dyrektor GODM „Tęcza”

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-11

Plik do pobrania:

 • -

KRUS - Kleszcze przyczyną chorób zawodowych wśród rolników.

Rolnicy to jedna z najbardziej narażonych na ugryzienia kleszczy grup zawodowych. Praca na świeżym powietrzu, obcowanie z naturą mimo wielu walorów niesie ze sobą zagrożenia zdrowotne. Szacuje się, że 30% populacji kleszczy w Polsce jest nosicielem groźnych dla ludzi chorobotwórczych mikroorganizmów takich jak bakterie, wirusy i pierwotniaki.

treść apelu, poniżej:

PT KRUS Piaseczno
Inspektor ds. prewencji
mgr Katarzyna Gaca

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-10

Plik do pobrania:

Ogłoszenie o wyniku postępowania

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY
w sprawie
PRZEBUDOWY DROGI W GRANICACH PASA DROGOWEGO – BUDOWA CHODNIKA WZDŁUŻ DROGI WOJEWÓDZKIEJ NR 720 ULICY BŁOŃSKIEJ W NADARZYNIE

szczegóły poniżej:

Referat Inwestycji

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-09
 • fot. arch. sekcja biegowa GLKS Nadarzyn
 • fot. arch. sekcja biegowa GLKS Nadarzyn
 • fot. arch. sekcja biegowa GLKS Nadarzyn

Książenice – sekcja biegowa GLKS Nadarzyn

6 kwietnia br. odbyły się zawody, pt. ,,Biegam bo lubię w Książenicach’’, w okolicy Grodziska Mazowieckiego.

W kategorii dzieci wystartowały:
- Zuzia Posadzy, która zajęła IV miejsce w biegu na 400 m,
-  Gabrysia Sobczak -  VII miejsce zajęła na dystansie 1000 m.

Natomiast w biegu głównym:
- Katarzyna Stefańska zajęła II miejsce na dystansie 10 km wśród kobiet (z czasem 44 min 4 sek.)
- Jacek Nowocień - z rezultatem V miejsca na dystanie 5 km (z czasem 18 min 28 sek.)

Jacek Nowocień – trener i opiekun sekcji biegowej

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-09
 • -

Apel - NIE dla wypalania traw!

W związku z powtarzającym się co roku problemem wypalania traw na terenie powiatu pruszkowskiego, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie zwracają się z apelem - ,, NIE dla wypalania traw!’’  

WYPALANIE TRAW JEST NIE TYLKO NIEBEZPIECZNE, ALE TEŻ PRAWNIE NIEDOZWOLONE!!

Za wykroczenia tego typu grożą surowe sankcje np. kara aresztu, nagany lub grzywny której wysokość może wynosić od 20 do 5000 zł.

Więcej informacji w treści apelu, poniżej:

KPPSP Pruszków

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-09

Plik do pobrania:

 • -

Wiosenne porządki w Rozalinie

W dniu 12 kwietnia br. o godzinie 10:00 (w sobotę),

Spotykamy się  na pętli autobusowej przy ulicy Młochowskiej i Przemysłowej, by podzielić się na grupy, odebrać worki na śmieci i rękawiczki.

Po sprzątaniu - około 12.00 dla wszystkich zaangażowanych w wiosenne porządki planujemy grilla, dla dzieci specjalne niespodzianki!

Agnieszka Palmowska
Sołtys wsi Rozalin
 508 012 196

więcej info na:
www.rozalin.net.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-11

Podziękowanie

Składam  serdeczne podziękowanie za udział w tegorocznej akcji ,,Sprzątania Świata'' wszystkim uczestnikom a zwłaszcza tym, którzy zaangażowali się całymi rodzinami.

Sprzątanie sołectwa Urzut-Kostowiec, jest kontynuacją wieloletniej już tradycji, i tym razem 5 kwietnia br. mieszkańcy, którym zależy na czystości naszych miejscowości, również nie zawiedli.

