Urząd Gminy w Nadarzynie

 • -

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

1 marca obchodzony będzie po raz trzeci Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Przypominamy, jak brzmiał początek preambuły Ustawy, na mocy której 3 lutego 2011 r., dopiero  po około 50. latach od tragicznych wydarzeń,  ustanowione zostało to narodowe święto.

W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu...

Pragnąc uczcić pamięć zamordowanych „Żołnierzy Wyklętych” w dniach 1 i 2 marca  prezentować będziemy w Muzeum  film dokumentalny Kwatera „Ł”, który powstał według scenariusza i w reżyserii Arkadiusza Gołębiowskiego. Jest on zapisem pracy zespołu ekshumacyjnego odkrywającego prawdę o komunistycznych mordach, które miały miejsce w pierwszym dziesięcioleciu PRL. Ekipa młodych naukowców (archeologów, antropologów, lekarzy sądowych) w lecie 2012 r. na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie wydobywała z ziemi szczątki żołnierzy i działaczy podziemia antykomunistycznego w Polsce. Wśród zamordowanych w więzieniu przy ul. Rakowieckiej znajdują się najwięksi Bohaterowie Polski: gen. August Emil Fieldorf „Nil”, rtm. Witold Pilecki,  mjr Hieronim Dekutowski „Zapora”, mjr Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” i wielu innych. Film ukazuje również rodziny pomordowanych, które dzięki ekipie dr. hab. Krzysztofa Szwagrzyka odzyskują nadzieję na odnalezienie szczątków swoich najbliższych.

Film emitowany będzie w siedzibie Muzeum:
- w sobotę, 1 marca od godziny 12.00 do 17.00 - początek projekcji o każdej pełnej godzinie,
- w niedzielę 2 marca od godziny 11.00 do 16.00 - początek projekcji o każdej pełnej godzinie.
Czas projekcji 45 minut. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Dulag 121

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-27
 • -

Jubileusz 100 rocznicy urodzin

Jubileusz 100 lat życia to rzadka uroczystość, więc z tym większą przyjemnością w dniu 14 lutego odwiedziłyśmy szanowną Jubilatkę Panią Bronisławę Misztak - wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły.

Serdeczne życzenia 200 lat życia złożyły: Maria Jaworska - inspektor ds. oświaty, reprezentująca wójta gminy Nadarzyn, Izabela Bogusiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nadarzynie, Sylwia Kryszczuk – wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Nadarzynie. Jubilatka została obdarowana pamiątkową paterą, kryształowym sercem, nagrodą pieniężną i bukietami kwiatów. Uroczyście odczytano list gratulacyjny od wójta gminy Nadarzyn oraz życzenia od rady pedagogicznej Szkoły Podstawowej w Nadarzynie.

Pani Bronisława przyjęła nas z ogromną radością i w dobrym zdrowiu. Urzekło nas jej wyjątkowe poczucie humoru i wspaniała pamięć. Ze wzruszeniem słuchałyśmy recytowanych fragmentów wierszy księdza Twardowskiego i wieszcza Słowackiego. Zainteresowały nas też wspomnienia  o życiu na Kresach Wschodnich, o nauce w seminarium nauczycielskim,  a także opowieści  o wydarzeniach związanych z wojenną repatriacją.  Dzieciństwo, młodość i wojnę Pani Bronisława spędziła na terenach wschodnich w okolicach Lwowa. Po wojnie w wyniku repatriacji znalazła się w Nadarzynie. W szkole podstawowej uczyła języka rosyjskiego, pracując do emerytury.

Wizyta u Szanownej Jubilatki natchnęła nas wiarą w siebie i chyba to prawda, że dobry humor i pozytywne nastawienie do świata to recepta na długowieczność.

I tak trzymać Pani Bronisławo! Życzymy Pani następnych stu lat życia.

Izabela Bogusiewicz - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. W. Doroszewskiego

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-27

Zaproszenie na spotkanie pt., Odnawialne Źródła Energii na Mazowszu

W dniu 6 marca 2014r., o godz. 18:00 w Nadarzyńskim  Ośrodku Kultury (Pl. Poniatowskiego 42) odbędzie się spotkanie , którego tematem będą Odnawialne Źródła Energii  na Mazowszu.

Zakończenie programu dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (45%) do kolektorów słonecznych

OMAWIANE ZAGADNIENIA:
1. Charakterystyka techniczna urządzeń i systemów solarnych oferowanych przez SOLAR-EXPERT (lider sprzedaży na polskim rynku kolektorów w 2013r.).
2. Parametry krytyczne, decydujące o jakości i żywotności urządzeń solarnych, na które powinni zwracać uwagę potencjalni nabywcy, w celu wykluczenia możliwości przeinwestowania przedsięwzięcia.
3. Kryteria właściwego doboru kolektorów / instalacji do indywidualnych potrzeb mieszkańców, z uwzględnieniem uwarunkowań geolokacyjnych i budowlanych obiektów, przeznaczonych do wyposażenia w kolektory.
4. Korzyści - tj. niezależność energetyczna, komfort użytkowania oraz oszczędności - wynikające z przedmiotowej inwestycji.
5. Koszty eksploatacji systemu kolektorów SOLAR-EXPERT w okresie jego użytkowania.
6. Możliwość uzyskania dofinansowania inwestycji w kolektory słoneczne z NFOŚiGW.
7. Wnioski oraz formalności bankowe, niezbędne do uzyskania kredytu i dofinansowania.

INFORMACJE DODATKOWE:
✴ Certyfikowane kolektory słoneczne SOLAR-EXPERT (certyfikat UE Solar Keymark), charakteryzują się wysoką sprawnością (uzysk energetyczny - 82,4 %),
✴ Najwyższą jakość projektu, wykonania oraz materiałów wykorzystanych w konstrukcji
urządzenia potwierdza 15-letnia gwarancja (żywotność przewidziana na 25-30 lat),
✴ Stosowanie systemu kolektorów S-EX 219 pozwala na zaoszczędzenie 70 % środków finansowych przeznaczanych na pozyskiwanie energii ze źródeł konwencjonalnych.
Organizatorem Spotkania jest: MAZEKO - Ekologia dla Mazowsza

SPOTKANIE MA CHARAKTER INFORMACYJNY i JEST NIEODPŁATNE.


