Urząd Gminy w Nadarzynie

UG Nadarzyn – ważne

Osoby, które nie mają możliwości opłacenia rat podatków lub opłat przez internet, od poniedziałku, 11 maja 2020 r. będą mogły dokonać tego w kasie UG Nadarzyn, w godzinach: pn: 9.00-17.00; wt.: 10.00-15.00; śr.: 8.00-15.00; czw.: 10.00-15.00; pt: 8.00-14.00.

Urząd Gminy, z uwagi na epidemię, nadal funkcjonuje z ograniczeniami w przyjmowaniu interesantów. Kancelaria pracuje w zwykłych godzinach, a kontakt z referatami możliwy jest za pomocą e-mail: gmina@nadarzyn.pl, tel. 22 729 81 85 wew. 100 lub 101 także przez e-PUAP.
Urząd Stanu Cywilnego obsługuje mieszkańców (w szczególności w zakresie rejestracji stanu cywilnego oraz ewidencji ludności i dowodów osobistych) po uprzednim kontakcie telefonicznym: 22 729 89 17 wew. 131, 132 (ewidencja ludności, dowody osobiste) lub 130, 134 (USC)
Referat Działalności Gospodarczej oraz Filia Wydziału Obsługi Mieszkańców Starostwa Powiatowego w Pruszkowie (rejestracja pojazdów, prawa jazdy) – po uprzednim kontakcie za pomocą: maila, telefonu lub e-PUAP. Tel. 22 739 73 44 wew. 170, 171, 172, 173
.

 

ARiMR - informacja dla rolników

ARiMR Informacja dla rolników – inwestycje w nawadnianie gospodarstw
Szczegóły: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/wspieramy-rolnikow-w-obszarze-nawadniania.html

Dotacje z LGD – szansa dla firm z Nadarzyna, Raszyna lub Michałowic

Twoja firma działa w Nadarzynie, Raszynie lub Michałowicach? Teraz jest właśnie szansa na rozwój firmy! Do 19 maja trwa nabór wniosków dotacyjnych zorganizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupę Działania Nadarzyn-Raszyn-Michałowice. Sprawdź jak dostać dotacje z LGD, ogłoszenie o naborze na stronie http://nadarzyn-raszyn-michalowice.pl/ogloszenie-nr-12020/

Dalsze infomracje po kliknięciu w więcej.

Czasowa organizacja ruchu
Czasowa organizacja ruchu

Jak poinformował wykonawca, w dniach 4-5 maja (poniedziałek i wtorek) będą prowadzone prace związane z naprawą nawierzchni ul. Jodłowej w Strzeniówce. W związku z tym, na czas prac zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu polegająca na wyłączeniu ruchu ul. Jodłowej na odcinku od ul. Pruszkowskiej do ul. Komorowskiej. Prosimy o stosowanie się do oznakowania i zachowania szczególnej ostrożności.

Ponadto zmianie ulegnie kursowanie autobusu 711.
Od 4 maja od początku kursowania linii dziennych do 5 maja 2020 do końca kursowania linii dziennych wycofuje się przejazdy przez Strzeniówkę dla autobusów linii 711.
Linia 711 kursować będzie na trasie WĘZEŁ NADARZYN (01 dla wsiadających, 02 dla wysiadających) – Kościelna – jezdnia boczna trasy S8 (…) – P+R AL. KRAKOWSKA.

Kursowanie linii 711 odbywać się będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
4246 Komorowska-Hotel 02;
4151 Komorowska 02;
4247 Macierzanki 02;
4248 Jodłowa 02;
4249 Lipowa 02.

Specjalny program diagnostyczny związany z COVID 19 Gminy Nadarzyn i SPG ZOZ Nadarzyn
Specjalny program diagnostyczny związany z COVID 19 Gminy Nadarzyn i SPG ZOZ Nadarzyn

Samorząd Gminy Nadarzyn przekazał dodatkowe środki finansowe na specjalny program diagnostyczny związany z COVID 19 realizowany we współpracy z Dyrekcją SPG ZOZ Nadarzyn.

Rozpoczęcie badań przewidujemy od 11 maja. 

Utrudnienia w ruchu - Nadarzyn
-

Jak informuje wykonawca remontu nawierzchni ul. Wierzbowej w Nadarzynie, 28 kwietnia (wtorek) przewidywane jest układanie nawierzchni bitumicznej, co spowoduje wyłączenie z ruchu tej ulicy między godziną 7:00 a 17:00. Prosimy o pozostawienie aut poza zakresem robót.

ARiMR: Wydłużone terminy naborów z PROW 2014-2020
-

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z powodu utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, wydłużyła terminy naborów wniosków o przyznanie pomocy z PROW 2014-2020 na inwestycje chroniące przed ASF lub powodzią, a także w nawadnianie gospodarstw.

Utrudnienia w ruchu

Jak informuje wykonawca, w piątek 24.04.2020 r., na ul. Wierzbowej w  Nadarzynie będą prowadzone prace związane z frezowaniem nawierzchni jezdni. W związku z tym mogą występować utrudnienia w ruchu. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Obowiązek koszenia traw i niszczenia chwastów

Wójt Gminy Nadarzyn przypomina właścicielom, zarządcom, użytkownikom wieczystym oraz dzierżawcom i posiadaczom gruntów z terenu Gminy Nadarzyn o obowiązku wykaszania traw i niszczenia chwastów na swoich nieruchomościach.

Likwidacja chwastów powinna być przeprowadzona, co roku systematycznie w okresie wegetacyjnym – od wiosny do wczesnej jesieni.

W sytuacji, gdy zachwaszczona i zarośnięta działka przyczyni się do zwiększenia zagrożenia pożarowego, zaniechanie obowiązku wykoszenia działki może również rodzić odpowiedzialność karną na podstawie art. 82 Kodeksu wykroczeń, stanowiąc podstawę do nałożenia mandatu karnego.

Informuje również, że zgodnie z art. 131 pkt 12 ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 55) „Kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary – podlega karze aresztu albo grzywny”.

Targowisko w Nadarzynie

Targowisko w Nadarzynie (w stałym miejscu, pomiędzy ul. Błońską, a Żółwińską) czynne będzie w sobotę w godz. 6.00 - 12.00, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności związanych z epidemią koronawirusa. Stanowiska handlowe jedynie dla wystawców artykułów rolno – spożywczych z terenu Gminy Nadarzyn. Bez opłaty targowej.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.
Deklaracja Dostępności

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.25

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.