Urząd Gminy w Nadarzynie

Stronicowanie

Zaproszenie na Koncert Mikołajkowy
plik,5377,koncert-mikolajkowy2-jpg.jpg
Szczegóły na plakacie.
Apel WOŚP do Mieszkańców Gminy Nadarzyn
Apel WOŚP do Mieszkańców Gminy Nadarzyn
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy apeluje do Mieszkańców Gminy Nadarzyn.
Wiadomości Nadarzyńskie
Wiadomości Nadarzyńskie
Listopadowe wydanie bezpłatnego miesięcznika „Wiadomości Nadarzyńskie”. Zapraszamy do lektury.
Zawiadomienie o zwołaniu XXIV Sesji Rady Gminy Nadarzyn
Na podstawie art. 20, ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym /Dz. U. z 2016 poz.446 ze zm./ zwołana zostanie XXIV Sesja Rady Gminy Nadarzyn - na dzień 30 listopada 2016 r. /środa/ na godz. 12:00 w Urzędzie Gminy Nadarzyn, ul. Mszczonowska 24 – sala konferencyjna /I piętro/.
Gminna inicjatywa utworzenia liceum

Gmina Nadarzyn, od chwili wystąpienia z inicjatywą do Starostwa Powiatowego wnioskowała o utworzenie liceum ogólnokształcącego z oddziałami sportowymi. Wystosowane zostały w tej sprawie od czerwca br. trzy pisma - otrzymaliśmy odpowiedź tylko na pierwsze.
Pan Starosta zachował w nim dużą powściągliwość twierdząc, iż decyzję o ewentualnym powstaniu placówki ponadgimnazjalnej na terenie Gminy Nadarzyn Zarząd podejmie do końca roku kalendarzowego.
Bardzo cieszy nas, że po zamieszczeniu zapytania do mieszkańców i  zapoznaniu ich z działaniami Gminy w zakresie projektu utworzenia szkoły ponadgimnazjalnej na naszym terenie Starosta Pruszkowski zareagował tak szybko i pozytywnie - w swojej wypowiedzi z dnia 23 listopada br.

Historia korespondencji ze Starostwem w ww. sprawie dostępna po kliknięciu "więcej".

Prosimy w dalszym ciągu o głos poparcia gminnej inicjatywy utworzenia liceum, bo jak widać z zamieszczonej korespondencji kwestia powstania placówki ponadgimnazjalnej na naszym terenie nie jest sprawą przesądzoną.

Głos poparcia gminnej inicjatywy przekształcenia istniejącego gimnazjum w liceum ogólnokształcące

Szanowni Mieszkańcy, w związku z reformą systemu edukacji, która wkrótce rozpocznie się w całym kraju, Gmina Nadarzyn wystąpiła z inicjatywą przekształcenia istniejącego gimnazjum w liceum ogólnokształcące o profilu ogólnym i sportowym.

Mieszkańcy niejednokrotnie zgłaszali potrzebę powstania na terenie Gminy pierwszego publicznego liceum ogólnokształcącego. Rozpoczynająca się reforma, która między innymi zakłada likwidację szkół gimnazjalnych jest naszym zdaniem sprzyjającym czasem do realizacji tej potrzeby. Mamy odpowiednią bazę lokalową oraz możliwości, aby podjąć to wyzwanie. Dodatkowym argumentem jest fakt, że jako jedna z nielicznych gmin w Polsce mamy dodatni przyrost naturalny.

Gmina Nadarzyn podjęła działania zmierzające do uzyskania zgody Starostwa Powiatowego w Pruszkowie na powstanie na terenie gminy publicznego liceum ogólnokształcącego. Państwa głos w tej sprawie jest istotny, prosimy o poparcie naszej inicjatywy.

Wójt Gminy Nadarzyn
(-) Janusz Grzyb

Chcąc oddać głos poparcia w tej sprawie proszę kliknąć "więcej" i wypełnić formularz.

Komunikacja Nadarzyn - Pruszków i dodatkowe połączenia

W dniu dzisiejszym Gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg (termin składania ofert do 1 grudnia br.) dla zadania pn.: „Świadczenie usług w zakresie wykonywania publicznego transportu zbiorowego osób na rzecz Gminy Nadarzyn, za częściową odpłatnością Gminy Nadarzyn na terenie Gminy Nadarzyn i Gminy Brwinów”.

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia na 2017 r. zakłada po pierwsze „młodszy” autobus (minimum 2010 r.) oraz zmiany istotne przede wszystkim dla mieszkańców ul. Błońskiej, którzy od stycznia 2017 r. zamiast dwóch kursów dziennie będą mieli cztery, z tym, że realizowane przez linię komunikacyjną organizowaną przez Gminę Brwinów (będzie ona przebiegała przez teren naszej gminy poczynając od strony Otrębus ulicą Błońską, na pl. Poniatowskiego, ul. Pruszkowską do osiedla w Kaniach należącego do Gminy Brwinów i z powrotem. Dzięki temu z pl. Poniatowskiego zyskamy cztery dodatkowe połączenia dziennie do WKD Otrębusy i w drodze powrotnej; z WKD Otrębusy na pl. Poniatowskiego przez ul. Błońską (i dalej do Strzeniówki) kursy będą realizowane „linią brwinowską” o godz.: 7:06, 10:58, 13:08, 16:38, natomiast z pl. Poniatowskiego w kierunku Błońskiej (i dalej do WKD Otrębusy) - o godz.: 7:31, 11:21, 13:32, 17:05.

Kolejne, i więcej, informacji na ten temat podamy po rozstrzygnięciu przetargu oraz w listopadowym wydaniu WN.

Ogłoszenie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie
Oddział w Bielicach
Terenowy Zespół Doradczy w Piastowie

Zaprasza na spotkanie nt:

Technologia OZE do wykorzystania w gospodarstwie rolnym, energetyka prosumencka

Spotkanie odbędzie się w dniu

30 listopada 2016 roku (środa)

w Sali konferencyjnej UG w Nadarzynie
ul. Mszczonowska 24

Rozpoczęcie spotkania o godz. 9:00

Organizator: Marta Borowa
TZD Piastów

Uwaga kierowcy!
23 listopada 2016 roku wykonawca przewiduje zmiany organizacji ruchu w ramach przebudowy trasy S8 na odcinku Urzut (od ulicy Lazurowej) Rusiec (do ulicy Górnej).
Wcinka DK8 - przerwa w dostawie wody
W dniu 23 listopada 2016r. w godzinach od 9:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody mieszkańcom miejscowości Rozalin ul. Przemysłowa, Urzut ul. Ekologiczna.

Stronicowanie

Banery

Stopka

Autorskie prawa majątkowe do zdjęć i artykułów umieszczonych na niniejszej stronie przysługują Gminie Nadarzyn.
Nie mogą być one rozpowszechniane ani powielane w żadnej formie bez jej zgody.

Projekt i wykonanie | extranet
powered by netadmin 7.01

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.