Krzysztof Pietrzykowski

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-03-06

Nowy numer Wiadomości Nadarzyńskich

W najnowszym numerze WN m.in. art. na temat Janosikowego w Gminie Nadarzyn, pozytywnej oceny z ostatniej kontroli NIK, a także informacja na temat studium oraz różnorodnych działań podejmowanych przez publiczne placówki oświatowe na terenie Gminy Nadarzyn.

Pełna wersja elektroniczna WN znajduje się po prawej stronie.

Zapraszamy  do bieżącego odwiedzania:
www.nadarzyn.pl,
forum mieszkańców nadarzyna,
samorządowej telewizji internetowej:itv.nadarzyn.pl,
facebook: Gmina Nadarzyn.

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-27
 • fot. archiwum GLKS Nadarzyn

GLKS Nadarzyn - Sekcja MMA

W dniach 22-23 lutego br. (w Luboniu), odbyły się czwarte Mistrzostwa Polski w formule No-Gi, na których nie mogło zabraknąć Nadarzyńskich wojowników. Na zawody zjechało ponad tysiąc zawodników, walczących w pięciu kategoriach wiekowych.

Mistrzem w kategorii wiekowej Junior w wadze do 61.5 kilogramów został Mansur Azhiev. Młody Czeczen jak burza szedł przez drabinki turniejowe, kończąc trzy na cztery swoje walki przed czasem.

Mistrzem w kategorii wiekowej Master do 97.5 kilogramów został Piotr Adamski. Wszystkie swoje walki Piotr skończył przed czasem.

Na tle kolegów z klubu nie gorzej plasuje się Cezary Juszczyk. Był to debiut naszego zawodnika w kategorii niebieskich pasów. Całość zawodów zakończył z brązowym medalem.

Gratulacje dla trenera i zawodników!

Jan Niwiński

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-26
 • -

Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Nadarzynie - ,, Non omnis moriar – rzecz o Karolu Łoniewskim’’.

Gimnazjum im. bł.  Jana Pawła II w Nadarzynie z okazji obchodów Święta Żołnierzy Wyklętych serdecznie zaprasza w piątek 28 lutego br. o godz. 12.00 na przedstawienie pt. ,, Non omnis moriar – rzecz o Karolu Łoniewskim’’.

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-25
 • -

Orkiestra OSP Nadarzyn - powitanie Zbigniewa Bródki

Wczoraj w godzinach popołudniowych Orkiestra OSP Nadarzyn w jednej z warszawskich remiz brała udział w uroczystym powitaniu Mistrza Olimpijskiego Zbigniewa Bródki. Polski panczenista podczas XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi zdobył złoty i brązowy medal.

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-25
 • -

SPG ZOZ Nadarzyn - Mammografia- 28 lutego 2014r.


Zapraszamy na BEZPŁATNE badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat. Panie nie mieszczące się w tym przedziale wiekowym mogą wykonać badanie odpłatnie w cenie 60 zł. Mammobus bedzie ustawiony w godz. 9.00 – 17.00 przy SPGZOZ w Nadarzynie  ul. Sitarskich 3. 
                    
rejestracja i informacje:
w godz. 8.00-20.00
tel. 42 254 64 10 lub 517544 004
Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz poprzednie badanie mammograficzne.

źródło: www.zoz.nadarzyn.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-24
 • -

SPG ZOZ Nadarzyn

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-21
 • -

NOK – kalendarz imprez na marzec 2014

01.03. (sobota) godz. 16.00 – 18.00 - BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY – dla dzieci; wstęp: 10 zł/dziecko

07.03. (piątek) godz. 17.00 - Świetlica NOK w Młochowie  KABARETOWO-FREESTYLOWE SHOW W WYKONANIU MC. CZEXEN; wstęp wolny

08.03. (sobota) godz. 18.00 - DARCIE PIERZA, CZYLI 8 MARCA  W NOK – zespół HAPPY PLAY DIXIELAND  BAND;  wstęp wolny

09.03. (niedziela) wyjazd o godz. 15.50 - WYJAZD DO OCH  – TEATRU NA SPEKTAKL „CZAS NAS UCZY POGODY”; wstęp: 45 zł (z dojazdem), zapisy i wpłaty do 24 lutego;

09.03. (niedziela) o godz. 16.00 – Z CYKLU „CZYM SKORUPKA  ZA MŁODU…” ZAPRASZAMY NA KONCERT „ŚWIAT TANGA”;    wstęp: 5 zł/osoba   

10.03. (poniedziałek) godz. 10.00 – 37.KONKURS RECYTATORSKI WARSZAWSKA SYRENKA (eliminacje gminne) dla szkół; wstęp wolny

14.03. (piątek) godz. 17.00 -  Świetlica NOK w Wolicy  – ROZSTRZYGNIĘCIE  KONKURSU KULINARNEGO „SAŁATKOWY ZAWRÓT GŁOWY", podczas imprezy „Gotuję …bo lubię”; regulamin dostępny na stronie www.nok.pl; wstęp wolny

15.03. (sobota) godz. 19.00 - Świetlica NOK w Rozalinie – FREDRO W ROZALINIE – JEDNOAKTÓWKA „JESTEM ZABÓJCĄ” NOK! TEATRU; wstęp wolny

29.03. (sobota) godz. 19.00 -  WERNISAŻ FOTOGRAFII JULII KARASIEWICZ „ZAJAZD NADARZYŃSKI”; wstęp wolny


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

źródło: www.nok.pl

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-21
 • -

NOK - WYJAZD DO OCH-TEATRU

W dniu 9 marca 2014r. (godz. 17.00, wyjazd o godz. 15.50) Nadarzyński Ośrodek Kultury organizuje wyjazd do Och-Teatru na spektakl „CZAS NAS UCZY POGODY”  (reżyseria: Krzysztof Materna). Zapisy i wpłaty do poniedziałku 24 lutego br. Bilety w cenie 45 zł.
Jest jeszcze kilka wolnych miejsc!!! ZAPRASZAMY!!! NAPRAWDĘ WARTO!!!

Spektakl muzyczny złożony z pereł polskiej muzyki rozrywkowej. Występować w nim - czyli śpiewać - będzie 19 osób wyłonionych na podstawie kilku przesłuchań. Są to starsi ludzie, amatorzy zajmujący się śpiewaniem od lat. Jak mówi Krzysztof Materna, jest to "spektakl o młodości w starości", czyli o tym, że wraz z wiekiem przybywa nam doświadczeń i mądrości, ale pozostaje też radość, energia, zachwyt nad światem czy chęć tworzenia. Będzie to antidotum na stereotypowe, "polskie" rozumienie starości.