 

z poważaniem
Sołtys
Grzegorz Zalewski

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-08

Urząd Gminy

„Urząd Gminy w Nadarzynie informuje, iż na prośbę Sołtysa Starej Wsi Pana Bogdana Perzyny zmieniony zostaje termin podstawienia kontenera w systemie PSZOK w Starej Wsi. Zamiast usługi Mobilnej z dnia 19 kwietnia br. (Wielka Sobota) podstawione zostaną stacjonarnie dwa kontenery w dwóch punktach (pętla przy ul. Grodziskiej oraz przy ul. Tymiankowej na wysokości nr 3/7) w okresie od 11 do 14 kwietnia br.

Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-08
 • fot. arch. KS Tennis Life

II Edycja Ligi Tenisowej Mazovia Cup

Zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach, które będą rozgrywane na kortach tenisowych w Brwinowie, Błoniu, Nadarzynie, Nowej Wsi, i Milanówku, ale także na Orlikach w Żółwinie i Lesznie. Losowanie grup odbędzie się 27 kwietnia na kortach w Brwinowie, wtedy też zostanie ustalony harmonogram gier. Pojedynki w fazie grupowej powinny zakończyć się do 27 czerwca 2014 r.

Klub Sportowy „Tennis Life” bierze na siebie odpowiedzialność za wyłonienie reprezentacji wszystkich gmin i zorganizowanie wszystkich meczów w ramach tegorocznych rozgrywek Mazovia Cup.

Więcej informacji poniżej, natomiast szczegóły u organizatora.
 

Kontakt:
Klub Sportowy "Tennis Life"
ul. Żwirowa 18, 05-840 Brwinów
tel. (22) 729 44 95
e-mail: kstennislife@gmail.com

Waldemar Cecuła - Prezes KS Tennis Life

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-08

Plik do pobrania:

 • fot. arch. sekcja biegowa GLKS

BIEGI PRZEŁAJOWE W LEGIONOWIE – SEKCJA BIEGOWA GLKS NADARZYN

W dniu 5 kwietnia sekcja biegowa GLKS Nadarzyn pojechała do Legionowa na biegi przełajowe. Uczestnikom zawodów dopisała pogoda, która wprowadziła w dobry nastrój. Każdy otrzymał medal wraz z zegarkiem na rękę.

Najlepiej spisali się:
I miejsce – Rysiek Wilner (300 m)
II miejsce – Grzegorz Stefański (1000 m)
VII miejsce – Gabrysia Sobczak (300 m)
VIII miejsce – Małgosia Ciemińska (400 m)
IX miejsce – Zuzia Posadzy (150 m)
XII miejsce – Joanna Polski (300 m)

Bieg główny – kobiety 5650 m VI miejsce Katarzyna Stefańska ze Starej Wsi (II w kategorii wiekowej), mężczyźni 11350 m IX miejsce Jacek Nowocień (I w kategorii wiekowej).

Jacek Nowocień   trener i opiekun sekcji biegowej GLKS Nadarzyn

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-08
 • arch. fot. SP Rusiec

MISTRZOSTWA POWIATU PRUSZKOWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ – SP RUSIEC

W dniu 4 kwietnia br. w Michałowicach  odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU PRUSZKOWSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ DRUŻYN  CHŁOPCÓW. Gminę Nadarzyn reprezentowała Szkoła Podstawowa w Ruścu.

Wyniki poniżej:

III  MIEJSCE

RUSIEC  -  MICHAŁOWICE     2 : 13
bramki zdobył:
Kacper Karaban – 2

RUSIEC  -  OTRĘBUSY     15 : 1
bramki zdobyli:
Dawid Adamczyk – 6
Kacper Karaban – 6
Dominik Przewłocki – 3

PÓŁFINAŁ

RUSIEC    -    RASZYN   7  :  8
bramki zdobyli:
Dawid Adamczyk – 3
Dominik Przewłocki – 2
Kacper Karaban – 2

mecz o 3 miejsce

RUSIEC    -    PRUSZKÓW    8  :  5
bramki zdobyli:
Kacper Karaban – 5
Dawid Adamczyk – 3

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!

