Urząd Gminy w Nadarzynie

Dyżur prawnika - zmiana terminu

Bezpłatne porady prawne dla Mieszkańców gminy odbywać się będą we wtorki w godzinach 14:00 - 16:00 w pok. 227 (I piętro budynku Urzędu Gminy Nadarzyn).
Zapraszamy.

Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej

PGE Dystrybucja informuje, że w piątek 8 marca w godzinach od 8:00 do 16:00 planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Urzut. Prądu nie będą mieli mieszkańcy domów przy ul. Jesiennej od nr 142 do 148 (stacja 02-0433 Żabieniec k/Ruśca). Budowa przy stacji trafo.

Czasowe przerwy techniczne w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych

W związku z wdrożeniem nowych wzorów dowodów osobistych z warstwą elektroniczną 1 marca 2019 r. (piątek) od godz. 12.00 nastąpi przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Oznacza to, że od tego momentu do końca godzin pracy urzędu, nie będzie możliwości załatwienia spraw dotyczących dowodów osobistych, w tym złożenia wniosków o dowód osobisty oraz wydania już spersonalizowanego dowodu.

W dniu 1 marca 2019 r. gdyby doszło do sytuacji, w której nie będzie możliwe wysłanie wniosku do personalizacji przed godz. 12.00 obywatel będzie zmuszony złożyć ponowny wniosek w urzędzie po 4 marca 2019 r.Uprzejmie prosimy osoby, które chciałyby w tym czasie dopełnić formalności związanych z wydaniem dowodu osobistego, aby miały powyższą informację na uwadze.

Kontakt telefoniczny pod numerem 22 729 89 14 w. 132.
 

Z dowodem tożsamości do wyborów sołtysa i rady sołeckiej

W wyborach sołtysów i rad sołeckich mieszkańcy sołectwa uprawnieni do głosowania weryfikowani będą w rejestrze wyborców Gminy Nadarzyn, na podstawie aktualnego dowodu tożsamości.

W tym roku upływa kadencja sołtysów i rad sołeckich większości sołectw naszej gminy. Pierwsze, wyborcze zebrania wiejskie odbędą się zgodnie z Zarządzeniem Nr 15/2019 Wójta Gminy Nadarzyn z dnia 21 lutego br. (wszystkie o godz. 18.00) w następujących miejscowościach:

  • 7 marca - Urzut (świetlica NOK);
  • 12 marca - Nadarzyn I (OSP Nadarzyn);
  • 14 marca - Nadarzyn II (OSP Nadarzyn);
  • 19 marca - Rozalin (świetlica NOK);
  • 21 marca - Wolica (świetlica Przedszkola Publicznego).

Wyboru sołtysa i rady sołeckiej mogą dokonać - zgodnie ze statutami sołectw - jedynie stali mieszkańcy sołectwa uprawnieni do głosowania, ujęci w rejestrze wyborców (co wynika z przepisów ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy Kodeks wyborczy).
W prowadzonym przez Urząd Gminy Nadarzyn rejestrze wyborców ujęci są:

  • z urzędu, obywatele polscy zameldowani na pobyt stały na terenie gminy,
  • obywatele polscy niezameldowani na terenie gminy, ale stale tu zamieszkujący, którzy złożyli pisemny wniosek o dopisanie do rejestru wyborców,
  • obywatele Unii Europejskiej stale zamieszkujący na terenie gminy, którzy złożyli pisemny wniosek o dopisanie do rejestru wyborców.

Wnioski o dopisanie do rejestru wyborców Gminy Nadarzyn można składać do urzędu gminy w ciągu całego roku. Organ ma jednak 3 dni na zweryfikowanie wniosku i wydanie decyzji, co należy uwzględnić, by zostać ujętym w rejestrze wyborców, przed terminem wyborów w sołectwie.

Planowane wyłączenia prądu
-

PGE – Rejon Energetyczny Jeziorna informuje, że planowana jest przerwa w dostawie prądu:

5 marca

Rusiec - godz. 8.00-16.00, ulice: Osiedlowa 42-70, Środkowa 77 i 79

6 marca 

Stara Wieś - godz. 9.00-11.00, ulice: Zielony Zakątek, Jemiołowa, Głogowa, Barwna
 

Tydzień książki elektronicznej
Tydzień książki elektronicznej

Czy wiecie, że nie tylko tradycyjne książki „papierowe” mają swoje święto? Za sprawą kanadyjskiej pisarki Rity Y. Toews, każdego roku w marcu, obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej.

W dniach 4-10 marca, na całym świecie, odbędzie się wiele akcji mających na celu popularyzację e-książki i e-czytania. Literatura w formie cyfrowej zagościła w naszym życiu na stałe. Na świecie istnieje wiele bibliotek, muzeów oraz archiwów cyfrowych. Z kolei Internet zapewnia wiele źródeł z dostępem do bezpłatnych e-booków. W ofercie Biblioteki Publicznej Gminy Nadarzyn również istnieje taka propozycja. Posiadamy wiele audiobooków a ponadto czytelnicy mogą otrzymać bezpłatne kody dostępu do platformy Legimi, gdzie znaleźć można blisko 20 tysięcy e-booków i audiobooków, w tym wielu nowości oraz bestsellerów. Pamiętajcie, że istnieją także portale, gdzie każdy ma dostęp do literatury w postaci cyfrowej. Są to między innymi:

www.lektury.gov.pl

www.wolnelektury.pl

www.virtualo.pl

www.publio.pl

www.woblink.com

www.ebookpoint.pl

www.ibuk.pl

A także te, oferujące książki po angielsku:

www.oxfordowl.co.uk/for-home

www.hundredzeros.com

UWAGA !! NOWE RACHUNKI BANKOWE URZĘDU GMINY NADARZYN

Konsultacje społeczne projektu "Wojewódzkiego Programu Polityki Senioralnej na lata 2019-2021"

27 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne projektu „Wojewódzkiego Programu Polityki Senioralnej na lata 2019-2021”. Dokument dokładnie charakteryzuje zagadnienie oraz przedstawia cele i zadania polityki senioralnej na Mazowszu.

Projekt programu oraz formularz uwag dostępne po kliknięciu "więcej".

Zawiadomienie o zwołaniu VI Sesji Rady Gminy Nadarzyn

Na podstawie art. 20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /tj. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 ze zm. poz.1000, 1349, 1432/ VI Sesję Rady Gminy Nadarzyn zwołano na 27 lutego 2019 r. /środa/ na godz. 14:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 - sala konferencyjna /I piętro/.

Porządek obrad

Zapraszamy do oglądania transmisji obrad na żywo dostępnych na kanale YouTube Gminy Nadarzyn.

Uwaga Konkurs - "Mój Pies i woda" na gminnym profilu FB
Uwaga Konkurs - "Mój Pies i woda" na gminnym profilu FB

Mamy 40 wejściówek na I Otwarte Mistrzostwa Polski Dog Diving 2019. Czekają na osoby, które jako pierwsze dodadzą swoje zdjęcie - tematyka "Mój Pies i woda" - w komentarzu na gminnym profilu FB pod postem konkursowym.

Szukajcie konkursu na: www.facebook.com/GminaNadarzyn/

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.10

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.