Liczba miejsc ograniczona.
ZAPEWNIAMY AUTOKAR (koszt przejazdu wliczony w cenę biletu).

źródło:  www.nok.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-21
 • -

NOK - IMPREZA KULINARNA „GOTUJĘ…BO LUBIĘ”

Nadarzyński Ośrodek Kultury - Świetlica w Wolicy zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Nadarzyn  do udziału w konkursie kulinarnym "Sałatkowy zawrót głowy". Rozstrzygnięcie konkursu 14 marca 2014r. (piątek), godzina 17.00.

Ponadto w programie:

• rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego "Sałatkowy zawrót głowy",
• degustacja potraw zgłoszonych do konkursu,
• nie tylko sportowe potyczki dla dzieci.

Miejsce: Świetlica NOK w Wolicy, ul. Przedszkolna 2
Serdecznie zapraszamy!!!


źródło: www.nok.pl

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-21

Plik do pobrania:

 • -

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn - Gry planszowe

Zapraszamy wszystkich lubiących gry planszowe. Nie pobieramy opłat, nie stawiamy wymagań - po prostu gramy w gry planszowe i dobrze się przy tym bawimy! Gramy w Bibliotece w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży.  Czekają na Was: "Pędzące żółwie", warcaby, "Znaj Znak", "Wsiąść do pociągu - Europa", "Safari", "Camellot Jr". i inne.

źródło: www.biblioteka.nadarzyn.pl

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-21
 • -

„ Marcowy Salon Poezji”

W dniu  2 marca 2014 r.,  o godz. 12.00 w Młodzieżowy Domu Kultury w Pruszkowie (ul. Kościuszki 41) odbędzie się Salon Poezji pt. ,, Wolności, prowadź” – „Słowo o Stalinie”.

Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski i Stowarzyszenie K40 zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego na wyjątkowe spotkanie z poezją.

W programie „Wolności, prowadź” – „Słowo o Stalinie” usłyszmy wiersze tak znamienitych twórców jak Jan Brzechwa, Wisława Szymborska, Władysław Broniewski i Julian Tuwim. Zdarzyło się im tworzyć również poezję opiewającą czasy stalinizmu, z której nie byli do końca dumni. Dziś twórczość ta budzi w nas raczej wesołość. Najśmieszniejsze i najbardziej patetyczne wiersze w stalinowskim duchu zaprezentuje znane aktorskie małżeństwo: Małgorzata Ostrowska-Królikowska i Paweł Królikowski. Przy akompaniamencie Moniki Zaborowskiej zaśpiewa Karolina Skrzyńska.

                                                                Wstęp wolny!

 źródło:  www.powiat.pruszkow.pl

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-21
 • -

Biblioteka Publiczna Gminy Nadarzyn – Ksero

Na terenie Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn  - Pl. Poniatowskiego 42 (wejście od strony Ronda) dostępny jest płatny kserograf – samoobsługowy. Można zrobić ksero, wydrukować lub zeskanować dokumenty. Czynny jest w godzinach otwarcia Biblioteki. 

Rodzaje usług:
KSERO – odbitki kserograficzne czarno-białe i kolorowe. Format A4 i A3
WYDRUKI – wydruki czarno-białe i kolorowe. Format A4 i A3
SKANOWANIE – format A4 i A3

Usługi reprograficzne są płatne. Pobieranie opłat jest zgodne z art. 14 ust. 2 Ustawy o bibliotekach z 27 czerwca 1997 r. Opłaty określa cennik wprowadzony Zarządzeniem Nr 2/2014 Dyrektora BPGN, dostępny na stronie Biblioteki

Serdecznie zapraszamy!!!

 źródło: www. biblioteka.nadarzyn.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-20
 • -

Gmina Nadarzyn w Radiu Niepokalanów

W dniu 21 lutego 2014 r. na antenie Radia Niepokalanów ( częstotliwość 102,7 fm w województwie mazowieckim) zostanie wyemitowana kolejna audycja, tym razem dotycząca oświaty  w Gminie Nadarzyn (opowie o tym p. Maria Jaworska – inspektor ds. oświaty) . Drugim gościem piątkowego programu będzie p. Mirosław Chilmanowicz, dyrygent Orkiestry OSP Nadarzyn, który opowie o bieżącej działalności  Orkiestry.  Zapraszamy do słuchania audycji samorządowej w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 13.10.

strona internetowa radia: www.radioniepokalanow.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-21
 • -

Starostwo Powiatowe – akcja, pt. ,,Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem’’

W związku z  organizowaną akcją dotyczącą ,,Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem’’ informujemy, że w dniach od 24.02. – 28.02.2014 r. prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie (ul. Stalowa 33) będą udzielali bezpłatnych porad prawnych osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

Natomiast w siedzibie Trybunału Konstytucyjnego w dniu 24 lutego 2014 r. w godz. 10.00 -16.00  odbędzie się konferencja dotycząca ,,Prawa Ofiar Przestępstw’’.

szczegóły: www.ms.gov.pl oraz www.warszawa.po.gov.pl
źródło: www.powiat.pruszkow.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-19
 • -

Nabór do sekcji piłki siatkowej

Sekcja Piłki Siatkowej GLKS Nadarzyn ogłasza nabór dziewcząt z roczników 2004-2003 , 2002-2001 oraz 1999-1998. Jednocześnie zapraszamy dziewczęta z rocznika 2001 do zgłaszania się do klasy sportowej Gimnazjum w Nadarzynie. Informacje pod numerem telefonów 22.739 90 18 ( w godzinach 9.00-16.00) lub 512 541 350 albo 604 462 392.

źródło: www.glksnadarzyn.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-19
 • -

Muzeum Dulag 121 - ferie zimowe

Zapraszamy członków Klubu Bardzo Młodego Historyka oraz wszystkich zainteresowanych na zajęcia podczas ferii zimowych. Wybierzemy się na wycieczki do Warszawy i Otrębus oraz będziemy grać w gry planszowe. Mamy też propozycję dla nieco starszych - gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych – nową grę „Rozegraj miasto”, którą można wypróbować z przyjaciółmi.