Jacek Nowocień - nauczyciel wychowania fizycznego w SP Rusiec

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-08
 • fot. arch. Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn - na...

Cały Powiat Czyta Dzieciom – utwory Jana Brzechwy

W kwietniu rozpoczęła się trzecia edycja akcji „Cały powiat czyta dzieciom” pod patronatem Starosty Pruszkowskiego Elżbiety Smolińskiej. Do akcji włączyła się także nasza Biblioteka organizując w gminie Konkurs Głośnego Czytania, adresowany do dzieci i młodzieży. W pierwszym etapie konkursu z każdej szkoły wybrano dwie osoby, które najpiękniej zinterpretowały teksty Jana Brzechwy. Później, na eliminacjach gminnym, które odbyły się w Bibliotece Publicznej Gminy Nadarzyn – Oddziale dla Dzieci wybrana została osoba, która będzie reprezentować naszą gminę na Wielkim Powiatowym Czytaniu. W tym roku etap gminny wygrał Jakub Piłasiewicz uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Młochowie.

Finałem akcji będzie Wielkie Powiatowe Czytanie, które odbędzie się, jak co roku, w trakcie Powiatowego Dnia Rodziny. Laureaci eliminacji gminnych zaprezentują swoje umiejętności w towarzystwie Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego oraz zaproszonych przez nią gości. Finalista akcji Cały Powiat Czyta dzieciom otrzyma nagrodę ufundowaną przez Starostę Pruszkowskiego i weźmie udział w profesjonalnych warsztatach przygotowanych przez znanych aktorów.

Beata Fedorko

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-07

iTVNadarzyn – zaproszenie

Zapraszamy do obejrzenia materiałów filmowych z wydarzeń kulturalnych i sportowych, które miały miejsce w Gminie Nadarzyn w ostatni weekend.

iTVNadarzyn

Zapraszamy serdecznie!!!

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-07
 • -

Orkiestra OSP Nadarzyn – zaproszenie

Muzycy i  kapelmistrz Orkiestry OSP Nadarzyn serdecznie zapraszają na koncerty parkowe, które odbywać się będą w jedną z niedziel każdego letniego miesiąca na placu Poniatowskiego w Nadarzynie. Mają to być koncerty plenerowe wzorem tych organizowanych  w Łazienkach Królewskich.

              Cykl rozpocznie koncert w dniu 4 maja o godz. 13.00.

Szczegóły dotyczące kolejnych terminów będą na bieżąco umieszczane na stronach Gminy Nadarzyn.

 Już dziś serdecznie zapraszamy na majowy koncert!!!

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-07

Festiwal Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyjce"

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa organizuje III edycję Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce”.

Festiwal ma charakter konkursu, którego celem jest podnoszenie wiedzy nt. rezultatów PROW na lata 2007-2013.

Dodatkowo festiwal prowadzi do odkrywania i promowania utalentowanych mieszkańców małych miejscowości wiejskich, których pasją jest muzyka, fotografia czy też odnawianie i pielęgnowanie tradycji kulinarnych Polskich regionów.

Eliminacje do konkursu odbędą się do dnia 9 maja br. (ostateczny termin wraz z miejscem, zostanie podany w późniejszym terminie). Uczestnicy mają możliwość udziału w następujących kategoriach:
1. piosenka nawiązująca do ,,Rancza", ale opowiadająca o lokalnych liderach i problemach, czyli „nasze relacje w krzywym zwierciadle”,
2. skecz dotyczący działań Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 – „jak to jest z tą kasą”,
3. zdjęcia ukazujące najpiękniejsze miejsca w mojej wsi – „to co kocham a nie umiem tego nazwać”,
4. gotuję prozdrowotnie - sięgamy po przepisy regionalne,
5. rękodzieło w dzisiejszej modzie – projekty ubrań z inspiracją sztuki ludowej.

Szczegółowe informacje nt. konkursu wraz z regulaminem zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.wilkowyjce.pl.

