Urząd Gminy w Nadarzynie

  • -
  • -

BAILE GOVORA

www.bailegovora.ro
www.primaria-baile.govora.ro

Współpraca z rumuńskim miastem Baile Govora rozpoczęła się na początku 2007 r. Animatorem tej współpracy był śp. Mikołaj Teodorescu – mieszkaniec gminy, który osobiście był zaangażowany w nawiązanie pierwszych kontaktów pomiędzy Nadarzynem i Baile Govora. Pierwsza wizyta gości z Rumunii miała miejsce w kwietniu 2007 r. Wtedy też władze samorządowe - zarówno strony polskiej, jak i rumuńskiej - podjęły wstępne rozmowy o formalnym podjęciu współpracy i dziedzinach, w których będzie ona realizowana.

  • -

W ostatni weekend czerwca 2007r. delegacja Gminy Nadarzyn, z Wójtem Januszem Grzybem, udała się z dwudniową rewizytą do Rumunii, podczas której kontynuowane były oficjalne rozmowy dotyczące podpisania aktu „zbliźniaczenia” obu samorządów oraz związanych z tym faktem wspólnych przedsięwzięć. Rumuńscy gospodarze zorganizowali także krótkie wycieczki po gminie oraz atrakcyjnych turystycznie okolicach.

  • -

Obydwie wizyty były wstępem do partnerskiej współpracy gmin, która formalnie rozpoczęła się uroczystym podjęciem przez Radę Gminy Nadarzyn uchwały o współpracy – podczas XIII Sesji Rady Gminy Nadarzyn w dniu 1 września 2007 r.
Baile Govora jest znaną od początku XIX wieku miejscowością uzdrowiskową u podnóża rumuńskich Karpat. Położona jest 180 km od Bukaresztu i 20 km od stolicy regionu Valcea, w malowniczej dolinie rzeki Olt. Zamieszkuje ją obecnie ponad 3 tys. osób. Ze względu na panujący mikroklimat i wciąż udoskonalaną bazę leczniczą corocznie jest ona odwiedzana przez wielu kuracjuszy z całej Rumunii.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.