I Dziecięce i rodzinne rozgrywki w planszowe gry historyczne
Terminy:
18.02 (wtorek) godz. 12:30 – rozgrywki różnych gier historycznych podczas wizyty w „Galaktyce gier”
20.02 (czwartek) godz. 12:30 – turniej gry „Carcassonne” rozgrywany w „Galaktyce gier” Dla zwycięzców przewidziane nagrody!
Gra „Carcassonne”: Gra dla całych rodzin lub grupy przyjaciół polegająca na budowaniu miast, dróg, kościołów i zbieraniu punktów.
Carcassonne to nazwa miasta w południowej Francji. W grze miasto to służy jako punkt początkowy, wokół którego gracze rozbudowują planszę gry. Na początku każdej kolejki gracze dobierają ze stołu element mapy, który następnie starają się dołożyć do już istniejących. Budować można drogi, miasta i kościoły. Każdy z tych obiektów jest odpowiednio punktowany.
Carcassonne bardzo dobrze nadaje się do gry zarówno w 2 jak i w 5 osób. Reguły bardzo łatwo opanować. Gra zapewnia doskonała rozrywkę, a pojedyncze partie nie trwają zbyt długo.
Gra zdobyła wiele pozytywnych recenzji oraz nagród, np. w 2001 roku przyznano jej w Niemczech tytuł Gry Roku, a także Deutscher SpielePreiss.
Liczba graczy: 2-5
Wiek: od 8 lat
Czas gry: 30-45 min.

Konieczne zapisy chętnych pod numerem telefonu 22 758 86 63.

II Wycieczki dla dzieci
19.02 (środa) godz. 13:30 – wycieczka do Warszawy na zajęcia w Domu Spotkań z Historią „To nie było tak”. Potrzebne 2 bilety na SKM (jednorazowe przesiadkowe na 1 i 2 strefę), legitymacje szkolne. Powrót ok. godz. 17:30.
25.02 (wtorek) godz. 11:00 - wycieczka do Warszawy na zajęcia w Domu Spotkań z Historią „Jak mieszkał pradziadek”. Potrzebne 2 bilety na SKM (jednorazowe przesiadkowe na 1 i 2 strefę), legitymacje szkolne. Powrót ok. godz. 15:00.
26.02. (środa) godz. 13:00 – wycieczka do Otrębus – zajęcia w siedzibie Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Mazowsze”, potrzebne 2 bilety na WKD (I strefa), legitymacje szkolne, 2 zł na wstęp. Powrót ok. godz. 16:00.
Konieczne zapisy chętnych pod numerem telefonu 22 758 86 63.

III Młodzieżowe rozgrywki gry planszowej „Rozegraj Miasto”
Gra planszowa „Rozegraj miasto” łączy zabawę i edukację. Jej celem jest pobudzenie postaw obywatelskich i rozwój kompetencji społecznych wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Gra zachęca do uczestniczenia we współzarządzaniu miejscowością przez jej mieszkańców.
Uczestnicy wcielają się w przedstawicieli różnych grup interesów, ucząc się negocjowania swoich stanowisk i osiągania optymalnego dla wszystkich stron rozwiązania. Dowiadują się, w jaki sposób podejmować współpracę z władzami oraz innymi uczestnikami życia publicznego, a także zyskują wiedzę na temat zasad owocnej dyskusji, formułowania skutecznych argumentów i wyrażania ich na forum.  
Gracze wcielają się w mieszkańców pewnego miasta. Są reprezentantami czterech grup obywateli. Jedna z nich to lokalne władze, a pozostałe grupy to mieszkańcy skupieni wokół pewnej wizji rozwoju miasta (ekologicznej, biznesowej i rodzinnej). Podstawowym celem graczy jest stworzenie miejscowości jak najbardziej zbliżonej do ich wizji. Realizacja wizji jest możliwa przez rozmieszczanie w mieście rozmaitych obiektów, np. stojaków rowerowych w przypadku postawy ekologicznej. Decyzje o lokalizacji obiektów podejmują władze miasta, po przekonsultowaniu ich z przedstawicielami poszczególnych grup.
Gra składa się z sześciu tur, każda to jedne konsultacje społeczne, które polegają na dyskusji o umieszczaniu różnych obiektów w określonych punktach miasta. Na początku każdej tury gracze otrzymują sfabularyzowane wskazówki, które stawiają dodatkowe cele i często wymuszające współpracę między rywalizującymi na ogół grupami.
Gra przeznaczona dla osób w wieku od 14 lat
Liczba graczy: 4-12
Czas trwania: 60-90 minut

Możliwe terminy rozgrywek:
17.02 (poniedziałek) godz. 12:00
20.02 (czwartek) godz. 16:00
24.02 (poniedziałek) godz. 12:00
27.02 (czwartek) godz. 14:00
Konieczne zapisy chętnych grup 4-12 osobowych pod numerem telefonu 22 758 86 63.

Zajęcia podczas ferii odbywać się będą pod patronatem Pani Elżbiety Smolińskiej Starosty Pruszkowskiego oraz we współpracy z Domem Spotkań z Historią w Warszawie oraz Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach.
Dziękujemy firmie „Galaktyka gier” za współpracę.

www.dulag121.pl

źródło: www.pruszkow.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-18
 • -

NOK : przedstawienie pt. „Księżniczka i Mozart”

Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza dzieci oraz rodziców  w dniu 23 lutego 2014 r., o godz. 16.00 na przedstawienie Teatru Wariacja pt. „Księżniczka i Mozart”

To bajka o księżniczce, która wyrusza na poszukiwanie najjaśniejszej gwiazdy. Ma ją znaleźć przed równonocą, tak kazała jej królowa. Gubi się w czarodziejskim lesie. Po lesie chodzi młody muzykant Mozart i poszukuje melodii. Dostał zadanie od króla Słońce - ma przedstawić najpiękniejszą melodię świata na wielkiej uczcie, kiedy król Słońce i królowa Nocy mogą się wreszcie spotkać. A dzieje się tak podczas równonocy, tylko dwa razy do roku.

Zagubieni w czarodziejskim lesie szukają gwiazdy i melodii, a znajdują przyjaciół i miłość. Muzyka jest ich towarzyszem a nad ich głowami raz świeci słońce a raz księżyc.

Każda z postaci ma swoją melodię, które zebrane w jedną całość tworzą wspaniały utwór, do oglądania i do słuchania.

Wstęp: 5 zł/dziecko
Bilety w sprzedaży
na godzinę przed przedstawieniem.

źródło: www.nok.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-18
 • -

Sprawdź ważność dowodu osobistego

Urząd Gminy w Nadarzynie informuje i przypomina o obowiązku wymiany dowodu osobistego w przypadku upływu terminu jego ważności.