W związku z powyższym serdecznie Państwa zapraszam do udziału w III edycji Festiwalu Piosenki Ranczerskiej „Wilkowyjce” .

Zgłoszenia proszę przesyłać do dnia 10 kwietnia br. do godz. 12.00 na adres: ksow@mazovia.pl.

Biuro ds. obsługi Sekretariatu Regionalnego
Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich
Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie
ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa
tel. 022 59 79 375, fax. 22 59 79 340
e-mail: alicja.lukaszuk@mazovia.pl

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-03

Inwestycje

Na budowie w Ruścu prace przebiegają zgodnie z planem. Trwają prace nad pokryciem dachu nad aulą, wykonywaniem tynków i instalacji wewnętrznych oraz montażem stolarki okiennej. Za około 2-3 tyg. zacznie się wykonanie ocieplania elewacji na ¾  powierzchni budynku.

Na dzień 1 września do użytku ma być oddana cała część szkoły podstawowej, sala gimnastyczna, pomieszczenia administracji, stołówka, układ drogowy, poziom zerowy budynku gimnazjum oraz zagospodarowany teren  przed szkołą podstawową.

Trwają prace drogowe realizowane zgodnie z zawartym porozumieniem z inwestorem prywatnym na drodze gminnej nr 310377 w Walendowie  -  koszty pokryje prywatny inwestor.

Wykonano nakładkę na:
-  odcinku drogi gminnej nr 310345 z Parol do Woli Mrokowskiej – koszt poniesiony przez   Urząd Gminy Nadarzy  to 116.665,50 zł.
-  ulicy Turystycznej – koszt poniesiony przez Urząd Gminy Nadarzyn to  48019,20 zł.
-  ulicy Jeżynowej – koszt poniesiony przez Urząd Gminy Nadarzyn to 21992,40 zł.

Prace zostały zgłoszone do odbioru.

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-03

Komunikat

Wójt Gminy Nadarzyn zaprasza mieszkańców Starej Wsi do zapoznania się z pismem skierowanym do Rady Sołeckiej w sprawie nieruchomości potocznie nazywanej ,, wspólnotą gruntową wsi Stara Wieś''.

Szczegóły poniżej:

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-03

Plik do pobrania:

 • wykonanie GOD-M ,,Tęcza''

GOD-M ,,Tęcza'' - II szkolenie z cyklu "„Profilaktyka uzależnień” - „Alkohol i papierosy”

Gminne Ognisko Dziecięco –Młodzieżowe „Tęcza” zaprasza rodziców na II szkolenie z cyklu: „Profilaktyka uzależnień”- „Alkohol i papierosy”.

Porozmawiamy m.in. o tym:
- czy młodzież pali i pije- opis problemu
- mechanizmach rozwijania się uzależnienia
- skali zjawiska
- przyczynach sięgania przez młodzież po alkohol i papierosy

Szkolenie poprowadzi psycholog pani Magdalena Ciołek.

Zapraszamy 8 kwietnia 2014 r. godz.17.00
Ochotnicza Straż Pożarna
w Młochowie ul. Mazowiecka 3

Wstęp wolny!

 

Krystyna Masłowska - dyrektor GODM "Tęcza"

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-03
 • -

GLKS - sekcja tenisa stołowego

Ekstraklasa kobiet - gra o tron

W sobotę 5 kwietnia  GLKS Wanzl Scania Nadarzyn podejmie u siebie zespół KTS Zamek Tarnobrzeg. Stawką meczu jest tytuł lidera i start w play -offach z pierwszego miejsca. Na jesieni Nadarzynianki przegrały w Tarnobrzegu 1-3. Sobotni  rywal GLKS-u  to nie tylko wielokrotny Mistrz Polski  , ale drużyna z powodzeniem występująca w Lidze Mistrzyń Europy.  Wszystkich sympatyków sportu zapraszamy na to elektryzujące wydarzenie.
Przed spotkaniem ekstraklasy zagrają panowie w ramach rozgrywek I ligi męskiej . GLKS Wanzl Scania Nadarzyn  o godzinie 13.30 zmierzy się z bardzo silną ekipą Zooleszcz Bydgoszcz.

