Urząd Gminy w Nadarzynie

BAILE GOVORA

www.bailegovora.ro
www.primaria-baile.govora.ro

Współpraca z rumuńskim miastem Baile Govora rozpoczęła się na początku 2007 r. Animatorem tej współpracy był śp. Mikołaj Teodorescu – mieszkaniec gminy, który osobiście był zaangażowany w nawiązanie pierwszych kontaktów pomiędzy Nadarzynem i Baile Govora. Pierwsza wizyta gości z Rumunii miała miejsce w kwietniu 2007 r. Wtedy też władze samorządowe - zarówno strony polskiej, jak i rumuńskiej - podjęły wstępne rozmowy o formalnym podjęciu współpracy i dziedzinach, w których będzie ona realizowana.

W ostatni weekend czerwca 2007r. delegacja Gminy Nadarzyn, z Wójtem Januszem Grzybem, udała się z dwudniową rewizytą do Rumunii, podczas której kontynuowane były oficjalne rozmowy dotyczące podpisania aktu „zbliźniaczenia” obu samorządów oraz związanych z tym faktem wspólnych przedsięwzięć. Rumuńscy gospodarze zorganizowali także krótkie wycieczki po gminie oraz atrakcyjnych turystycznie okolicach.

Obydwie wizyty były wstępem do partnerskiej współpracy gmin, która formalnie rozpoczęła się uroczystym podjęciem przez Radę Gminy Nadarzyn uchwały o współpracy – podczas XIII Sesji Rady Gminy Nadarzyn w dniu 1 września 2007 r.
Baile Govora jest znaną od początku XIX wieku miejscowością uzdrowiskową u podnóża rumuńskich Karpat. Położona jest 180 km od Bukaresztu i 20 km od stolicy regionu Valcea, w malowniczej dolinie rzeki Olt. Zamieszkuje ją obecnie ponad 3 tys. osób. Ze względu na panujący mikroklimat i wciąż udoskonalaną bazę leczniczą corocznie jest ona odwiedzana przez wielu kuracjuszy z całej Rumunii.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.20

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.