Dowód osobisty jest ważny:

 • 10 lat od daty jego wydania - w przypadku osób, które ukończyły 18 lat;
 • 5 lat od daty jego wydania - w przypadku osób, które nie ukończyły 18 lat;
 • na czas nieoznaczony - w przypadku osób, które ukończyły 65 lat, o ile osoby te zwróciły się o wydanie dowodu osobistego z takim terminem ważności.

Dowód osobisty, którego okres ważności upłynął jest dokumentem nieważnym. Nie można się nim posługiwać. Dowód taki trzeba wymienić. Bez ważnego dokumentu możemy mieć problem z wyjazdem za granicę, czy z załatwianiem spraw np. w banku.

Data, do kiedy dokument pozostaje ważny - jest określona na dowodzie osobistym (pod informacją o numerze dowodu osobistego na awersie w prawym dolnym rogu). Należy zawsze pamiętać o konieczności sprawdzenia terminu ważności dowodu osobistego.

O wymianę dowodu osobistego z powodu upływu terminu ważności należy wystąpić nie później niż na 30 dni przed upływem terminu ważności tego dokumentu.
Szczegółowe informacje w sprawach dotyczących wydawania dowodów osobistych dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej lub telefonicznie pod numerem 22 729-81-85 w. 132.

Od 1 stycznia 2010 roku dowody osobiste wydawane są nieodpłatnie.

Urząd Gminy w Nadarzynie informuje również o sposobie postępowania w przypadku utraty dowodu osobistego.

Osoba, która utraciła dowód osobisty, jest obowiązana niezwłocznie zgłosić ten fakt w najbliższym organie gminy, a w przypadku utraty dowodu osobistego poza granicami kraju, w urzędzie konsularnym. Dokument taki zostanie natychmiast unieważniony w systemie informatycznym, co daje gwarancje bezpieczeństwa posiadaczowi dokumentu, że nie zostanie obciążony negatywnymi skutkami w przypadku nielegalnego posłużenia się dokumentem przez nieuczciwego znalazcę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa osoby, która utraciła dowód osobisty, fakt ten należy zgłosić do dowolnego banku. Powyższe zostanie odnotowane w systemie informatycznym, do którego mają dostęp wszystkie banki, co skutkować będzie uniemożliwieniem zaciągnięcia zobowiązania przez przestępcę z wykorzystaniem danych osobowych poszkodowanej osoby.

Osoba, która znalazła dowód osobisty innej osoby, jest obowiązana niezwłocznie przekazać ten dokument najbliższemu organowi gminy, Policji lub innemu organowi administracji publicznej. Organ ten przekazuje niezwłocznie dowód osobisty organowi, który go wydał, w celu unieważnienia dokumentu.

Regulacje prawne w zakresie wydawania dowodów osobistych:
1. ustawa z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r. Nr 139, poz. 993 ze  zm.);
2. rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 lutego 2009 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, ich unieważniania, wymiany, zwrotu lub utraty (Dz. U. z 2009 r. Nr 47, poz.384 ze zm.).

 • autor: Katarzyna Szymańska, data: 2014-02-14
 • -

KRUS – Akcja informacyjna

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od ponad 20 lat prowadzi działania zwiększające bezpieczeństwo w środowisku pracy i życia rolników. Służą one eliminowaniu zagrożeń wypadkami w gospodarstwach rolnych, ograniczaniu ich liczby i skutków. Wśród wypadków zgłaszanych do KRUS połowa z nich to upadki, m.in. na śliskich, nieuprzątniętych nawierzchniach, ze schodów bez barierek zabezpieczających, z drabin, a także w wyniku używania przez poszkodowanych nieodpowiedniego obuwia. Z tego powodu w ostatnich latach wiele działań szkoleniowych i informacyjnych KRUS przeprowadzano pod hasłem: „Upadek to nie przypadek”.

W 2014 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pragnie zwrócić Państwa uwagę na inną grupę wypadków, w większości tragicznych w skutkach, jakimi są pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn. Są one przyczynami ponad 12 proc. wszystkich wypadków zgłaszanych do Kasy. Takim zdarzeniom można zapobiec dbając o właściwy stan techniczny maszyn i urządzeń, uzupełniając brakujące osłony i zabezpieczenia, dokonując napraw tylko przy wyłączonym napędzie, przestrzegając zaleceń producentów dotyczących prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji, jak również stosując odpowiedni ubiór i ochrony oraz utrzymując porządek na stanowisku pracy.

„Nie daj się wkręcić” – niech to hasło przypomina, że przede wszystkim od Państwa wyobraźni, zaangażowania i decyzji zależy bezpieczeństwo wszystkich osób w gospodarstwie rolnym.

Wiedzę o zagrożeniach związanych m.in. z wykorzystywaniem w pracy rolniczej maszyn i urządzeń zdobędą Państwo podczas szkoleń, konkursów, pokazów i innych działań, organizowanych przez jednostki terenowe KRUS. Informacje o takich spotkaniach znajdują się na stronie internetowej KRUS, w Kalendarzu Wydarzeń Prewencyjnych, pod adresem: www.wydarzenia-prewencyjne.krus.gov.pl

Artur Brzóska - Prezes KRUS

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-14

Plik do pobrania:

 • fot. archiwum szkoły

Dzień Nauki w Szkole Podstawowej w Młochowie

11 lutego w Szkole Podstawowej w Młochowie odbyły się  zajęcia w ramach specjalnie zorganizowanego Dnia Nauki.  Dzieci mogły poznać metody pracy archeologów, zgłębiały tajniki astronomii, samodzielnie programowały roboty oraz aktywnie uczestniczyły w doświadczeniach chemicznych.  Wszystkie warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. 

Film z tego dnia: TUTAJ

 • autor: Roman Ćwiertniewicz
 • -

Stowarzyszenie LGD ,, Ziemia Chełmońskiego’’

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu dla internautów, który ma na celu promocję walorów terenu LGD poprzez zamieszczenie ciekawych obiektów sakralnych, przyrodniczych, kulturowych, turystycznych, gastronomicznych oraz rekreacyjno- sportowych.
Konkurs trwa do 15 marca 2014r.

Zachęcamy do wzięcia udziału i czekamy na zgłoszenia!