GLKS

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-03
 • fot. arch. GLKS Nadarzyn
 • fot.arch. GLKS Nadarzyn
 • fot.arch. GLKS Nadarzyn

GLKS Nadarzyn

Ruszyła nadarzyńska Akademia Siatkówki
Zaczęła swoją działalność Akademia Siatkówki GLKS Nadarzyn. W każdą sobotę w godzinach 9.30-11.00 zajęcia dla dziewczynek z roczników 2006-2004 prowadzi Dominika Leśniewicz - Mistrzyni Europy z 2003 roku - wspierana przez innych trenerów sekcji piłki siatkowej. Wszystkich chętnych zapraszamy do hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Żółwińskiej 41 w Nadarzynie. Zapisy na miejscu lub pod numerem telefonu 604 462 392 albo na adres darek.zwolinski@op.pl.  Po treningu  siatkówki możliwość wyjazdu na basen.

Turniej w Piasecznie na plus
29 Marca kadetki GLKS-u wzięły udział w turnieju organizowanym przez LKS Perłę Złotokłos. W zawodach wystartowało 7 ekip , z których nasz zespół był najmłodszy. Dziewczęta wygrały i przegrały po trzy pojedynki i w konsekwencji zajęły 4 miejsce. Biorąc pod uwagę ,że graliśmy bez kilku podstawowych zawodniczek , ze starszymi rywalkami jest to bardzo dobry wynik. Przede wszystkim cieszy dobra gra zespołu w przyjęciu i obronie. Na szczególnie słowa uznania zasługuje dzisiaj gra Basi Zakościelnej( wyróżnionej przez organizatorów ), Hani Drzewieckiej ( dzielnie i skutecznie zastąpiła na pozycji libero Agę Krupińską), Sandry Przewłockiej na rozegraniu (której  w końcówce turnieju bardzo dobrą zmianę dała Ola Reluga) oraz Kingi Baran - siatkarki "od zadań specjalnych".  Po za wymienionymi dzielnie walczyły : Agata Tembaum , Julia Czeladko, Agata Stan , Natalka Gabryel , Paulina Grabarek i Kasia Podkowińska.

Tenis stołowy - Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza seniorek i seniorów
W niedzielę 23 Marca rozegrano w Warszawie Indywidualne Mistrzostwa Mazowsza seniorek i seniorów w tenisie stołowym. Swoją wysoką formę potwierdzili w nich gracze GLKS-u Wanzl Scania  Nadarzyn. Indywidualnymi Mistrzami województwa zostali  wśród kobiet - Monika Żbikowska , a wśród mężczyzn Zbigniew Grześlak - oboje z GLKS Nadarzyn. Do tego nasi reprezentanci zdobywali medale w grach podwójnych :  Olga Szymańska  złoto w deblu ( z Moniką Klimas z SCKiS Hals W-wa) i Monika Żbikowska z Alicją Leśniak srebro  w tej konkurencji. Debla meżczyzn wygrała nadarzyńska para : Antoni Witkowski / Tomasz Wiśniewski.

Tenis stołowy - w ekstraklasie kobiet o fotel lidera z Tarnobrzegiem
W ekstraklasie kobiet zespół GLKS Wanzl Scania Nadarzyn kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę 29 marca w przedostatniej kolejce rundy zasadniczej ekipa trenera Marcina Kusińskiego  niespodziewanie gładko pokonała na wyjeździe  trzeci w tabeli zespół z Polkowic 0-3. W ostatanim meczu sezonu zasadniczego  Nadarzyninaki  5 kwietnia o godzinie 16.00 podejmą ekipę KTS Zamek Tarnobrzeg. Stawką meczu będzie fotel lidera i start w play-offach z pierwszego miejsca. Na jesieni Wanzl Scania przegrał na wyjeździe 3-1 . Zespół KTS w tym sezonie występuje z powodzeniem w Lidze Mistrzyń i jest jedną z najsilniejszych ekip żeńskich Starego Kontytentu. Pod koniec kwietnia po Mistrzostwach Polski  zawodniczka GLKS Wanzl Scania Nadarzyn Klaudia Kusińska  - świeżo upieczona Mistrzyni Polski Młodzieżowców ( do lat 21) wyleci do Japonii na Mistrzostwa Świata Seniorek . Połfinały play-off i finały  ekstraklasy zaplanowano w drugiej połowie maja po MŚ seniorów i seniorek.

