Urząd Gminy w Nadarzynie

Utrudnienia w ruchu
-

W obrębie skrzyżowania ul. Grodziskiej, Mszczonowskiej oraz Starowiejskiej trwają intensywne prace związane z budową nowego ronda. Jak nas poinformował wykonawca przebudowy trasy S8, jutro (16.05.2019 r.) zostanie wyłączony wjazd w drogę serwisową L-10 (od ul. Grodziskiej do węzła Młochów). Dojazd do posesji będzie możliwy tylko od strony węzła Młochów. Zamknięcie wjazdu ma potrwać do 2 tygodni. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

„30 lat wolności”
-

4 czerwca będziemy obchodzić 30. rocznicę szczególnie ważnych dla naszej Ojczyzny wyborów do Sejmu i Senatu. Chcąc uczcić tą szczególną rocznicę samorząd gminy Nadarzyn wspólnie ze społecznością Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II zaprasza na debatę  – „30 lat wolności oczami świadków i samorządowców”, która odbędzie się 30 maja 2019 roku o godz. 18.00 w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury. 

W ramach obchodów 30. rocznicy wyborów czerwcowych tworzona jest „Ścianka wolności”. 

szczegóły po kliknięciu więcej

Planowane wyłączenia prądu Rusiec - aktualizacja
Planowane wyłączenia prądu

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje o planowanych włączeniach prądu w miejscowości Rusiec.

W czwartek 23 maja w godzinach 8:00-18:00 prądu nie będą mieli mieszkańcy domów przy ulicach:

Główna
Słowicza
Osiedlowa
Promienista
Majowa
Zimowa

Stacja 02-0441 Rusiec1.

Szczegółowe informacje na stronie PGE.

Przypominamy: zgłaszanie awarii i uszkodzeń oraz bieżące informacje o awariach i pracach planowych - tel. 991.

 

Komunikat

Wójt Gminy Nadarzyn informuje, że w dniu 23 kwietnia 2019 roku, Wojewoda Mazowiecki Zarządzeniem nr 97 powołał Komisję gminną w sprawie szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w której wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne zjawiska atmosferyczne na terenie gminy Nadarzyn.

W związku z wystąpieniem przymrozków wiosennych w dniach 15-16 kwietnia 2019 r.  oraz 8 maja 2019 r. na terenie gminy, poszkodowani rolnicy proszeni są o składanie wniosków o szacowanie szkód wraz z załącznikami:

  1. Wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok,
  2. Kopia zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ)/księga stada/paszporty,

do dnia 27 maja 2019 roku.

Wnioski są do pobrania w Urzędzie Gminy Nadarzyn – Referat Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki – pok. 222, I piętro lub na stronie internetowej: www.mazowieckie.pl – baner: klęski żywiołowe - Rolnictwo straty.

 

SZACOWANIE OBEJMUJE TYLKO SZKODY W UPRAWACH ROLNICZYCH I SADOWNICZYCH.

 

Ostrzeżenie meteorologiczne
Ostrzeżenie meteorologiczne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące przymrozków, które mogą występować na terenie powiatu pruszkowskiego w dniu 8 maja w godzinach 00.00-7.30. Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do -1°C, a przy gruncie do -4°C.

Ogłoszenie

Publiczne Przedszkole w Młochowie zatrudni od 1 września 2019 r. nauczyciela wychowania przedszkolnego (w pełnym wymiarze godzin). Szukamy osoby z pasją, talentem pedagogicznym, kochającej dzieci i swój zawód. Mile widziane doświadczenie zawodowe.
CV prosimy kierować na emaila: teresaprzedszkole@wp.pl
Kontakt tel. 22 729 90 19

Dyrektor Publicznego Przedszkola w Młochowie
(-) Teresa Guzek

Węzeł Nadarzyn otwarty
-

29 kwietnia został otwarty węzeł Nadarzyn. Dzięki temu kierowcy poruszający się zarówno do Warszawy, jak i do Wrocławia mogą wjechać i zjechać na trasę S8 korzystając ze wszystkich łącznic.

szczegóły kliknij "więcej"

Zawiadomienie o zwołaniu IX Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Na podstawie art. 20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm. poz.1000, 1349, 1432/ IX Sesję Rady Gminy Nadarzyn zwołano na 29 kwietnia 2019 r. /poniedziałek/ na godz. 16:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 - sala konferencyjna /I piętro/.

Porządek obrad

Zapraszamy do oglądania transmisji obrad na żywo dostępnych na kanale YouTube Gminy Nadarzyn.

Zmiany w komunikacji
Zmiany w komunikacji

W związku z otwarciem węzła Nadarzyn (29 kwietnia) Zarząd Transportu Miejskiego przekazał informacje o planowanych zmianach w kursowaniu linii 703, 711 oraz 733, które zostaną wprowadzone od 30 kwietnia.

szczegóły po kliknięciu "więcej"

Chipowanie, sterylizacja i kastracja pupili

Ponownie ruszyła akcja darmowego elektronicznego znakowania psów i kotów, których właściciele zamieszkują na terenie naszej gminy.

 

Elektroniczne znakowanie psów i kotów jest całkowicie bezpłatne i odbywa się na koszt gminy.

Jako działania prewencyjne, zmierzające do ograniczenia bezdomności zwierząt, Gmina pokryje połowę kosztu sterylizacji oraz kastracji psów i kotów, których właściciele zamieszkują na terenie naszej gminy.

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.