Informacji dotyczących konkursu udziela Pani Jolanta Kurban-Galijew. Zapytania należy przesyłać na adres e-mail: LGD w temacie e-maila prosimy wpisać „pytanie dotyczące konkursu”.

źródło: www.ziemiachelmonskiego.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-13

Plik do pobrania:

Ogłoszenie

Nadarzyn, dn. 06.02.2014 r.

Wójt Gminy Nadarzyn
ul. Mszczonowska 24
05-830 Nadarzyn

Ogłoszenie

Na podstawie art. 97a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.),

Wójt Gminy Nadarzyn

1. Informuje o zamiarze wszczęcia z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie podziału nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, położonej w Strzeniówce w gminie Nadarzyn, stanowiącej działkę ewid. nr 918, dla której nie jest urządzona księga wieczysta.

2. Podział nieruchomości opisanej w pkt 1 jest niezbędny dla realizacji celu publicznego polegającego na urządzeniu i budowie gminnej drogi publicznej.

3. Wzywa się osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do nieruchomości opisanej w pkt 1, aby w terminie 2 miesięcy zgłosiły się w Urzędzie Gminy Nadarzyn i wykazały swoje prawa do nieruchomości.

4. Po bezskutecznym upływie terminu określonego w pkt 3 zostanie wszczęte z urzędu postępowanie w sprawie podziału nieruchomości i wydana decyzja zatwierdzająca podział nieruchomości.

5. Niniejsze ogłoszenie podlega opublikowaniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nadarzyn oraz na stronach internetowych Urzędu Gminy Nadarzyn, a także przez ogłoszenie w prasie o zasięgu ogólnopolskim.

Wójt Gminy
(-) Janusz Grzyb

 • autor: Krystyna Kubiak, data: 2014-02-13

Ogłoszenie

Nadarzyn, dn. 06.02.2014 r.

Wójt Gminy Nadarzyn
ul. Mszczonowska 24
05-830 Nadarzyn

Ogłoszenie

Na podstawie art. 97a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.),

Wójt Gminy Nadarzyn

1. Informuje o zamiarze wszczęcia z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie podziału nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym, położonej w Nadarzynie w gminie Nadarzyn, stanowiącej działkę ewid. nr 433, dla której nie jest urządzona księga wieczysta. Właścicielami nieruchomości byli nie żyjący: Anna i Stefan Szczepaniak.

2. Podział nieruchomości opisanej w pkt 1 jest niezbędny dla realizacji celu publicznego polegającego na urządzeniu i budowie gminnej drogi publicznej.

3. Wzywa się osoby, którym przysługują prawa rzeczowe do nieruchomości opisanej w pkt 1, aby w terminie 2 miesięcy zgłosiły się w Urzędzie Gminy Nadarzyn i wykazały swoje prawa do nieruchomości.

4. Po bezskutecznym upływie terminu określonego w pkt 3 zostanie wszczęte z urzędu postępowanie w sprawie podziału nieruchomości i wydana decyzja zatwierdzająca podział nieruchomości.

5. Niniejsze ogłoszenie podlega opublikowaniu na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Nadarzyn oraz na stronach internetowych Urzędu Gminy Nadarzyn, a także przez ogłoszenie w prasie o zasięgu ogólnopolskim.

Wójt Gminy
(-) Janusz Grzyb

 • autor: Krystyna Kubiak, data: 2014-02-13
 • fot. archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa w Młochowie – Wystawa Zwierząt

Dnia 10 lutego 2014 roku w naszej szkole gościł hodowca zwierząt egzotycznych  pan Jarosław Rajmer, który przybył aż z Torunia. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji przyrody  w trakcie, której podziwiali rzadko spotykane okazy zwierząt. W podświetlanych terrariach uczniowie mogli obejrzeć miedzy innymi: patyczaki,  straszyki , kameleony, skorpiony, gekony, krocionogi, modliszki, ptaszniki oraz karaczany. Hodowca opowiedział dzieciom ciekawostki dotyczące poszczególnych gatunków, ich sposobie odżywiania, kamuflażu i zachowań. Uczniowie mogli zobaczyć jak kameleon swoim długim językiem chwyta świerszcza. Niezwykłe kształty i barwy budziły wielkie zainteresowanie i silne emocje. Jedni patrzyli z zachwytem, inni trochę się obawiali. Odważni mogli poczuć na dłoni „ silny uścisk” straszyka. „ Żywa lekcja przyrody” na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów, to cenne przeżycie wzbogaciło wiedzę o świecie owadów, pajęczaków oraz gadów.

Hanna Sadowska - nauczyciel przyrody w SP Młochów

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-12
 • -

GLKS Nadarzyn - Sekcja MMA

W nadarzyńskim klubie GLKS Nadarzyn działa obok sekcji tenisa stołowego, piłki siatkowej, biegowej także sekcja MMA. Zawodnicy sekcji już znani są na matach i odnoszą sukcesy w zawodach rangi ogólnopolskiej.   itv Nadarzyn zaprasza na wywiad z jednym z czołowych zawodników Cezarym Juszczykiem. Wywiad dostępny TUTAJ

Szczegóły dotyczące działalności sekcji na stronie klubu:www.glksnadarzyn.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-12
 • -

,,Lutowy Salon Poezji''

W dniu 16.02.2014 r. (niedziela), o godz. 12.00  w  Młodzieżowym  Domu Kultury w Pruszkowie, przy ul. Kościuszki 41, odbędzie się ,, Salon Poezji’’. Elżbieta Smolińska Starosta Pruszkowski i Stowarzyszenie K40 zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Pruszkowskiego.

W programie „Lutosławski i Tuwim – Miłość ci wszystko wybaczy" usłyszmy wiersze Juliana Tuwima w interpretacji znanych aktorek: Krystyny Tkacz i Julia Konarka. Piosenki do muzyki Witolda Lutosławskiego wykona Karolina Skrzyńska przy akompaniamencie Moniki Zaborowskiej.

Wstęp wolny!

źródło:www.powiat.pruszkow.pl/

 

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-07
 • -

Oświata – rok szkolny 2014/2015

REKRUTACJA DO SAMORZĄDOWYCH PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH   W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH - NA ROK SZKOLNY 2014/2015

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną w dotychczasowym  przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole nie biorą udziału w rekrutacji – rodzice składają jedynie Deklarację dot. dalszego uczęszczania dziecka do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole.

Jak co roku rekrutacja odbędzie się w marcu br.