Dariusz Zwoliński

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-02

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych - nabór wniosków

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych uprzejmie informuje, iż zgodnie z Harmonogramem naborów wniosków PO KL w terminie od 31 marca do 30 kwietnia 2014 r. odbędzie się nabór wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Priorytetu VIII „Regionalne kadry gospodarki” Poddziałania 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie – projekty konkursowe”. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączeniu.

Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
ul. Jagiellońska 74
03-301 Warszawa

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-02

Wiadomości Nadarzyńskie

W najnowszym numerze „Wiadomości Nadarzyńskich” m.in. wywiad z Wójtem Gminy Nadarzyn, artykuł na temat karty mieszkańca oraz bieżących inwestycji. Pełna wersja elektroniczna WN dostępna jest po kliknięciu TUTAJ. Zapraszamy do lektury.

 • autor: Michał Wilczak, data: 2014-04-01
 • -
 • fot. arch. maratonypolskie.pl

IX Półmaraton Warszawski

Bieg ukończyło około 12 tys. zawodników. Najlepsi z Gminy Nadarzyn to:
- Katarzyna Stefańska (Stara Wieś) -miejsce 1478 z czasem 1,38.54,
- Stanisław Kamiński (Nadarzyn) – miejsce 1703 z czasem 1,40.34,

Wręczenie Pucharów ufundowanych przez Wójta Gminy Nadarzyn Pana Janusza Grzyba nastąpi 1 czerwca 2014 r. podczas V Biegu Rodzinnego w Nadarzynie, na który już dziś serdecznie zapraszamy.

Jacek Nowowcień – trener i opiekun sekcji biegowej

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-01
 • fot. arch. Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Nadarzynie

Gimnazjum im. bł. Jana Pawała II - Warsztaty „Deutsch-Wagen-Tour”

Dnia 31 marca w Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II odbyły się niecodzienne warsztaty języka niemieckiego. Na zaproszenie nauczycielki języka niemieckiego p. Joanny Lis gościła w gimnazjum lektorka „Deutsch – Wagen- Tour” z Lublina, Pani Katarzyna Żurawska."Deutsch-Wagen-Tour" jest projektem realizowanym od 2009 roku przez Goethe-Institut w Warszawie we współpracy z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową. Celem projektu "Deutsch-Wagen-Tour" jest popularyzacja nauki języka niemieckiego w Polsce oraz zwiększenie motywacji uczniów do nauki języków obcych.

Uczniowie gimnazjum doświadczyli na własnej skórze, że bez książek można nauczyć się języka niemieckiego miło i z pożytkiem. Brali oni udział w różnorodnych zabawach edukacyjnych, które nie tylko pozwalały im wykorzystać poznane słownictwo niemieckie, ale i  nauczyć się wielu innych pojęć i zagadnień związanych z tym językiem. Uczniowie otrzymali za różne konkurencje drobne upominki związane z Deutsch-Wagen-Tour. Ta lekcja na długo pozostanie w ich pamięci.

 Joanna Lis
 nauczyciel języka niemieckiego
w Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-01

Informacja

W dniu 05 kwietnia 2014 r. Sołtys i Rada Sołecka Wsi Urzut i Kostowiec, zapraszają mieszkańców tych miejscowości do wspólnego ,,Sprzątania Świata’’. Zbiórka przy ul. Malowniczej (przy budynku świetlicy) o godz. 9.00. Na miejscu będą rozdawane worki i rękawiczki.

Zapraszamy serdecznie!!!

Grzegorz Zalewski
Sołtys

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-04-01

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.