W związku ze zmianami Ustawy o systemie oświaty dotyczącymi rekrutacji do przedszkoli trwają prace nad przygotowaniem zasad rekrutacji na rok szkolny 2014/2015. Szczegóły rekrutacji (w tym terminarz i kryteria rekrutacyjne) zostaną podane wkrótce.

 

Maria Jaworka - inspektor ds. oświaty

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-26
 • -

SPGZOZ Nadarzyn - Mammografia- 14 lutego 2014r.

   
Zapraszamy na BEZPŁATNE badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat Mammobus będzie ustawiony w godz. 9.00 – 17.00  przy SPGZOZ w Nadarzynie  ul. Sitarskich 3. Panie nie mieszczące się w tym przedziale wiekowym mogą wykonać badanie odpłatnie w cenie 80 zł.            

rejestracja i informacje:
w godz. 8.00-20.00
tel. 85 676 03 32, 85676 13 22

Prosimy zabrać ze sobą dowód osobisty oraz poprzednie badanie mammograficzne.

źródło: www.zoz.nadarzyn.pl/

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-14

Plik do pobrania

 • -

25. rocznica obrad Okrągłego Stołu

Dziś przypada 25. rocznica rozpoczęcia obrad Okrągłego Stołu, w wyniku których doszło do transformacji ustrojowej nie tylko w Polsce, ale również w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Negocjacje prowadzone przy Okrągłym Stole trwały od 6 lutego do 5 kwietnia 1989 roku. Uczestniczyli w nich przedstawiciele władz PRL, opozycji solidarnościowej oraz Kościoła. Rozmowy prowadzone były w kilku miejscach, ale zaczęły się i zakończyły w Pałacu Namiestnikowskim w Warszawie. Na mocy zawartego porozumienia doszło do pierwszych zmian…

Okrągły Stół to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

Nazwa pochodzi od kształtu stołu wykonanego specjalnie na to spotkanie, zważywszy na fakt że przy stole opozycja i władza miały się spotkać jak równy z równym, to stół ten przypomina symbolikę którą miał Okrągły Stół z Legendy o Królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu.

więcej na stronie: www.ipn.gov.pl/wydzial-prasowy/komunikaty/okragly-stol

porozumienie ,,Okrągłego Stołu’’: www.ofop.eu/sites/ofop.eu/files/biblioteka-pliki/porozumienia-okraglego-stolu.html

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-06
 • -

,,Marionetki Baby Jagi'' - podsumowanie

W dniu 1 lutego 2014r. odbyła się premiera przedstawienia profilaktycznego pt. „Marionetki Baby Jagi”. Scenariusz inscenizacji oparty został na motywach książki Doroty Suwalskiej pod tym samym tytułem. Spektakl przygotowano we współpracy Gminnego Ogniska Dziecięco-Młodzieżowego „Tęcza” i Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury w ramach obchodów 560-lecia nadania praw miejskich dla Nadarzyna.

Warto zaznaczyć, że to jest pierwsze takie przedstawienie, w którym na scenie można zobaczyć:  wychowanków, wychowawców GODM „Tęcza” i  aktorów NOK !Teatru.

Scenariusz spektaklu, podobnie jak książka opisuje kilka uzależnień na które narażona jest młodzież. To przedstawienie doskonale ukazuje, jak duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka ma rodzina. Staraliśmy się podkreślić  problemy, z jakimi borykają się nastolatkowie i dorośli. Główna bohaterka jest nastolatką, pozostawioną z problemami sama sobie. Wokół niej dzieją się rzeczy dziwne i niezrozumiałe, jej świat chwieje się, a Ania nie może sobie z tym poradzić. Czuje się osamotniona, zagubiona, bezsilna; nie ma komu zaufać. Chce uciec przed złem i strachem, które ją otaczają. Spotyka  kogoś kto wykorzystuje jej zachwianie i  stara się ją ubezwłasnowolnić. Takie i podobne pułapki cywilizacji czyhają na nasze dzieci.

W rzeczywistości nie ma tak prostych rozwiązań, dlatego też próbowaliśmy przestrzec i podkreślić na co należy zwrócić uwagę.  Przedstawienie to miało za zadanie dać młodzieży, a przede wszystkim dorosłym powody  do zastanowienia się nad wartościami.

Marzena Latoszek, Agata Sierputowska GODM „Tęcza” filia w Młochowie

 

Reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne i realizacja spektaklu są efektem ogromnego zaangażowania i pracy pani Marzeny Latoszek i pani Agaty Sierputowskiej.

Zaadoptowanie książki (w której jest tak wiele wątków) na potrzeby przedstawienia, wybór tematu wiodącego, przygotowanie strojów, scenografii, próby do późnych godzin wieczornych dały wspaniały efekt – stworzyła się grupa ludzi - dzieci i dorosłych, pracowników Ogniska „Tęcza” i Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury - którzy włożyli serce i umiejętności, aby ten spektakl wyszedł jak najlepiej. Jest jeszcze jedna niewymierna wartość – wszyscy zaangażowani w  projekt świetnie się razem bawili, poznawali się w różnych sferach, stworzyli silną więź a dorośli pokazali dzieciom, że czas spędzony na wspólnych przygotowaniach może być radosny i kreatywny.

Krystyna Masłowska

 

 

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-04
 • -

Bilioteka Publiczna Gminy Nadarzyn

6 lutego 2014 roku o godz. 11.00  (w  najbliższy czwartek), odbędzie się kolejne spotkanie w Bibliotece w Nadarzynie. Jego temat to: „Humor w bibliotece”. Będziemy czytać oraz opowiadać wesołe historie o bibliotece i książkach. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą porozmawiać albo tylko pobyć razem w ciepłej, przyjaznej atmosferze.

Beata Fedorko

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-04

PIT przez Internet

Na stronie internetowej Szybki PIT www.szybkipit.pl uruchomiona została aplikacja pytaniowa, za pomocą której mogą państwo zadawać pytania z zakresu rozliczeń rocznych za 2013 r.

Najprostszym i najszybszym sposobem złożenia zeznania jest wypełnienie przez Internet ze strony www.e-deklaracje.gov.pl

Dla nieprzekonanych do nowoczesnej metody zeznania podatkowego i zapracowanych  zaplanowano dodatkowe godziny pracy Urzędu:
- 5 kwietnia 2014r. (sobota, w godz. 9.00-13.00) Dzień Otwarty,
- 28, 29, 30 kwietnia 2014 r. wydłużono godziny pracy do 18.00

Informacja telefoniczna nt. E-deklaracji (22) 738 07 05/18/21/09

źródło: www.is.waw.pl/Index.htm?office=18

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-03

SPG ZOZ Nadarzyn zaprasza!

Stomatologia w ramach NFZ i Komercji
Odwiedź naszego lekarza stomatologa, a uzyskasz fachową poradę.  Pełen zakres stomatologii dla dzieci i dorosłych zarówno  w Nadarzynie jak i w Młochowie. 
Zwiększona dostępność do lekarza stomatologa. Dodatkowo zatrudniony lekarz stomatolog, który może pochwalić się bogatym doświadczeniem oraz świetnym podejściem do najmłodszych pacjentów.  Także u nas ortodonta!

 Zapisy pod numerem tel. 22 739 48 40 wew. 119

 Rehabilitacja w ramach NFZ i Komercji
Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty rehabilitacyjnej  w SPG ZOZ Nadarzyn.
Wykwalifikowana kadra oraz bogata oferta rehabilitacyjna przyczynia się do tego, że pacjent otoczony jest całkowitą opieką.  Oferujemy rehabilitację ortopedyczną (lekarz ortopeda
w ramach NFZ), neurologiczną, onkologiczną, terapię ruchową  i masaże.  Do dyspozycji nowoczesny sprzęt, m.in. drenaż limfatyczny, fala uderzeniowa.

Zapisy pod numerem tel. 22 739 48 40 wew. 131 lub 531 248 100.

USG - (28.02.2014 r. w godz. 8.00-16.00)
Zapraszamy na badania wykonywane metodą Color Doppler umożliwiającą lekarzowi łatwiejsze rozpoznanie zmian chorobowych poprzez wyraźne przedstawienie przepływu krwi
w organizmie.
USG Color Doppler kończyn dolnych i tętnic szyjnych.
Wskazania: zawroty i bóle głowy, nadciśnienie tętnicze,
zaburzenie pamięci.
Przepływ krwi w tętnicach szyjnych i kręgowych - 55 zł
USG dużych stawów kolanowych, biodrowych, barkowych i łokciowych - 49 zł
USG tarczycy- 49 zł
USG zatok szczękowych i czołowych - 35 zł

Zapisy pod numerem tel. 22 739 48 40.

źródło: www.zoz.nadarzyn.pl/

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-03
 • -

FKI - zaproszenie

Fundacja Kultury Informatycznej zaprasza na wykład p. Anny Zakościelnej , pt.: ,, Ruch jako podstawa zdrowego stylu życia’’ w ramach otwartych spotkań czwartkowych 6 lutego 2014r. o godz. 16.30. Wstęp wolny.

źródło: www.otwartespotkaniaczwartkowe.pl

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-03

Plik do pobrania

Zawiadomienie o zwołaniu Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Zapraszamy na XLI Sesję Rady Gminy Nadarzyn, która odbędzie się w dniu 05 lutego 2014 r. /środa/ o godz. 16:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 - sala konferencyjna /I piętro/. Informacja o zwołaniu sesji oraz projekty uchwał: www.bip.nadarzyn.pl/88,zawiadomienia-o-zwolaniu-sesji.html?wiecej=470

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-03

Akcja Informacyjna - Zaszczep w sobie chęć szczepienia!

Zaszczep w sobie chęć szczepienia! - pod takim hasłem rusza akcja informacyjna mająca na celu promocję szczepień ochronnych. Tym razem pragniemy zachęcić Państwa do zapoznania się z działaniami Państwowej Inspekcji Sanitarnej w zakresie edukacji prozdrowotnej ukierunkowanej na szczepienia ochronne.

W obszarze szczepień ochronnych narosło wiele mitów. Różnego rodzaju stowarzyszenia i nieformalne ruchy rozpowszechniają w mediach nieprawdziwe informacje nie tylko na temat bezpieczeństwa szczepionek ale również kwestionują korzyści dla zdrowia tej formy profilaktyki. Ponadto ruchy antyszczepionkowe podważają również prawny obowiązek poddawania dzieci szczepieniom ochronnym. Działania te mogą wpływać negatywnie na decyzje, w szczególności rodziców i opiekunów dzieci, co do zasadności przeprowadzania szczepień ochronnych.

 Doświadczenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego wskazują, że na temat szczepień ochronnych poszukujecie Państwo informacji rzetelnej, wiarygodnej i przystępnej.

 Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest nasza akcja informacyjna pod hasłem - Zaszczep w sobie chęć szczepienia!

Co jest celem akcji informacyjnej?
Celem akcji informacyjnej jest zwiększenie zaufania społeczeństwa do działań na rzecz profilaktyki chorób zakaźnych. Mamy również nadzieję, że informacje zawarte na naszej stronie internetowej przyczynią się do podniesienia poziomu wiedzy w zakresie umiejętności zapobiegania chorobom zakaźnym, którym można przeciwdziałać na drodze szczepień ochronnych oraz wzrostu świadomości dotyczącej korzyści wynikających ze szczepień ochronnych.

Do kogo skierowana jest akcja informacyjna?
Adresatami akcji informacyjnej są wszyscy zainteresowani tematyką szczepień ochronnych, w szczególności zaś kierujemy ją do rodziców i opiekunów dzieci oraz lekarzy i pielęgniarek realizujących szczepienia ochronne.

Dlaczego Główny Inspektorat Sanitarny?
Zgodnie z ustawą z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2006 r. Nr 122, poz. 851, z późn. zm.) do zakresu działań organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej należy między innymi inicjowanie, organizowanie, prowadzenie, koordynowanie i nadzorowanie działalności oświatowo-zdrowotnej.

 Jesteśmy inicjatorami i organizatorami wielu kampanii oraz akcji na rzecz dzieci i młodzieży, społeczności lokalnych oraz innych przedsięwzięć prozdrowotnych wynikających z analizy sytuacji epidemiologicznej, potrzeb zdrowotnych społeczeństwa, a także innych programów zmierzających do umacniania i poprawy zdrowia społeczeństwa w Polsce.

Nasza działalność odbywa się wśród i dla Państwa w sposób dobrowolny.

szczegóły na:
www.szczepienia.pzh.gov.pl,
http://www.albumy.net/pub/szczepienia/wirusy_1_2.html

źródło: www.szczepienia.gis.gov.pl

 

 

 • autor: Monika Kosakowska, data: 2014-02-03

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.